www.asu.pl :: Zobacz temat - gaz do ts 3,8 - jaki gdzie i za ile? (śląsk)
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

gaz do ts 3,8 - jaki gdzie i za ile? (śląsk)
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2007 10:04    Temat postu: gaz do ts 3,8 - jaki gdzie i za ile? (śląsk) Odpowiedz z cytatem

jak w tytule-nie pali mi sie i chce rozeznac temat. bardzo prosze uzytkownikow ts z sinikiem 3,8(plastik kolektor) o wypowiedzi n/t swoich instalacji(modele,ceny i jak sie sprawuja),jesli moze ktos cos moze polecic w promieniu 100km od katowic to bardzo bym prosil o namiary tutaj lub na priv.
z gory dziekuje za pomoc!!!
przejety darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2007 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak szukałem gazu to ktoś mi polecił, ale osobiście nie znam bo nie mam gazu.
http://www.autogaz.bls.pl/kontakt.html
_________________
Pontiac Bonneville SE '92
Chevrolet TransSport '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2007 11:12    Temat postu: Re: gaz do ts 3,8 - jaki gdzie i za ile? (śląsk) Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
jak w tytule-nie pali mi sie i chce rozeznac temat. bardzo prosze uzytkownikow ts z sinikiem 3,8(plastik kolektor) o wypowiedzi n/t swoich instalacji(modele,ceny i jak sie sprawuja),jesli moze ktos cos moze polecic w promieniu 100km od katowic to bardzo bym prosil o namiary tutaj lub na priv.
z gory dziekuje za pomoc!!!
przejety darek


Przyjezdzaj do Zyrardowa przenocuje cie a zalozysz sobie w Warszawie w firmie Czakram instalke BRC, przy okazji odwiedzisz Stolice:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2007 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewno sie wielu osobom naraze ale KOCHAM WARSZAWE!!! spedzielme w tym miescie wiele pieknych chwil(2 lata tam mieszkalem i bylem tam dziesiatki razy). chetnie zwiedze dowolna ilosc razy. w moim tempo mialem zakladana instalacje brc w firmie czakram:) ale bylo to blisko... masz jakiejs wejscia w tym serwisie-z kim tam gadac czy cos to daj jakies namiary. nie wiem czy sie az do warszawy wybiore instalowac gaz ale chetnie sie dowiem ile by to kosztowalo i co by mialo byc.mam czakram w myslowicach( to kolo katowic ok 20 km ode mnie) ale niestety nie znam tam nikogo:|(kiedys mialem jeszcze blizej i znajomi prowadzili)
pozdrawiam i dziekuje za zaproszenie oraz zainteresowanie!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2007 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
pewno sie wielu osobom naraze ale KOCHAM WARSZAWE!!! spedzielme w tym miescie wiele pieknych chwil(2 lata tam mieszkalem i bylem tam dziesiatki razy). chetnie zwiedze dowolna ilosc razy. w moim tempo mialem zakladana instalacje brc w firmie czakram:) ale bylo to blisko... masz jakiejs wejscia w tym serwisie-z kim tam gadac czy cos to daj jakies namiary. nie wiem czy sie az do warszawy wybiore instalowac gaz ale chetnie sie dowiem ile by to kosztowalo i co by mialo byc.mam czakram w myslowicach( to kolo katowic ok 20 km ode mnie) ale niestety nie znam tam nikogo:|(kiedys mialem jeszcze blizej i znajomi prowadzili)
pozdrawiam i dziekuje za zaproszenie oraz zainteresowanie!
darek


filia Warszawa
F.H.U. CZAKRAM
ul. Maciejki 12,
Warszawa
tel. (0-22) 868-48-99

ceny II gen. dokladnie nie pamietam ale jak pytalem to chyba to bylo 2500-2800 zl (do voyagera) , a gadac mozesz tam z kimkolwiek chlopaki znaja sie na rzeczy

i czakram w tarnowie glowna siedziba:


F.H.U. CZAKRAM
ul. Dojazd 1,
33-100 Tarnów
tel. (0-14) 627-13-50
fax. (0-14) 627-13-60 oraz 61
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2007 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bez przesady.
załóż już sekwencje. koszt części to ~<2000zl + 500zl w lape za papiery. sam zrobisz, i będzie na pewno lepiej...

ceny 2500 za II gen to trochę przegięcie teraz...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2007 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko sekwencja-nie stac mnie na nowy kolektor(chyba,ze macie jakies doswiadczenie z 2 generacja w tych silnikach) w tempo mam brc just lambda 2 gen. z kompem + emulatorek i smiga nieprawdopodobnie dobrze. w czasie jak zakladalem(ok 4 latat temu) kosztowala ok 1700-1800zl. 2500 to troche drogo zwlaszcza,ze te systemy maja tendencje do tanienia:) a slyszalem,ze sekwencja za ok 3000 juz dziala(tylko jak?)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2007 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek - zadzwon tutaj - zakladaja do wszystkich wielkopojemnosciowych - sa rzetelni, nielapczywi na pieniadze i maja pelen osprzet komputerowy do pozniejszych przegladow technicznych i regulacji - sam mam i jeszcze paru znajomych - zero problemow:

Landi Renzo - mikolow

http://www.auto-gas.pl/doffer.php?id=10&PHPSESSID=809c59349488bf4b5faaa300790775bd

...bedzie Pan zaaadowolonyyy* Laughing

*Kabaret Moralnego Niepokoju
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2007 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli to nie bedzie ci odpowiadac masz tutaj kontkat do kolegi Lukiego z czestochowy z pontiac-polska

ma swoj serwis i dobierze ci co najlepsze do twojego wozu po zadawalajacych cenach

luky - czestochowa - 691-300-444 - powiedz ze masz namiar od falko - ucieszy sie Laughing

...mam nadzieje ze sie juz zdarzyles przekonac ze moje kontaklty sa w 100% trafione.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2007 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2007 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stashek zakładał w visionie i jeśli potwierdzi po pierwszym przegladzie że jest wszystko ok to wal jak w dym do wrocka. Mój TS przejechał już 30tys. i zero skuchy, instalacja kosztuje 3700.
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2007 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No auto chodzi równiutko, tylko ten problem z pierwszym odpaleniem i trochę duże spalanie - ale takie rzeczy powinny mu "przejść" po przeglądzie Very Happy
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2007 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czekam na dalsze relacje:) opowiedzcie cos o modelu marce tej instalacji-jak z butla ile max wchodzi,jaki przelacznik i wskaznik???
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2007 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...landi renzo - butla podwieszona w miejscu kola zapasowego - 45 ltr - wchodzi o 38-40 l.
przelacznik z podswietleniem na jakim rodzaju paliwa jedziesz - bez wskaznika ilosci gazu bo i tak zawsze zafalszowuje wiec jest zbedny taki detal.

mozesz zobaczyc na zywo - zadzwon to sie umowimy na rekonesans Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2007 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiekszej sie nie da? w tempo mam 40,wchodzi tak z 33 i troche mnie to irytuje. wozisz zapas w bagazniki czyspray naprawczy? w tempo mam dojazdowke w futerale ,a wskaznik na 4 diodach i calkiem madrze to dziala. wskaznik moge olac byle by pokazywaj jakos,ze juz "rezerwa" jest. wlacza ci sie po przekroczeniu obrotow,temperatury,jednego i drugiego czyjeszcze jakos inacze? masz mozliwosc przelaczania recznego?
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2007 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie jest komputer Zenit JZ-2005. Butla 80l kosi część bagażnika, ale koło byłoby zdecydowanie bardziej nieporęczne - nawet dojazdówka. Owszem, zajmuje trochę mniej miejsca, ale w kształcie koła i nie weszłaby tam walizka, której używam na wakacje. Przy butli wchodzi.

Zbiorniki z gazem napełnia się do 80%, nie do full - czyli u mnie wchodzi 64 l gazu. Trzeba zostawić jakieś miejsce dla bezpieczeństwa Wink

Wskaźnik - cztery diody, przed odpaleniem instalacji tempo mrugania wskazuje, czy już można na gazie, czy nie; po włączeniu zasilania gazem pokazuje ile zostało. Na razie sprawdzałem tyle, że po zgaśnięciu drugiej (czyli 1/2) mogę zatankować 34 l - więc prawie że dokładnie Smile

Włącza się po przekroczeniu 2k RPM - ale sterownik można ustawić dowolnie, także bez limitu RPM. Oczywiście wcześniej musi nabrać temperatury roboczej - 30* na silniku. Po spełnieniu obu warunków można przełączać ręcznie gaz/benzyna.
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2007 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...zapas mam w swietnym futerale za trzecim rzedem. w miejsce kola nic wiecej nie wejdzie - ale ja nie narzekam - prawie wogole nie jezdze na gazie - dostalem ja wraz z samochodem a zalaczam ja tylko po to zeby wywalic wode z ukladu no i tylko na trasie, po miescie benzyna.

zalacza sie automatycznie po przekroczeniu 2000 rpm o ile zadasz jej wczesniej ze ma sie wlaczyc, oczywiscie jest mozliwosc recznego wlaczenia i wylaczenia.

reguluje ja co pol roku niezaleznie od przebiegu, nie ma roznicy czy pracuje na benzynie czy na gazie, moment przelaczenia w zasadzie jest rozpoznawalny wylacznie po dyskretnym - "tyk".

jest komputer sterujacy z wyjsciem na zlacze diagnostyczne, parownik, przewody poprowadzone prawidlowo nad kolektorem, osobny silnik krokowy do instalacji gazowej - niestety poprzedni wlasciciel nie zadal sobie trudu zalozenia emulatora gazu - ale mnie to nie przeszkadza bowiem jak mowilem zadko jezdze na gazie - check zapala sie po okolo 150km i gasnie po wygaszeniu silnika i ponownej jezdzie na benzynie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2007 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim TSie siedzi butla 55l w miejscu koła, wchodzi 44l i wystarcza na 360-380 km
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2007 8:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

almado napisał:
W moim TSie siedzi butla 55l w miejscu koła, wchodzi 44l i wystarcza na 360-380 km

Twój TS pali tylko 12 litrów gazu Confused
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2007 9:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no... 12,5 - 14 wychodzi, zależy jak często chodzi klima. W każdym razie więcej niż 15 litrów nigdy nie wziął. Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2007 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no też zależy od miasta jakie korki itp Very Happy
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2007 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wrocław... cały rozkopany Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2007 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie bardzo mnie tu mile zaskakujecie-liczylem,ze jak tempo (1200kg/2,3 litra ) pali w miescie te 12-13 to taki ponton 1800 kg/3,8litra, spali okolo 17-18... od razu zaznaczam,ze mam lekka noge-jak jechalem z jedi_v po ts to mu w drodze opowiaalem jaka mam teorie na oszczedne jezdzenie: musisz jezdzic jakby na pedale gazu lezalo jedno twoje jadro a na hamulcu drugie...malo mi nie wypadl z auta tak mu sie spodobalo:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2007 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tak się zastanawiam to ile on PB pali 10 litrów w mieście Confused jeśli gazu potrafi 12 Very Happy
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2007 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moj tempo pali 10-11 pb i 12-13 gazu(wszystko zalezy od pory roku i rodzajau paliwa).
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2007 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak będzie palił TS...

Ja z kolei preferuję styl jazdy efektywnej, tza jeżdżę tak by uzyskać jak największą prędkość średnią przy jak najmniejszym zużyciu paliwa. Czyli: jazda ze stałą prędkością i tak by jak najrzadziej używać hamulca. Jeśli w danej sytuacji drogowej mam do wyboru przyspieszyć lub przyhamować, zdecydowanie wybieram to pierwsze - hamowanie oznacza bezpowrotna utratę energii, przyspieszenie daje szansę, że ta energię jeszcze wykorzystam. W ten sposób jeżdżę z naprawdę zacną średnią prędkością i niemniej zacnym spalaniem Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2007 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tak samo
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2007 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mowiac o tych jadrach na pedalach(giertych nie czytaj!!!) mialem na mysli taki wlasnie styl jazdy!!!
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2007 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie do końca bo prawego jajca pod moim butem to by po 10km juz nie było... to że jeżdżę tak by nie musieć hamować nie oznacza że wyprzedzam ciężarówkę 40s... niemniej zamiast wyprzedzać pojedyńczo (ciężarówki jeżdżą conajmniej parami) wolę poczekać na wolną drogę i od razu 4 łykam sztuki i jeszcze tych leszczy w skodach octawiach co mnie wyprzedzili wcześniej i utknęli w takiej kolumnie... potem dalej jadę sobie spokojnie na tempomacie swoje 100, 120 czy 150 Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 9:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi u mnie zakladam gazownie www.dtgas-system.pl

u mnie zalozysz-mozesz serwisowac w calej polsce np katowice wroclaw, zakladalem juz kilka tsow 3,8 i 3,4 . pojedyncze wtryskiwacze, reduktor tomasetto, elektronika duzo lepsza niz np stag czy diego, instalacja powstala w oparciu o holenderska isnatalacje GMS, a z cala pewnoscia moge powiedziec ze jest duzo lepsza, butle montuje 70 l, wchodzi standardowo 45-55 l (to zalezy od wielozaworu), nie ma na rynku polskim duzych zaworow, nawet podgiecie nic nie daje, najlepiej zablokowc zawor i tankowac na litry np 60.

cena dla klubowiczow pontiaca jest stala 3000, instalacja z gornej polki, czas montazu 1 dzien, swiece i przewody wymieniam w cenie, trzeba je tylko dostarczyc.
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
s1wy
*
*


Dołączył: Oct 24, 2004
Posty: 733
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Almado!, a możesz powiedzieć gdzie zakładałeś i serwisujesz swoja instalację gazową? Bardzo mnie to interesuje, bo wyniki spalania, które podałeś, zszokowały mnie Smile Mam mniejszy silnik (3.1) a w trasie (po zmianie na nowy parownik) spala 15, w mieście dochodząc do 20 l Sad. Wcześniej palił mniej, średnio o 3 litry. Byłem na różnych już regulacjach i nic. Zaczynam powątpiewać już w to, że znajdę jakiegoś mistrza od gazu.
_________________
Chevrolet Blazer LT 4.3 V6 1995 4x4 (zagazowany)
Mercury Cougar XR7 4.2 V8 1980 RWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.asu.pl/portal/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3020 - piąty post od góry.

Swoją drogą - chyba zacznę mówić że mi auto pali między 18 a 25 litrów, bo i tak mi nikt nie wierzy... chociaż z drugiej strony lubię ten błysk dezorientacji w oczach właściciela samochodu z silnikiem diesla, gdy przeliczam mu, że za 13 litrów gazu kupi 7 litrów ropy i mamy do dyspozycji podobny moment obrotowy ale ja dodatkowo 100KM więcej, z czego sobie lubię pokorzystać i dzięki czemu do pracy zawsze przyjeżdżam uśmiechnięty od ucha do ucha Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3,1 pali więcej niż 3,8 tak słyszałem Laughing
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Benzyny palą podobnie, natomiast 3,1 z reguły bierze więcej gazu, bo ma założoną instalację IIgen., w 3,8 musi być sekwencja Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytanie do luky:
czy masz jakies blizsze dane dot. spalania lpg w ts 3,8(zakladajac,ze silnik jest w b. dobrym stanie) na instalacjach jakie zakladasz.interesuje mnie typowy ruch miejski i trasa,pelne obciazenie 120 km/h
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
s1wy
*
*


Dołączył: Oct 24, 2004
Posty: 733
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Almado, przy najbliższej okazji podjadę tam. W sumie to drugi koniec miasta Sad A jazda przez korki nie służy samochodzikom i psychice kierowcy Smile
_________________
Chevrolet Blazer LT 4.3 V6 1995 4x4 (zagazowany)
Mercury Cougar XR7 4.2 V8 1980 RWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...siemka luky - brachu - milo cie tu widziec Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
pytanie do luky:
czy masz jakies blizsze dane dot. spalania lpg w ts 3,8(zakladajac,ze silnik jest w b. dobrym stanie) na instalacjach jakie zakladasz.interesuje mnie typowy ruch miejski i trasa,pelne obciazenie 120 km/h
darek


z klubu pontiac zakladalem uzytkownikowi PDS z wroclawia, jadac do mnie spalil mu 11,5/100km benzyny, a wracajac 13l gazu

zakladajac klientowi z gdyni wracajac ode mnie spalil mu srednio 11,5l/100km gazu i mowi ze wcale go nie oszczedzal


masz tel do niego-nie nalezy do zadnego klubu jeszcze wiec bedzie obiektywny:
601912413-marek

w czestochowie i okolicach jest tez kilka tsow zagazowanych przez mnie.

w najblizszym czasie bede gazowal dwa kolejne z klubu pontiac, wiec mozesz zaczerpnac opini z szerszego grona o instalacj gazowej i moich uslugach.

jesli tylko silnik jest technicznie dobry to na gazie sie spisuje bez zarzutow, nie traci mocy, nie zmienia sie poprawka dlugoterminowa, warunkiem pozniejszej eksploatacji jest regularny serwis i dbalosc o uklad zaplonowy i dolotowy- oczywiscie jesli chodzi o przeglady u mnie to dla klubu przewiduje znizki, ale mozna serwisowac w wielu punkach w polsce
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl


Ostatnio zmieniony przez luky dnia Wto Kwi 03, 2007 22:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

falkon napisał:
...siemka luky - brachu - milo cie tu widziec Laughing


siema falko-znowu ty!! Shocked

juz niedlugo bede sie bal sprawdzic poczte z obawa ze cie tez tamspotkam Wink
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale widze ze zdjecie tego swojego 2300 zrobiles Laughing na zamku w bedzinie jak tam dzieci straszyl
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..i uwazaj przy otwieraniu lodowki:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodam tylko ze rzeczywiscie na trasie silniki 3,8 spisuja sie rewelacyjne spalanie rzedu 11,5 czy 13 nie oszczedzajac silnika, ja swoim 3,1 nie zszedlem ponizej 12,5

natomiast miasto...
trzeba najpierw zlitrazowac go na benzynie a potem porownac-nie ma reguly
roznie pala 15-17 gazu zazwyczaj, jesli pali wiecej to moze byc cos nie tak, lub miasto zakorkowane, krotkie odcinki jazdy, dojazd do pracy rzedu 3 km, do kosciola 4 itp
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s1wy napisał:
Almado!, a możesz powiedzieć gdzie zakładałeś i serwisujesz swoja instalację gazową? Bardzo mnie to interesuje, bo wyniki spalania, które podałeś, zszokowały mnie Smile Mam mniejszy silnik (3.1) a w trasie (po zmianie na nowy parownik) spala 15, w mieście dochodząc do 20 l Sad. Wcześniej palił mniej, średnio o 3 litry. Byłem na różnych już regulacjach i nic. Zaczynam powątpiewać już w to, że znajdę jakiegoś mistrza od gazu.


mnie pali srednio 14 miato-wies
16l/100 miasto
jaki masz parownik i jaka masz instalacje?
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A bo ja wiem? Ważne że działa Smile

Jak wybierałem gazownika, objeździłem różne znane i nieznane zakłady we Wrocku i okolicach, jednym z głównych kryteriów była m.in. liczba aut na placu do poprawek w stosunku do liczby aut robionych, drugim była reakcja gazownika na widok amerykańca z silnikiem 3.8l Smile Nazwa wybranej instalacji nic mi do tej pory nie mówi i wcale się z tego powodu źle nie czuję Smile Natomiast przekonała mnie umowa gazownika z policją, kolumnami sanitarnymi i jakąś firmą zależną naszej tepsy (inbud czy jakoś tak, jeżdzili swiftami). W tej ostatniej firmie pracował ojciec mojego pracownika i bardzo sobie chwalił bezawaryjność instalacji gazowej.

W pontiacu siedzi tomasetto+sirocco, w visionie chyba mistral, opisy można zobaczyć tu:

http://www.agcentrum.com.pl
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BoMBowiec
*
*


Dołączył: Dec 05, 2005
Posty: 132

PostWysłany: Sro Kwi 04, 2007 0:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic dziwnego ze 3.8 pali mniej, w koncu to duzo nowoczesniejszy silnik, na wielopunktowym wtrysku. Wszystko bardziej dopracowane, duzo mniejsze straty energii itd.

Co do gazu to jasna sprawa:
- 3.8 - sekwencyjna instalacja wtrysku gazu - bardzo ladnie brzmi ta oferta kolegi powyzej, instalacji bazujacej na holenderskiej co w cenie wymienia tez kable i swiece
- 3.1 - tylko Blos lub ameryksnska instalacja IMPCO lub pokrewne systemy holenderskie i wtedy jest naprawde pieknie i bezproblemowo.
Chociaz jakas inna z glowa zalozona i skonfigurowana instalacja gazowa tez powinna dawac rady....

Esdarek: 2.3 w Tempo - ten silnik to raczej taki amerykanski badziew. Slaby performance, a zuzycie paliwa dosc wysokie. Jezdzac na benzynie, zwykle obciazonym w 4-5 osob Tempo nie bylem w stanie zejsc ponizej 10-11 litrow benzyny na 100km. Jezdze bardzo ekonomicznie. Dla kontrastu dodam ze Cadillackiem 4.6 Northstar 300KM udalo mi sie osiagnac raz na trasie 8.9 litra/100km ! Nie przekraczalem wtedy 90km/h i pedalu hamulca praktycznie nie uzylem, mialem wylaczona klimatyzacje. Chociaz zreguly jest to okolo 10-11 litrow/100km Northstarem... No a w miescie to srednie zuzycie rosnie do gory szybko... W miescie 14-17l/100km to norma.

PS. Esdarek. Przeoczyles mojego emaila w sprawie zainteresowania zakupem Twojego Tempo...
_________________
Maciej Mikler - Van Klub Polska - http://www.van-club.com
'85 Dodge Ram Van 5.2V8 - http://www.salonka.prv.pl
'04 Dodge Ram Pickup 5.7V8
'95 Cadillac Eldorado TC 4.6V8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Sro Kwi 04, 2007 7:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

almado napisał:
A bo ja wiem? Ważne że działa Smile



pytalem sie siwego:)
bo narzeka ze duzo mu pali

almado- masz racje, marka instalacji to polowa sukcesu

przyklad- zalozylem sekwencje do bmw 2,8 silnik rzedowy 6 garow, bardzoladnie spisujea sie te silniki i na tej instalaji mialem 0 problemow, zalozylem wtryskiwacze o wydajnosci 16.
natomiast inny gazownik na tej samej instalacji, ten sam silnik zalozyl wtryskiwacze 23, chodzi o to ze inaczej umiescil dysze, efekt jest taki ze wiecej pali
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
s1wy
*
*


Dołączył: Oct 24, 2004
Posty: 733
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Kwi 04, 2007 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

luky napisał:
jaki masz parownik i jaka masz instalacje?


Poszedłem popatrzyłem i spisałem: LOVATO DGM 454113 GPL. Tyle znalazłem, mogę jeszcze dodać że jest jeszcze silniczek krokowy i sonda lambda.

Jeżeli chodzi o spalanie to obecnie do 20l-miasto, ok 15-trasa.
Zanim parownik został zmieniony (ponoć na większy) auto paliło o ok. 3-4 litry mniej. Więc jest to spora różnica.
_________________
Chevrolet Blazer LT 4.3 V6 1995 4x4 (zagazowany)
Mercury Cougar XR7 4.2 V8 1980 RWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Sro Kwi 04, 2007 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lovato to sa bardzo dobre reduktory, sonde lambda zafundowala ci juz fabryka GM Smile

silnik krokowy jest sterowany od sondy lambda, ale musi byc jakas elektronika, pudelko plastikowe lub metalowe

zreszta na odleglosc to ci nie pomege, chyba ze sobie kupisz interface i sie sam podlaczysz
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
s1wy
*
*


Dołączył: Oct 24, 2004
Posty: 733
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Kwi 04, 2007 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, owszem elektronika jest - małe czarne podułko (prostokątne), ale nie znam się na tym, więc nie ruszam Smile
_________________
Chevrolet Blazer LT 4.3 V6 1995 4x4 (zagazowany)
Mercury Cougar XR7 4.2 V8 1980 RWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sro Kwi 04, 2007 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

luky napisał:
ale widze ze zdjecie tego swojego 2300 zrobiles Laughing na zamku w bedzinie jak tam dzieci straszyl


luky, bez kitu - do dzis mowimy na wszystkie ts-y z garetem Arrow per 2300 - jakos tak zabawnie jest wtedy Laughing

...twoj 2300 Laughing ma za to ladne fele z boneville, zobaczysz moje na najblizszym spotkaniu - juz hulaja Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group