www.asu.pl :: Zobacz temat - problem z wydziałem komunikacji
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

problem z wydziałem komunikacji

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Jak ściągnąć samochód z USA ??
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
raster
*
*


Dołączył: Apr 07, 2007
Posty: 84
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 15:14    Temat postu: problem z wydziałem komunikacji Odpowiedz z cytatem

zachciało mi się amerykańskiego samochodu , a właściwie od młodości chorowałem na voyagera no i wreszcie spełniłem swe marzenia kupiłem Dodge Grand Caravana 3,8 z 2005 lekko stuknietego import z USA
no i mam problem .. przed zakupem byłem w miejscowym wydziale komunikacji pokazywałem papiery, pytałem panienki z okienka czy formalnie jest wszystko OK. Teraz kiedy samochód zrobiony , przegląd też,
inna panienka mówi, że jest kłopot bo na dokumencie amerykańskim jest napisane "bez możliwości rejestracji" (ten dokument to świadectwo pojazdu uszkodzonego). Naczelnik wydziału stwierdził że właściwie to powinno być dobrze ale musi wysłać zapytanie do pensylwani lub naszej ambasady w uSA
czy wolno zarejestrować czy nie, chociaż na dokumencie pod spodem jak byk napisane że po naprawie można zarejestrować wypełniając jakiś ich formulaż
czyli w najlepszym razie parę miesięcy samochód będzie stał a ja pił z żalu


może ktoś zetkną się z takim problemem, jak to obejść?
słyszałem ze takie trudności robią tylko w Warszawie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kłopoty bedom robić gdzie i kiedy iono mogą, banda darmozjadów!!!
jest to widoccznie znowu problem typu, że jakiś tam kraj nie dostosował swoich dokumentów do polskich przepisów, tak samo były kłopoty przy rejestracji aut z włoch...
według urzędasów większość naszych aut jest niedostosowanych do polskich tablic rejestracyjnych, a nie na opak, tak jak to wszędzie...
dobrze że mnie tam nie było bo bym miał zakaz wstępu do następnego urzędu... Wink
już mam w US Tarnów, UC Tarnów, UC Kraków, i komunikacja w Duisburgu w niemczech.... Twisted Evil
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BoMBowiec
*
*


Dołączył: Dec 05, 2005
Posty: 132

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W USA wiekszosc aut powypadkowych czy tez popowodziowych trafia na szrot i dostaje taki papier o ktorym mowisz.

Jest mozliwosc naprawy takiego pojazdu. Po takiej naprawie samochod dostaje oznaczenie - tabliczki i wpis w papiery, ze jest odbudowany. Jego wartosc rynkowa w USA jest wtedy 50%, a nawet o wiecej nizsza...

No ale Polska to smietnisko... Wiekszosc aut z USA trafia powypadkowych, mniej lub bardziej, a takze popowodziowych. Wiekszosc ludzi co ma amerykany, szczegolnie te bardziej popularne, nawet nie wie co ich auto przeszlo, bo importer wszystko ladnie zatuszowal. I pozniej wszystkie w ogloszeniach bezwypadkowe Laughing A awaryjnosc niektorych egzemplarzy tez sie bierze z powyzszego... Crying or Very sad

Najlepszy numer, ze do Polski trafiaja nawet auta calkowicie nowe, bez przebiegu, ktore braly udzial w Crash Testach w USA !!! Polak potrafi...
_________________
Maciej Mikler - Van Klub Polska - http://www.van-club.com
'85 Dodge Ram Van 5.2V8 - http://www.salonka.prv.pl
'04 Dodge Ram Pickup 5.7V8
'95 Cadillac Eldorado TC 4.6V8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
raster
*
*


Dołączył: Apr 07, 2007
Posty: 84
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz rację oglądałem kilka samochodów zanim kupiłem ten i nie miałem do nich zaufania np.: samochód bezwypadkoway podobno ale lakier z jednej strony jakoś bardziej matowy i słyszę że chrysler tak kładzie lakier !!!,
albo na samochód podobno spadła gałąż więc dach był malowany tylko czemu wiać szpachlę na drzwiach - może to całe drzewo było?

wybrałem więc samochód lekko rozbity (tylny błotnik i drzwi nie wpłyną tak na geometrię jak skasowany przód) żeby zrobić samemu i wiedzieć czym jeżdżę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i jak tu komukolwiek zaufać na tym świecie??? Crying or Very sad
wszędzie oszuści i powypadkowe bryki...
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raster napisał:

wybrałem więc samochód lekko rozbity (tylny błotnik i drzwi nie wpłyną tak na geometrię jak skasowany przód) żeby zrobić samemu i wiedzieć czym jeżdżę


Znajomy kupił kiedys taki "lekko bity" samochód i po jakimś czasie wyszło, że to auto było wcześniej całkowicie rozbite, nastę pnie zrobione i powtórnie uderzone żeby uśpić czujność kupującego...
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 22:34    Temat postu: bity Odpowiedz z cytatem

almado napisał:
raster napisał:

wybrałem więc samochód lekko rozbity (tylny błotnik i drzwi nie wpłyną tak na geometrię jak skasowany przód) żeby zrobić samemu i wiedzieć czym jeżdżę


Znajomy kupił kiedys taki "lekko bity" samochód i po jakimś czasie wyszło, że to auto było wcześniej całkowicie rozbite, nastę pnie zrobione i powtórnie uderzone żeby uśpić czujność kupującego...


Heh. O tym to nieslyszalem a juz rozne rzeczy widzialem ... Very Happy
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
freddy
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 86
Skąd: w-wa

PostWysłany: Czw Cze 12, 2008 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

weście też pod uwagę że TOTAL LOSS w carfaxie nie zawsze oznacza że samochód dostał doszczętnie rozbity w drzazgi, szczególnie gdy auto jest nowe i ma full ubezpieczenie to właścicielowi bardziej opłaca się złożyć szkodę całkowitą i odebrać kasę z ubezpieczenia. samochód dostaje w papierach 'total loss' i zostaje sprzedany np polakowi który go naprawia i importuje do Polski. Total loss grożnie brzmi ale w rzeczywistości mogła być to tylko stłuczka, czyli wymiana zderzaka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Jak ściągnąć samochód z USA ?? Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group