www.asu.pl :: Zobacz temat - Wycięcie katalizatora
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wycięcie katalizatora

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 8:02    Temat postu: Wycięcie katalizatora Odpowiedz z cytatem

Katalizator mi się rozsypał - znaczy katalizuje, ale tłucze niemiłosiernie przy cofaniu i ruszaniu.

Już dwóch mechaników mi proponowało, żeby go po prostu wyciąć i zespawać rurą, ale trochę się obawiam, że spaliny się zrobią zbyt "nienormowe" - a na ostatnim przeglądzie rejestracyjnym mi to mierzyli. Jak to jest?
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 8:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zadnego wycinania, mechanikom powiedz, ze takie rzeczy to niech proponuja kolesiom w golfach i calibrach...tez sie z tym spotkalem, to wywalilem gosciowi wyklad...w zakladzie gdzie robia wydechy Very Happy

kup nowy i wspawaj...np metalizowany... tu http://e-tlumiki.pl/products.php?id=7&PHPSESSID=47017b282f1ca790d327005ae9bbcd6a

lub zwykly tanszy ceramiczny http://e-tlumiki.pl/products.php?id=3
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm, czegoś nie rozumiem...

Catalytic Converter to katalizator, tak? Więc na tej stronie: http://www.autozone.com/az/cds/en_us/0900823d/80/18/20/80/0900823d80182080/repairInfoPages.htm jest tuż przy silniku, i to nie jest część, która się tłucze.

Tłucze się takie coś, co łącze dwie rury z V silnika w jedną, biegnącą do tłumika końcowego.

Jeśli to jednak katalizotor, to wolę jeździć z tłukącym - znam fajniejsze sposoby wydania 600 pln (3,5l silnik i 2->1)...
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak sie tlucze to wytnij! nie ma nic gorszego niz zwalony KAT! tu peknie,tam peknie i nigdy nie wiesz kiedy ceramika zatka ci wydech a wtedy to juz duzo wieksze wydatki/robota...a jak nie masz co wspawac to wykrec KATA i wytlucz z niego wnetrznosci i po sprawie!
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomnialem ze u Ciebie sa dwie sztuki, kup dwa katalizatory takie do 1.8-2.0 na strone, koszt niewysoki, nawet takie z allegro dadza rade, lepiej nie wycinac, z tego co wynika ze schematu masz sondy za katalizatorami, wiec jak je wywalisz moze ci wywalac bledy...
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i są dwie, ale to nie one się tłuką - już mówiłem.

Schemat:

od lewej silnik
Kod:
[=kat lewy=]-------\
                    [=to sie tlucze=]----[=tlumik koncowy=]==
[=kat prawy=]------/


Więc nie mam po co katalizatorów wycinać, ale w takim razie co to jest, co mi się tłucze?
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy aby napewno masz dwa katalizatory czy jeden? Czy czasem twój katalizator nie wygląda tak:

_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie, mieszacie. Tak, mam taką skrzynkę, rurę czy jak to nazwać. To mi się tłucze. Jeśli mówicie, że to kat - ok, muszę wam wierzyć, sam tego nie określę.

Na stronie którą wcześniej podałem jest napisane, że cat. converter jest przy silniku i tak też mam takie puszki, ale one się nie tłuką.
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie my mieszamy tylko TY ale według tego sprzedawcy to jest katalizator http://tiny.pl/fm1s
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, ja mieszam, bo się nie znam po prostu Smile Więc jak jeden mechanik mówi, że to katalizator, drugi że to tłumik środkowy, ze zdjęć wychodzi mi, że to kat, a ze strony serwisowej, że niewiadomoco (bo na stronie w ogóle nie ma tego elementu), to się gubię po prostu Smile

Czyli jak mi się tłucze, to może zatkać wydech? Wracam w takim razie do mojego pierwszego pytania: jak źle będzie wyglądać wynik na analizatorze, jak to wytnę w cholerę?
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

katalizator mi sprawdzili w ten sposób, że palnikiem wycieli małą dziurkę i wsadzli drut. Ponieważ nie był kata, to cały drut wchodził w miejsce gdzie miał być katalizator. Natomiast resztki katalizatora wpadły do środkowego tłumika. Tam rozcieli większy otwór, wysypali resztki i zaspawali spowrotem. Założyli nowe katalizatory i wszystko chodzi aż miło. A co się może stać przez pokruszony katalizator masz opisane przeze mnie w innym poście. Poszukaj na forum. Może być nieciekawie, ale nie znaczy że każdemu to się trafi. Polecam założenie nowych katalizatorów, a nie strumienic.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze, wez wytnij to co dzwoni i bedziesz wiedzial czy to kat czy tlumik i kupisz co trzeba...Wink
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 6:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w miejsce katalizatora włożyłem strumienicę... auto właśnie przeszło bezproblemowo przegląd, mam wyniki spalania na karteczce - zbieram takie smieci Smile Nie zakładałem kata bo musiałby być bardzo drogi - to jest jednak 200KM i LPG więc zawartość tanie katalizatora prawdopodobnie dość szybko znalazłaby się w tłumiku srodkowym Smile

To co pokazał Lutek to jest katalizator, tłumik środkowy to taki prostokątny płaski kaloryfer przed tylną osią, po angielsku nazywa się muffler. Bardzo prawdopodobne, że wylatująca ceramika z kata uszkodziła Ci co nieco... Możesz wyciąć ten środkowy tłumik, tyle że będzie trochę hałasować Smile.
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group