www.asu.pl :: Zobacz temat - klima - z tyłu grzeje zamist chłodzić
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

klima - z tyłu grzeje zamist chłodzić

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2007 13:00    Temat postu: klima - z tyłu grzeje zamist chłodzić Odpowiedz z cytatem

Witam,

szukałem postu który wydawało mi się już opisywał problem. Nie znalazłem, więc piszę. Chciałem włączyć klimę z tyłu ale zamiast chłodzenia mam grzanie. Nie wiem czy połączyć to z tym, że od dwóch tygodni znajduję rano pod samochodem plamę średnicy 3-9cm z przeźroczystego lekko oleistego płynu. Plama jest od strony pasażera tuż przed kołem. Odpowiada to mniej więcej miejscu pomiędzy zbiorniczkiem wyrównawczym a silnikiem. Początkowo myślałem, że kapie z reduktora (z węży doprowadzących wodę do parownika), ale to nie to. Tym bardziej, że nie ubywa płynu ze zbiorniczka wyrównaczego. Skoro nie płyn chłodniczy, to przypuszczam że z klimy. Tylko czy można powiązać wyciek z tematem postu, czy najpierw (jak?) spróbowac naprawić nawiew z tyłu. Druga rzecz, czy na tył jest osobny obieg czynnika chłodzącego, niezależny od przodu - który działa prawidłowo. Czy to że załącza grzanie jest winą jakiegoś siłownika, czy też elektryki która źle steruje?

ZMIANA W POŚCIE.
Rozebrałem obudowę wentylatora i zajrzałem do środka. Tak jak się spodziewałem siłownik nie chiał przełączyś się z pozycji grzanie na klimę. Jest taki pneumatyczny tłoczek (jutro wrzucę zdjęcie) który nie chciał się przesunąć. Pomogłem mu trochę zaskoczyć i wciągnął się. Nareszcie chłodzi. Ale teraz z kolei nie chce odpuścić. Jeśli zdejmę kapilarę to odpadnie, ale samoczynnie nie chce. Nawet jak wyłączę silnik, ciągle jest wciągnięty. Jeśli "odpowietrzę" go zdejmując wężyk jest w pozycji wyjściowej. Włączę grzanie i dmucha ciepłym. Jak przełączę z przodu na chłodzenie - tłoczek wciąga się i zaczyna chłodzić. Ale już nie ma odwrotu. Nawet teraz po 3 godzinach ciągle trzyma go w pozycji chłodzenia. Jak działa to ustrojstwo i dlaczego nie chce teraz odpuścić?
Pozostaje jeszcze sprawa wycieku. Wygląda to jednak na płyn z chłodnicy. Ale to dopiero jak wejdę pod autko może uda się znaleść przyczyny - patrząc z góry nie mogę namacać ani nie widzę nigdzie śladów. Wskazówki mile widziane Smile
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darioso
*
*


Dołączył: Mar 17, 2005
Posty: 208
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2007 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć 'GOBOWIEC' - dokładnie taką samą historię miałem w niedzielę. Jadę z rodzinką, ciepełko włączam klimę - przód OK, a tył kurde grzeje!!!!
Przełącznikiem (ten prawy skrajny) kręcę jak wariat we wszystkie strony i nic. Miałem zajrzeć do tego ustrojstwa w majowy weekend, a tu dziś jak jechałem do pracy nagle tył również zaczął chłodzić.
Podobny przypadek miałem w zimę. Tył zamiast grzać, chłodził, aż w końcu jakoś tak samo się naprawiło.
_________________
WINDSTAR 96 3.8 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 7:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten plyn to prawdopodobnie zwykla woda ktora jest wywalana podczas pracy klimy przez wezyk ktory u mnie np znajduje sie w miejscy o ktorym ty napisales...normalne dzialanie kazdej klimatyzacji Smile
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podłożyłem talerzyk aby dokładnie zebrać to co wypływa i na 100% jest to płyn chłodniczy. Tyle że nie bardzo widać skąd - prawdopodobnie z pompy, ale z obudowy. Nie widać śladów wypłynięcia, są tylko ślady jak spływa z miski olejowej. Chyba kupię te magiczne uszczelniacze do układów chłodzenia.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to sprawdz gdzie wychodzi tobie wezyk przelewowy od zbiorniczka wyrownawczego! ja sie tez raz wystraszylem jak na zimnym silniku zalalem zbiorniczek do kreski FULL, pozniej po nagrzaniu gdzies pod sklepem jak wyszedlem zobaczylem mokra plame pod kolem, okazalo sie, ze wywalilo nadmiar ze zbiorniczka, bo na zimnym poziom powinien byc prawie przy minimum, a po nagrzeniu dopiero na FULL...dowiedzialem sie o tym pozniej, ale niezle sie nastrachalem...
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 20:58    Temat postu: uszczelniacz Odpowiedz z cytatem

Gobowiec napisał:
podłożyłem talerzyk aby dokładnie zebrać to co wypływa i na 100% jest to płyn chłodniczy. Tyle że nie bardzo widać skąd - prawdopodobnie z pompy, ale z obudowy. Nie widać śladów wypłynięcia, są tylko ślady jak spływa z miski olejowej. Chyba kupię te magiczne uszczelniacze do układów chłodzenia.


Lepiej nie kupuj uszczelniacza gdyz zaswinia on caly uklad. Jesli to pompa to koszt nowej to okolo 140zł a wymiana jest banalna (kilka srubek plus silikon i gotowe). A moze gdzie z ktoregos weza scieka ?? Uszczelniacz to ostatecznosc a i tak czasami robi wiecej szkod niz dobrego (np. czesto zapycha nagrzewnice zmniejszajac jej wydajnosc).

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group