www.asu.pl :: Zobacz temat - Nawiewy w windstarze 3,0 96'
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nawiewy w windstarze 3,0 96'

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
dydolpawel
*
*


Dołączył: Apr 15, 2007
Posty: 19

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 17:27    Temat postu: Nawiewy w windstarze 3,0 96' Odpowiedz z cytatem

Mam problem z nawiewami. kiedy wlanczam jaka kolwiek pozycje to z kratek nic mi nie leci. mam nawiew tylko przy szybie przedniej i w nogi. z tylu jest ta sama sytuacja. kiedy wlanczam klime na tyl nic nie czuc ani z dachu ani z kratki a przy podlodze wali cieplem jak cholera. jesli rozchodzi sie o klime to czuc chlod ale tylko dzieki temu ze rozchodzi sie po szybie i pod konsola. jaka moze byc przyczyna nie dzialania ustrojstwa. chcialem odkazac nawiewy ale przeciez nie ma sesu skoro nic przez nie nie dmucha. w piatek bede w asu ale czy potrzebna bedzie ich ingerencja czy mozna samemu cos wykombinowac.
_________________
Windstar 3,0 V6 96'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 21:58    Temat postu: podcisnienie Odpowiedz z cytatem

Nawiewy sterowane sa podcisnieniem z silnika (jak dobrze pamietam...). Spawdz czy nie spadlo podcisnienie pomiedzy silnikiem a nagrwniaca. Ciezko je dojrzec ale reka wymacasz czy siedzi na miejscu...
Nic innego nie przychodzi mi do glowy...

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Czw Maj 24, 2007 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kłopoty z nawiewem z tyłu już był opisywany. Zdejmij osłonę tylnego nawiewu. Jest tam siłownik na podciśnienie który przełącza chłodzenie-grzanie. U mnie zablokował się przełącznik na grzaniu. Jak zdjąłem wężyk od sterowania i pomogłem trochę przeskoczyć "tłokowi" to problem zniknął. Od 1,5 miesiąca nie ma problemów. Może masz to samo. Co do przodu nie pomogę, ale tak jak napisał asu - nie ma mechanicznego przełożenia dżwignią ustawienia trybu nawiewu jak to w większośći aut. Może nie masz połączeń między konsolą sterującą z resztą. Dlatego może masz na stałe nawiew w jednej pozycji.
przy okazji, jak wyłączyć kompresor od klimy w sposób bezpieczny? Chodzi o to by ustawić pozycję AC MAX (zamknięty obieg powietrza) ale nie załączać klimę. Potrzebne to do odgrzybiania klimy. A przyda się także jesienią - wiosną gdy wystarczy nawiew ciepłego powietrza na szyby, bez klimy, która również jest wtedy włączona.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Maj 27, 2007 8:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba wystarczy wyciągnąć bezpiecznik i kompresor nie powinien się załączać.
Co do nawiewów na szybe z włączonym A/C to zostało to tak zrobione bo szyba szybciej odparowywuje, poza tym jesli temeratura otoczenia jest niska to sprężarka i tak się nie włączy lub sie właczy i po kilku sekundach się wyłączy.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym sęk, że bezpiecznik jest wspólny. A klima działa w każdej pozycji - na nogi, szybę, kabinę... A ja chcę ją wyłączyć na czas odgrzybiania, keidy to wentylator musi dawać w obiegu zamkniętym, a klima nie może wtedy pracować, bo temp przy której robie się odgrzybianie to 20stopni (najlepiej). Na pewno można jakąś kostkę odpiąć, tylko gdzie?
Dla Pawła informacja - u mnie nawet po wyłączeniu silnika przez jakiś czas słychać jak zmienia się ustawienie nawiewu. Kręcę ustawienie nawiewu i słychać jak przestawia się z np. z nawiewu na nogi na szybę i spowrotem.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group