www.asu.pl :: Zobacz temat - Filtry Oleju PH3600 firmy FRAM to straszne dziadostwo
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Filtry Oleju PH3600 firmy FRAM to straszne dziadostwo

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
pc
*
*


Dołączył: Jul 08, 2006
Posty: 115
Skąd: Ford Taurus '96 Wagon GL 3.0l. U

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 20:29    Temat postu: Filtry Oleju PH3600 firmy FRAM to straszne dziadostwo Odpowiedz z cytatem

Zajrzałem przez przypadek na stronę http://v8sho.com/SHO/OilFiltersOilFilterORings.htm to się przesytaszyłem. Filtry firmy FRAM to papierowy badziew. Kupiłem ostatnio taki bo muszę zaraz wymienić ale nie użyję go bo szkoda mi silnika. Nie wiem może przesadzam ale lepiej dmuchać na zimne. Mam za to pytanie. NA stronie filtrona znalazłem filtr dla Windstara v6 3litry o oznaczenieu OP 560. Ten sam silnik jest w Taurusie wiec chyba musi pasować? Czy mam rację?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 20:32    Temat postu: Re: Filtry Oleju PH3600 firmy FRAM to straszne dziadostwo Odpowiedz z cytatem

pc napisał:
Zajrzałem przez przypadek na stronę http://v8sho.com/SHO/OilFiltersOilFilterORings.htm to się przesytaszyłem. Filtry firmy FRAM to papierowy badziew. Kupiłem ostatnio taki bo muszę zaraz wymienić ale nie użyję go bo szkoda mi silnika. Nie wiem może przesadzam ale lepiej dmuchać na zimne. Mam za to pytanie. NA stronie filtrona znalazłem filtr dla Windstara v6 3litry o oznaczenieu OP 560. Ten sam silnik jest w Taurusie wiec chyba musi pasować? Czy mam rację?


tu masz filterki do taurusa:
http://asu.pl/sklep/catalog/index.php?cPath=133_135_270_367
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pc
*
*


Dołączył: Jul 08, 2006
Posty: 115
Skąd: Ford Taurus '96 Wagon GL 3.0l. U

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez urazy ale on terz na firmowy nie wygląda. A taki sam filtr co do Taurusa zalecany jest i do Windstara. Wobec tego op 560 powinien bez niczego pasować do Taurusa skoro firma Filtron poleca go do 3 litrówki Windstara od 96 i więcej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

knecht:
http://217.89.113.25:8080/mahle/_action/Controller.jsp?folder=fahrzeug


Ostatnio zmieniony przez szachy1000 dnia Nie Kwi 15, 2007 21:00, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ech chlopaki:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
pc
*
*


Dołączył: Jul 08, 2006
Posty: 115
Skąd: Ford Taurus '96 Wagon GL 3.0l. U

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja poważnie traktuję ten temat. Od malucha nie zamontuję filtra do ciągnika. Pytam poważnie jak jest z tym OP 560. skoro pasuje do jednego to powinien też i do drugiego rodzaju samochodu z takim samym silnikiem. Co ciekawe ten filtr od KA wymiarowo pasuje tylko czy wkład filtracyjny wytrzyma przepływ jaki jest w większym silniku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pc napisał:
Ja poważnie traktuję ten temat. Od malucha nie zamontuję filtra do ciągnika. Pytam poważnie jak jest z tym OP 560. skoro pasuje do jednego to powinien też i do drugiego rodzaju samochodu z takim samym silnikiem. Co ciekawe ten filtr od KA wymiarowo pasuje tylko czy wkład filtracyjny wytrzyma przepływ jaki jest w większym silniku?


wytrzyma bo to kolego ten sam filtr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 21:23    Temat postu: Filtry Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem firma FRAM ktora jest najwiekszym producentem filtrow w USA robi dobre filtry. To, ze ktos sie z tym nie zgadza to jego osobista opisnia. Ja znam ta firme od dawna i nigdy nie slyszalem na nia skargi. Powiem szczerze. Czy zalozysz FILTRONA/FRAM/MANN/WIX itd. to i tak nie odczujesz roznicy (twoj silnik tez nie). Najwazniejsze aby uzywac dobrego oleju i pilnowac terminow wymian.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 21:25    Temat postu: Re: Filtry Odpowiedz z cytatem

asu napisał:
Moim zdaniem firma FRAM ktora jest najwiekszym producentem filtrow w USA robi dobre filtry. To, ze ktos sie z tym nie zgadza to jego osobista opisnia. Ja znam ta firme od dawna i nigdy nie slyszalem na nia skargi. Powiem szczerze. Czy zalozysz FILTRONA/FRAM/MANN/WIX itd. to i tak nie odczujesz roznicy (twoj silnik tez nie). Najwazniejsze aby uzywac dobrego oleju i pilnowac terminow wymian.

Pozdrawiam Wink


swiete slowa, swiete...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

potwierdze(jak falkon;P)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dajmy się zwariować, filtr jest filtr - w metalowej puszce siedzi kawał odpowiednio zmiętolonej tektury i tyle Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 21:53    Temat postu: filtr Odpowiedz z cytatem

Najwazniejsze aby dobierac filtry wedlug katalogu a nie np. gwintu. Bardzo wazna jest przepustowosc....

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pc
*
*


Dołączył: Jul 08, 2006
Posty: 115
Skąd: Ford Taurus '96 Wagon GL 3.0l. U

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się wszystko OK. Ale jest "czekolada i wyroby czekolado podobne" i z tego co widać na załączonym "obrazku" to niestety filtry firmy FRAM to szajs! (sprawdzić link z pierwszego postu). Widać wyrażnie że ilość wkładu filtrującego jest przynajmniej 3 krotnie mniejsza niż w produkcie firmy Motorcraft (a tej chyba przedstawiać nie trzeba) pomijam wzmocnienia metalowe które mają wzmocnić kostrukcje przed zapadaniem sie pod wpływem zwiotczenia wilgotnościowego oraz różnicy ciśnień. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić. A stego co wiem w USA firma FRAm ma miano producenta supermarketowego. NIechcę nikogo wyróżniać ani już napewno obrażać ale jak się kupuje i wydaje na to pieniądze to to ma działać a nie imitowac działanie. A w przypadku silnika z a pare tysięcy to raczej musi działac - prawda?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pc
*
*


Dołączył: Jul 08, 2006
Posty: 115
Skąd: Ford Taurus '96 Wagon GL 3.0l. U

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to pogawędziliśmy a teraz do problemu. ASU czy ten filtr OP 560 jest dobry do Taurusa 3litry U czy nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2007 8:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a do mojego 3,0 L wg katalogu nie pamiętam już firmy pasuje od CC ,powariowali Evil or Very Mad
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2007 9:07    Temat postu: filtr Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem powinien pasowac (wrecz musi pasowac), ale nie wiem dlaczego w katalogu filtrona nie podaja ze ten filtr jest do taurusa....
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pc
*
*


Dołączył: Jul 08, 2006
Posty: 115
Skąd: Ford Taurus '96 Wagon GL 3.0l. U

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2007 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mi się tak ASU wydaje, że musi. I dzieki za odpowiedz. Anie podają, że pasuje do Taurusa z tej samej przyczyny z jakiej ostatnio mechanik jak czytał błędy na OBD2 nie wiedział, ze ten sam silnik jest w jednym i drugim aucie i z gury założył że ne da się zczytac błędów bo on ma tylko Forda Windstara. A jednak sie dało jak ustawiło się Wieniego i silnik trzy literki.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeżdze na filtrach FRAM lub Bosch i nie moge na nie narzekać.
Podany przez ciebie model filtra PH3600 to jest podstawowy filtr do twojego samochodu
poszukaj filtrów FRAM z górnej półki




Filtron napewno nie będzie lepszy od PH3600.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
szmernik
*
*


Dołączył: Jan 02, 2005
Posty: 72

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co myslicie o filtrach mopar do chryslera kupionych w polsce czy to nie jaklieś lipne podróbki bo cena jest ok 23 zł a fram PH 16 okolo 20zł do tej pory jezdze na framie PH 16 i nie zauwazyłem jakiś niedociągnięć ciśnienie oleju gasnie momentalnie jestem zadowolony z frama
_________________
DODGE INTREPID 2.7V6 rok 99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pc napisał:
Zgadza się wszystko OK. Ale jest "czekolada i wyroby czekolado podobne" i z tego co widać na załączonym "obrazku" to niestety filtry firmy FRAM to szajs! (sprawdzić link z pierwszego postu). Widać wyrażnie że ilość wkładu filtrującego jest przynajmniej 3 krotnie mniejsza niż w produkcie firmy Motorcraft (a tej chyba przedstawiać nie trzeba) pomijam wzmocnienia metalowe które mają wzmocnić kostrukcje przed zapadaniem sie pod wpływem zwiotczenia wilgotnościowego oraz różnicy ciśnień. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić. A stego co wiem w USA firma FRAm ma miano producenta supermarketowego. NIechcę nikogo wyróżniać ani już napewno obrażać ale jak się kupuje i wydaje na to pieniądze to to ma działać a nie imitowac działanie. A w przypadku silnika z a pare tysięcy to raczej musi działac - prawda?



...od lat jezdze na filtrach frama i zaden silnik nie ulegl awarii, silniki trzymaja cisnienie i wszystko jest prawidlowo smarowane.

...podajesz przyklad motorcrafta - firmy ktora markuje produkty do forda tak jak ac delco do GM i mopar do chryslera.

...to walka na teorie a nie argumenty. to ze ktoregos wypelniacza jest mniej niz wiecej nie wynika z tego czylepiej filtruje tylko z zastosowanego materialu filtrujacego.


Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group