www.asu.pl :: Zobacz temat - Gazowy dylemat - wtrysk i blos
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gazowy dylemat - wtrysk i blos

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 22:52    Temat postu: Gazowy dylemat - wtrysk i blos Odpowiedz z cytatem

W życiu bym nie przypuszczał że kiedykolwiek będę miał problem z wyborem instalcji gazowej do auta. Mam gazownika który robił mi dwa auta, pierwsze całkiem przyzwoicie dopóki zimia nie przyszła a drugie lepiej dopóki mi obudowy filtra nie rozwaliło. Po strzale założyłem blosa i problemy zniknęły. Gość robi ładnie i niczego nie niszczy.
Rozwiązanie 1:
instalcja IIgen. która u mnie na prowincji u bdb gazownika kosztuje 1800zł a u mojego na stagu 50 - 2000zł. Staga znam więc go wybrałem + blos, którego ustawie sobie sam. Taka instalka wyniesie mnie maks. 2500zł z moimi konfiguracjami. Wiem że będzie działać.
Rozwiązanie 2:
gazownik ma kilka wtryskiwaczy do dużej pojemnośći i chętnie by się ich pozbył. Namawia mnie na wtrysk EasyJet - opis tego wynalazku:
http://www.zamel.com.pl/sekwencja.html
To rozwiązanie przy mojej pomocy - 3000zł

W obu przypadkach będę mu pomagał w instalacji bo chce mieć nad tym kontrolę i montaż w 1 dzień. Butla w miejscu koła 630/225mm 53 litry, co oznacza że w stosunku do zapasówki będzie dyndała jakieś 7cm poniżej zderzaka, co i tak mi się nie podoba. Butla wew. całkowicie odpada bo nie po to kupiłem vana żeby go teraz zagracać.

W miesiącu robię ok. 3000km więc nie ukrywam że dla mnie to sprawa priorytetowa, zwłaszcza że dzisiaj zatankowałem Pb95 za 4,65zł. Muszę mu dać odpowiedź maks. do soboty co wybrałem żeby się zagazować w przyszłym tygodniu. Póki co jutro śmigam kolejny raz do Ostrowa i aż mnie skręca jak widze ile kasy ucieka.

Czy ktoś słyszał lub ma EasyJet'a ? Nie chciałbym się wpakować w coś co mi zeżre 20 gazu bo to będzie katastrofa.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
raster
*
*


Dołączył: Apr 07, 2007
Posty: 84
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trochę daleko od Ciebie ale cena niska a parę osób z tego forum tam zagazowało w tym ja, jeżdżę od dwóch tygodni i jest nieźle

http://www.allegro.pl/item194199251_sekwencjia_stag_300_6_cyli_z_montazem.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli zastanawiasz sie nad wyborem 2 generacji a sekwencja, a roznica jest 500 zl, to bierz sekwencje.

nie zapominaj ze masz obd2, mimo ze na blosie bedzie ci smigac, to moze zmieniac sie poprawka dlugoterminowa, zalaczac chcek engine itp.
najlepiej zagazuj jeszcze u goscia ktory ma jakis sprzet do podlaczenia obd2, wtedy moze ci sprawdzic i wyregolowac gaz (oczywiscie tylko na sekwencji) ze ECU benzynowe bedzie pracowalo na tych samych poprawkach na gazie i benzynie.
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siedlce to faktycznie troszkę daleko 500km ode mnie. Liczyłem już i w sumie nie wyszło by tak źle, nawet poniżej 3000zł jeśli byłby w jeden dzień zrobiony. Musiałaby być ładna pogoda żebyśmy jakoś czas zabili, bo na pewno bym sie z żoną wybrał Smile

Ten mój gazownik to raczej liczy na mnie w elektronice i na pewno wszystko spadnie na mnie. Tak czy inaczej interfejs sobie kupie bo w okolicy nie ma fachowców, a z drugiej strony jak mechanicy widzą amerykańca i to tak wypasionego to słyszę - ale sobie wziąłeś problemy na głowę... Smile
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luky pisałeś wcześniej że wsadzasz butle 70 litrów, jakie ma wymiary - co to za butla? Przy butli 650/240mm stako jest 61litrów i tak to już dynda 9cm poniżej zderzaka, już nie mówiąc co będzie w razie wypadku albo przy zjeździe z krawężnika.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 7:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaj napisał:
Luky pisałeś wcześniej że wsadzasz butle 70 litrów, jakie ma wymiary - co to za butla? Przy butli 650/240mm stako jest 61litrów i tak to już dynda 9cm poniżej zderzaka, już nie mówiąc co będzie w razie wypadku albo przy zjeździe z krawężnika.


no wlasnie przy voyku nie wejdzie takie bydle, chyba zeby wyciac poprzeczke i dac jakis stelaz do podluznic to zyskamy jakies 4 cm, ale wolalem nie wycinac poprzeczek bo pozniej podloga moglaby sie zwichrowac, ja wsadzilem do voyka 630/220 51l, weszla by tez 650/220 55l, 650/250 65l juz trzeba przerabiac, a jesli miala byc 650/270 70l (lub 77l pelna) to musialby byc np hak zamontowany dla ochrony przed wysokimi kraweznikami i tu nie chodzi ze butla peknie przy uderzeniu, a e po kilku takich udezeniach moze sie obluzowac lub wyrwac ze stelazem, wiec jaka ma byc butla, czy ma wystawac, czy nie to trzeba sie zastanowic kto bedzie jezdzil autem i jakie ma umiejetnosci parkowania:)

natomiast od podloza musi byc bezwzglednie 20cm i te 70l przy pontiacach to tyle ma, pozostaje tylko ochrona od tylu
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raster napisał:
trochę daleko od Ciebie ale cena niska a parę osób z tego forum tam zagazowało w tym ja, jeżdżę od dwóch tygodni i jest nieźle

http://www.allegro.pl/item194199251_sekwencjia_stag_300_6_cyli_z_montazem.html


Tylko że ten zakład zaliczył wpadkę i masz staga 200 zamiast 300. Pomijając to powiedz jak wykonali robotę. Czy wszystko jest ładnie połączone, zbiorniki ładnie przykręcone... Jak jest z terminami? Zadzwoniłeś i na drugi dzień robili czy czekałeś w kolejce przez miesiąc?
Cena jest super (aż podejrzanie niska) i opłaca mi się do nich jechać.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
raster
*
*


Dołączył: Apr 07, 2007
Posty: 84
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

instalacja wygląda normalnie, ale nie jestem znawcą tematu
w środę będę u nich na pierwszym przeglądzie więc mam nadzieję,
że naprawią swój błąd
instalacja właściwie działa b. dobrze , no może czasami zdarza się że lekko pływają wolne obroty i kilka razy zapaliła się kontrolka check engine
ale to chyba do regulacji na przeglądzie

na montaż czekałem tydzień, zrobili w ciągu jednego dnia
od 8 do 18-ej

nie mogę ich polecać bo tak właściwie ich nie znam ale przekonały mnie opinie które padły na tym forum i jeszcze jedno ich firma zajmuje się także sprowadzaniem amerykańskich samochodów i chyba większosć zagazowują
(na terenie stało kilka voyagerów itp bez rejestracji) w każdym razie twierdzą że takich aut zrobili dużo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzwoniłem dziś do tego zakładu w Siedlcach i usłyszałem:
termin na 16 czerwca czyli jakieś dwa tygodnie czekania
koszt instalacji staga 300 z toroidem w moim to 2400zł
trzy przeglądy (konieczne żeby gwarancji nie stracić) przy 1500km, 15kkm i 25kkm.
czas montażu 8 godzin

Tak więc dla mnie odpada. Robię 30kkm i więcej rocznie. W takim przypadku 3 wizyty gwarancyjno serwisowe po 1000km wykluczają u nich montaż.

Umówiłem się z moim gazownikiem na montaż Mistral EasyJet ale niestety w przyszłym tygodniu bo znowu coś poustawiał sobie na ten tydzień... to już drugi raz jak nie moge się umówić bo coś inego zaplanował.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 0:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj mam zamontowany zbiornik i parownik mistrala easyjet. Jutro reszta. Niezły mętlik zrobili w salonie merca jak ktoś to auto sobie zamówił, przy montażu webasto. Przynajmniej wiem gdzie mi woda z układu ucieka.
Butla weszła 630/200mm 47 litrów stako. Większą odradzam w awd, bo będzie problem z przykręceniem.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 3:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i mam. Po wieeeeelllluuu godzinach pracy mam ból krzyża i nóg, ledwo zipie, ale w aucie jest Mistral EasyJet. Narazie zrobiłem tyle co nic km więc powiem że jest dobrze. Regulacja trwała 5 minut, stosunkowo mikroskopijnie do czasu montażu. Autko zbiera się równo i bez przeszkód doszło do 170, a przyspiesza identycznie jak na benie. Mam całe mnóstwo kabli wężyków i wtryskiwaczy... ufff.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group