www.asu.pl :: Zobacz temat - Malowanie zderzaka
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Malowanie zderzaka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 18:37    Temat postu: Malowanie zderzaka Odpowiedz z cytatem

voyek 95 (3.3)
koledzy mam pytanie zlazi mi z przedniego zderzka lakier pokazujac obrzydliwy zolty kolor, czy mieliscie kiedys podobny objaw?
czy to sie da pomalowac i z jakim skutkiem i mniej wiecej ile to moze kosztowac?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli jest tego niewiele to możesz się poratować... lakierem do paznokci. trzeba tylko podjechać autem pod jakąś drogerię na parterze wziąć na chwilę od pani sprzedawczyni wzornik i wybrać najbardziej zbliżony kolor. Z czarnym moze być mały kłopot ale chyba nie do końca bo teraz moda dziwna...
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

almado napisał:
Jeśli jest tego niewiele to możesz się poratować... lakierem do paznokci. trzeba tylko podjechać autem pod jakąś drogerię na parterze wziąć na chwilę od pani sprzedawczyni wzornik i wybrać najbardziej zbliżony kolor. Z czarnym moze być mały kłopot ale chyba nie do końca bo teraz moda dziwna...


zderzak mam szary i w 3/4 oblazl juz z farby:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...moj lakiernik (uwazam go za uczciwego) bierze ok 150-200 zl za element niezaleznie od wielkosci - plastik wymaga innego podkladu i sciagniecia starego lakieru - wiec uwazam ze uczciwy lakiernik nie powinien powiedziec wiecej niz 250 zł z montazem i demontazem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
merkava
*
*


Dołączył: Jan 04, 2007
Posty: 248
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 9:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szachy1000 napisał:
zderzak mam szary i w 3/4 oblazl juz z farby:)

czyli kolor fabryczny? niemalowany? ja mialem taki sam ale sam pomalowałem ........hammeritem. wyglda jak lakierowany tylko nie świeci. Celowo nie szpachlowałem wgnieceń bo to by komicznie wyglądało w 13-letnim samochodzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli zdeżak był już malowany, a nie wiemy jakie matriały były użyte, najlepiej usunąć stary lakier. Nastepnie stosuje sie odpowiednie mostki łączące na które dopiero nanosi sie końcowy lakier. Takie podkłady kupisz w sklepach z lakierami samochodowymi. W sumie to najprościej zlecić to odpowiedniemu warsztatowi.
Są jednak inne sposoby dające bardzo dobrą przyczepnośc lakieru do tworzyw sztucznych takich jak PE PP ABS itp.
Zapomniałem jak ten proces sie fachowo nazywa ale polega on na omieceniu elementu płomieniem. Np z tzw lutlampy, czy innego palnika.
Ostrym płomieniem omiata sie tworzywo ale tak aby go nie nadtopić i nie zdeformowac. Dzięki temu pękają wiązania polimerowe i na powierzchni powstają wysoko reaktywne wolne wiązania międzycząsteczkowe. Szybkie malowanie po omieceniu płomieniem powoduje że czstewczki lakieru wiążą sie z twożywem poprzez wiązanie chemiczne, a nie jak to jest przy zwykłym malowaniu dzieki siłom adhezji.
Jest to doskonały sposób ale jak widać dosyc kłopotliwy i dla tego nie stosowany na szeroką przemysłowa skale.
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Maj 15, 2007 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>koledzy mam pytanie zlazi mi z przedniego zderzka lakier pokazujac >obrzydliwy zolty kolor, czy mieliscie kiedys podobny objaw?
>czy to sie da pomalowac i z jakim skutkiem i mniej wiecej ile to moze >kosztowac?

pozwole wtracic swoe 3 grosze..jesli odlazi stary lakier to najpierw powinienes usunac cala stara powloke - np. zmywaczem lakierow "scansol",lub papierem sciernym 120..
jesli uzyles scansolu nalezy "aktywowac" powierzchnie plastiku uzywajac specialnego lakieru/podkladu..nastepnie zwykly podklad pod lakier i kolorek Smile jesli natomiast na zywca zdarles stara farbe papierem sciernym to aktywacja nie bedzie juz potrzebna bo powierzchnia bedzie wystarczająco chropowata i mozna od razu malowac podkladem(najlepiej akrylowym)..potem kolorek -)
nie wiem czym masz malowane te zderzai ale jesli masz malowane nie na gladko ylko na "fakture" to mozna kupic specjalny lakier fakturowy na zderzaki..z tym ze widzialem go tylko w kolorze czarnym...no to z grubsza tyle Smile
ps. w moim Visio mam odpryski na szarej warstwie plastikopodobnej znajdujacej sie na progach dolnych czesciach drzwi - jak znajde czas to postaram sie opracowac recepturke jej naprawy to sie podziele Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group