www.asu.pl :: Zobacz temat - Linka licznika-Windstar?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Linka licznika-Windstar?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Dobson
*
*


Dołączył: Oct 02, 2005
Posty: 63
Skąd: MiędzychĂłd

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2007 23:27    Temat postu: Linka licznika-Windstar? Odpowiedz z cytatem

Mam byc może banalne pytanie, a dotyczy one mocowania linki prędkościomierza z licznikiem w Windstarze 95 rok. Chodzi o to, że dzisiaj naprawiałem podświetlenie licznika i nie mogłem odczepic linki prędkościomierza. Po ponownym zamontowaniu licznika na swoim miejscu, prędkościomierz nie działała Sad Czy w momenecie wyciągania licznika mogła się ona sama gdzieś wyhaczyc?
Pozdrawiam-Dobson.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2007 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no widocznie mogła, i właśnie to zrobiła...
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2007 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak zdjeles zegary? ona jest na zatrzask. trzeba lekko ja wyciagnac lezac w nogach kierowcy.. pozniej zegary lekko wychodza i ja sie odpina.
przy zakladaniu opcja odwrotna.

btw, czy masz przy predkosciomierzu sprezynke (przy wskazowce) bo u mnie chyba pekla Neutral i mi lata predkosc powyzej 60 i na wybojach Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Dobson
*
*


Dołączył: Oct 02, 2005
Posty: 63
Skąd: MiędzychĂłd

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 11:40    Temat postu: Linka licznika-Windstar? Odpowiedz z cytatem

Witam, linka już naprawiona, okazał się, że puściło zabezpieczenie przy skrzyni biegów i tam linka się wyhaczyła. Smile Za to po ponownym włożeniu licznika spowrotwem na swoje miejscę, mam problem ze wskaźnikiem pokazującym położenie poszczególnych biegów (P, R, N, D, 2, 1,). zaznaczam, żę linka i sprężynka na której to ustrojstwo chodzi jest ok. Może ta lineczka gdzieś się zahaczyła, nie wiem?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
zbir46
*
*


Dołączył: Nov 06, 2005
Posty: 253
Skąd: PIASTÓW/ k WARSZAWY

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałes propblem z dojsciem do linki przy skrzyni...???
_________________
WINDSTAR 3.8 /97..ZAGAZOWANY
t.jackowski3@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak ja sciagalem to tez mi sie za pierwszym razem o cos przyhaczylo, pomimo ulamania i klejenia rurki na zgieciu prowadzacej ten sznureczek, teraz dziala wszystko ok.



linki nie odpina sie przy skrzyni tylko przy zegarach .. tj prosciej jest tj zaraz przy "sprzegielku magnetycznym" jak dobrze okreslam ta czesc licznika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Dobson
*
*


Dołączył: Oct 02, 2005
Posty: 63
Skąd: MiędzychĂłd

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Zbir 46, nie specjalnie miałem problem z włożeniem samej linki co z nałożeniem zabezpieczenia. Można zdemontowac obudowę filtra powietrza i wtedy jest łatwiejsze dojście, ale można i bez tego.
Do kolegi Dubelta: ja także przy demontowaniu licznika złamałem tą rurkę prowadzącą linkę do wskaźnika położenia poszczególnych biegów. Skleiłem ją i nie ma nawet śladu że była złamana. Podejrzewam, że albo te sznureczek zsunął się z noska sprężynki przy wskaźniku, albo źle przełożyłem gdzieś tą lineczkę przy przykręcaniu tegoż wskaźnika do licznika. Question Będę musiał niestety znowu wszystko rozkręcac i rozbierac, cóż, lubię jak u mnie wszystko działa.
Pozdrawiam wszystkich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
zbir46
*
*


Dołączył: Nov 06, 2005
Posty: 253
Skąd: PIASTÓW/ k WARSZAWY

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 9:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki...pytam bo mi mechanik ,,zapomnia ł,,załozyc linki i teraz musze to zrobic to sam ...(robił to Rzeszowie .wiec jazda na poprawke ..nie wchodzi w rachube..)wiec mam prosbe opisz gdzie jest w skrzyni to miejsce gdzie wkreca sie linke ...(u mnie fachowcy juz chcieli wyjac skrzynie by to zrobic.).dzieki
_________________
WINDSTAR 3.8 /97..ZAGAZOWANY
t.jackowski3@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dobson
*
*


Dołączył: Oct 02, 2005
Posty: 63
Skąd: MiędzychĂłd

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 8:39    Temat postu: Linka licznika-Windstar? Odpowiedz z cytatem

Kolego Zbir46, po co demontowac skrzynię! Po otwarciu maski jest w miarę dobre dojście do tego aby tę linkę założyc. Stojąc przed autem po prawej stronie, zaraz za obudową filtra powietrza, troszkę poniżej znajduje się taka jakby wychodząca ze skrzyni rurka i w nią wkłada się zakończoną takim kieliszkiem linkę. Potem zakładasz zabezpieczenie. Ja osobiście wykręciłem obudowę filtra powietrza ponieważ wtedy jest lepsze dojście chocby do tego aby założyc zabezpieczenie. Kurcze, nie potrafię Tobie tego lepiej opisac Smile Postaram się zrobic fotkę tego wejścia na linkę i zapodac na forum.
Pozdrawiam-Dobson.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobson, a ty masz moze 3.0l?

bo u nas w 3.8l po 96 to srednio mozna reke wlozyc kolo filtra powietrza Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Dobson
*
*


Dołączył: Oct 02, 2005
Posty: 63
Skąd: MiędzychĂłd

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2007 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam 3,8 V6. Oczywiście mozna tam wcisnąc ręke ale mimo wszystko jest tam mało swobody ruchu aby nią tam później operowac. Przedewszystkim będziesz miał problem przy zakładaniu zawleczki zabezpieczającej linkę. Oczywiście wszystko zależy od zdolności manualnych Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2007 15:00    Temat postu: linka Odpowiedz z cytatem

My jak sciagamy licznik to odczepiamy linke przy skrzyni, latwiej sie wyciaga licznik a i tak przy wyciaganiu czesto wyskakuje sama.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Dobson
*
*


Dołączył: Oct 02, 2005
Posty: 63
Skąd: MiędzychĂłd

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie za "Chiny Ludowe" nie chciała wyskoczyc z licznika, a gwałtowne pociągnięcie całym licznikiem skończyło się wyczepieniem linki ze skrzyni biegów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 0:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podsumuje to tak.. ach te windstarki Wink

ja tam lezalem w nogach kierowcy dobre 2 godziny i sie meczylem zeby ja wypiac .. z uwagi ze mam garaz zagracony Wink robi za piwnice ktorej nie mam Neutral.. to przy 20 stopniowym mrozie nawet farelka w samochodzie nie dawala komfortu pracy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group