www.asu.pl :: Zobacz temat - bagaznik dachowy ponton
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

bagaznik dachowy ponton

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 8:10    Temat postu: bagaznik dachowy ponton Odpowiedz z cytatem

mam pytanie do bardziej doswiadczonych uzytkownikow. ile rowerow mozna zamontowch na oryginalnych relingach bagaznika w pts? w instrukcji pisza cos o nosnosci ok 56 kg ale rower to tez opor powietrza i wysoko polozony srodek ciezkosci. 56 kg rowerow to co innego nie 56 kg boxu np.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...podziel 56 przez wage swoich rowerow i poukladaj je tak na dachy zeby nie przekroczyc dopuszczalnej normy Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slaslu
*
*


Dołączył: Mar 11, 2005
Posty: 503
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ktoś mi kiedyś powiedział ze te belki co są nie służą w amerykanskich samochodach do przewozu rowerów, tylko u nich sie kładzie na dach bagaż a te belki to sa tylko po to zeby sie bagaż nie przemieszczał i dlatego amerykany mają gumowe paski wzdłuż dachu, a dopuszczalna waga to jest dla dachu. nie wiem na ile to jest prawda ale jak sie założy rynienki do tych belek to sie wyginaja i raczej za bezpiecznie to nie jest Smile dlatego ja sobie kupiłem bagaznik thule i teraz mozna spokojnie jezdzic z rowerami Very Happy
_________________
DODGE GRAND CARAVAN ES GOLD 3.8L 96.r ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja wlasnie sprzedaje bagaznik thule i 4 uchwyty tegoz producenta;)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepiej to rowery wozic na haku.
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomysl o czyms takim

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

se zrobie... Cool

...z tylnej belki zuka i wieszaka na bielizne Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....albo kupie po prostu ten: http://www.allegro.pl/item186987852_naprawde_swietny_uchwyt_rowerowy_na_hak_strada_2.html Rolling Eyes
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 20:49    Temat postu: plac Odpowiedz z cytatem

Poszukaj na placach. Pamietasz jak kupilem za 80 zł caly komplet bagaznik na dach + 2 mocowania na rowery firmy thule Very Happy .
Sam raczej takiego mocownia nie zrobisz... Very Happy

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...nie wydalbys tyle pieniedzy zeby estetycznie i bezpiecznie przewiezc rowery i nie wygladac przy tym jak ukrainski turysta Laughing

...chyba ze sie myle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spoko rafal-wszyscy wiedza,ze ja kupuje tanio:) za bagaznik do pontona i 4 mocowania f-my thule ktore sprzedaje wlasnie spokojnie kupie taki na hak.szkoda,ze robia najczesciej na 2 rowery,max na 4 ale to juz drogie jak cholera. na dachu w pontonie jednak bym nie chcial wozic.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

falkon ...musialbym miec czolowe zderzenie z pylonem mostu siekierkowskiego przy 140 bez zapietych pasow zeby dac tyle kasy na jakikolwiek bagaznik Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
falkon ...musialbym miec czolowe zderzenie z pylonem mostu siekierkowskiego przy 140 bez zapietych pasow zeby dac tyle kasy na jakikolwiek bagaznik Laughing


...daj spokoj. tez uwazam ze to drogo Laughing

a swoja droga to przeciez widzielismy nieraz jak to swietnie wyglada na drodze, te dodatkowe lampy, czesto tablica rejestracyjna - nie mialem pojecia ze to moze tyle kosztowac.

...nie wiem tylko czy polowe tej kasy to nie kosztuje jakis atest ADAC do tego bagaznika Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pwnie sie usmiejesz ,ale bagaznik na hak na 2 rowery mozna kupic za mniej niz moje ulubione 99 zl. do tego kawalek sklejki,czarna farba,2 tylne lampy przyczepowe ,przewod,wtyk przyczepowy i dwa troki samozaciskowe. koszt-ok 50 zl plus 4 tyskie(jak to tu ktos ladnie pisze;)
sorry ale ja lubie robic ,wytwarzac, kombinowac itp. nie wynika to z mojej biedy ani tez przesadnej oszczednosci:) po prostu lubie bo czesto efekty bywaja lepsze niz drogi oryginal(wiem,jestem skromny)a najwazniejsza jest dzika satysfakcja-tego nie zaplacisz karta mastercard:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...wiem, dlatego tak fajnie jest sie z toba w ten sposob przekomarzac (mam nadzieje ze juz nie masz mi tego za zle) bo wiem ze zazwyczaj wtedy wywoluje sie dyskusja i rodza sie nowe pomysly, checi itp - stad mamy klamke ponizej 100 zl Laughing itp.

...peace and love Laughing


...co powiesz na moj nowy awatar - nawiazuje do dlugiej historii pontiaca Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 22:13    Temat postu: mocowanie Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
pwnie sie usmiejesz ,ale bagaznik na hak na 2 rowery mozna kupic za mniej niz moje ulubione 99 zl. do tego kawalek sklejki,czarna farba,2 tylne lampy przyczepowe ,przewod,wtyk przyczepowy i dwa troki samozaciskowe. koszt-ok 50 zl plus 4 tyskie(jak to tu ktos ladnie pisze;)
sorry ale ja lubie robic ,wytwarzac, kombinowac itp. nie wynika to z mojej biedy ani tez przesadnej oszczednosci:) po prostu lubie bo czesto efekty bywaja lepsze niz drogi oryginal(wiem,jestem skromny)a najwazniejsza jest dzika satysfakcja-tego nie zaplacisz karta mastercard:)


Jak uda ci sie to zrobic to machnij zdjecie bo chetnie obejrze efekt... Moim zdaniem jest to bardzo trudne do zrobienia. Lampy + elektryka to proste. Najtrdniej bedzie zrobic mocowanie na sam rower aby sie dobrze trzymal.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 22:19    Temat postu: Re: mocowanie Odpowiedz z cytatem

asu napisał:
esdarek napisał:
pwnie sie usmiejesz ,ale bagaznik na hak na 2 rowery mozna kupic za mniej niz moje ulubione 99 zl. do tego kawalek sklejki,czarna farba,2 tylne lampy przyczepowe ,przewod,wtyk przyczepowy i dwa troki samozaciskowe. koszt-ok 50 zl plus 4 tyskie(jak to tu ktos ladnie pisze;)
sorry ale ja lubie robic ,wytwarzac, kombinowac itp. nie wynika to z mojej biedy ani tez przesadnej oszczednosci:) po prostu lubie bo czesto efekty bywaja lepsze niz drogi oryginal(wiem,jestem skromny)a najwazniejsza jest dzika satysfakcja-tego nie zaplacisz karta mastercard:)


Jak uda ci sie to zrobic to machnij zdjecie bo chetnie obejrze efekt... Moim zdaniem jest to bardzo trudne do zrobienia. Lampy + elektryka to proste. Najtrdniej bedzie zrobic mocowanie na sam rower aby sie dobrze trzymal.
Pozdrawiam Wink


...a co w przypadku kontroli policyjnej i naklejki z atestem (wiadomo ze w okresie wakacyjnym i poza nim takie auto i to jeszcze z bagaznikiem rzuca sie w oczy i az sie prosi o kontrole) - podobnie jak w przypadku fotelikow dla dzieci itp?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 7:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie czytajcie uwaznie: pisalem,ze bagaznik da sie kupic za mniej niz 100 zl a belke z oswietlaniem dorobic:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 8:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...no ale taka belka to tez element ktory trzeba bedzie zamocowac do podwozia i on bedzie trzymal ten bagaznik - jak np hak holowniczy - nie musimy nic ciagnac ale sam fakt jego posiadania wymaga opinii diagnosty - najczesciej pozytywnej Laughing

...nie zebym sie czepial, ale chce wiedziec jak to jest - bo jest to podobne do tematy haka holowniczego - jesli nadal oczywiscie mowimy o czyms takim na tyl samochodu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bagazniki na tl samochodu sa generalnie w 2 wykonaniach: montowane na haku i montowane na klapie. jesli ci rowery nie zaslaniaja lamp to nie musisz miec belki.jesli jednak zaslaniaja to belke mozna w prosty sposob zrobic samemeu zamiast kupowac bagaznik za 2000zl. sam bagaznik(fakt,prosty i tylko na 2 rowery) kupi sie ponizej 100 zl. ja uzywalem przez kupe lat bagaznika na klape i wozilem na nim do 5 rowerow(max 3 w/g tuv;). byly one jednak zamocowane wyzej niz lampy w autach na ktorych je wozilem. nie trza mi bylo belki. do tego bym musial dorabiac gniazdo hakow. teraz nie mam wyboru: mam hak,naklapie w pontonie nic sie powiesic nie da(bo plastikowa i sie zaczepy z linek po prostu pourywaja) a na dach sie wspinac nie bede:)
zostaje hak. w zwiazku z tym,ze tam sa swiatla cofania i przeciwmbielne to taka beleczka moze byc konieczna.nie sprawdzalem czy rowery nie przyslonia tych lamp w slupkach. w kazdym razie belka jest lekka ,mocuje sie do niej troki samozaciskowe i po prostu zaciaga je na ramie ostatniego roweru(ble w miare w poziomie;)
pozostaje problem rejestracji. nie domyslam sie jak wyglada mozliwosc otrzymania z w.k. dodatkowej tablicy. chyba,ze zrobimy fajn skan, potem kolorowy wydruk, zalaminujemy i na tssme dwustronna;)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...no fakt, ty masz europe wiec musisz myslec dodatkowo o tych kwadracikach w klapie Crying or Very sad . normalnie bys sie przyjzal czy nie zaslania slupkow i wio Laughing

...a co do tablicy rejestracyjne to juz wiem na pewno ze nie dostaniesz/my - z wydzialu komunikacji, ...bo nie.

...kiedys zajmowal sie tym janusz weiss w radiu a przed chwila to samo potwierdzila mi kuzynka pracujaca w wydziale.

do pojazdu samochodowego przysluguja dwie tablice, zadnej innej. to ze na zachodzie mozna miec trzecia do bagaznika - to sprawa wewnetrzna danego kraju i rozporzadzen wewnetrznych Confused

...ale sie fajnie temat rozwija, to mi sie podoba Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group