www.asu.pl :: Zobacz temat - renowacja felg
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

renowacja felg

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
slaslu
*
*


Dołączył: Mar 11, 2005
Posty: 503
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 27, 2007 20:48    Temat postu: renowacja felg Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich Smile
czy naprawiał ktoś z was samemu felgi aluminiowe? mam na mysli nałożenie lakieru od nowa ponieważ u mnie złota część felg jest ok, ale płaska część ktorą jest "czysta" (srebrna) jest zniszczona- lakier bezbarwny.
_________________
DODGE GRAND CARAVAN ES GOLD 3.8L 96.r ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Slowik
*
*


Dołączył: Dec 03, 2005
Posty: 140
Skąd: PoznaĂą

PostWysłany: Wto Mar 27, 2007 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie też by się przydało!! Sam pewnie nie zrobię, ale kolesie w poznaniu biorą 100 za felgę. W tym jest piaskowanie i nowa farba/lakier czy coś tam.


Pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Mar 27, 2007 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nie jest takie oczywiste,ze to goly metal i na nim lakier bezbarwny. wiekszosc felg aluminiowych jest lakierowana na kolor ...aluminium-to za sprawa materialu.wbrew pozorm felgi robi sie z tzw stopow lekkich ktore niekoniecznie maja wiele wspolnego z aluminium i na bez malowania sa ..dosyc ohydne:) no na szczescie nie wszystkie.
mozesz sprobowac ta plaska czesc pozbawic resztek lakieru bezbarwnego,potem przepolerowac,umyc dokladnie,odtlucic i trysnac cala felge bezbarwnym. felgi(jednobarwne) dosc prosto mozna reanimowac w warunkach garazowych:) wymaga to jednak wiele czasu(im bardziej skomplikowany wzor tym wiecej). lepiej wiec dac do tzw. piaskowania,potem odtluscic,podklad,kolorek i kilka razy bezbarwna.wczesniej mozna przeslifwac wieksze wzery i rysy i wypelnic je jesli potrzeba szpachla.
pozdrawiam!
p.s. jak sie bedziesz za to bral nie zapomnij wykonac dokumentacji fotograficznej i zamiescic w "sam naprawiam"
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
slaslu
*
*


Dołączył: Mar 11, 2005
Posty: 503
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 27, 2007 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek apropo "sam naprawiam" to bede musiał wymienić filtr kabinowy wiec podłącze sie do twojej instrucji Smile a co do felg to poszukałem troche na google i w warszawie ceny są różne: 60zł/szt, 73zł/szt i 100zł/szt. w tym jest piaskowanie i malowanie piaskowe. u mnie niestety koszty mogą być większe bo jest wiecej zabawy- dwukolorowe felgi Sad za jakiś czas się przejade po tych warsztatach i zobaczymy ile taka przyjemność kosztuje Smile
_________________
DODGE GRAND CARAVAN ES GOLD 3.8L 96.r ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Mar 27, 2007 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ktos ostatnio(chyba falkon)pisal o gosciu ktory tanio maluje dwukolorowe felgi. przewertuj forum bo bylo o tym...
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
rico_wr
*
*


Dołączył: Jul 02, 2005
Posty: 204
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Mar 27, 2007 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

We Wrocku też 100 biorą za renowację jednej felgi. Może są też tańsi, ale ten jest sprawdzony i robi to od wielu lat...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Mar 27, 2007 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...tak mam takowego, to znajomu mojego znajomego - zaklad miesci sie w mikolowie kolo katowic

wyglada to tak ze najpierw usuwa sie stary lakier bo 99% felg alu jest lakierowana, ewentualne znieksztalcenia eliminuje na goraco, ewentualne ubytki uzupelnia fillerem a potem ponownie maluje w ilu kolorach wam sie podoba - (ja mam felgi takze 2 kolorowe i wiem co to za bol kiedy jest cos nie tak), naklada na koniec lakier bezbarwny - miedzy tymi procesami jest gdzies piec tylko juz zapomnialem Wink

za felge bierze ok 100 zl w zaleznosci od stanu zniszczenia lub ilosci nalozonych barw - ale nigdy nie przekracza to 100 zl.

ma na prawde zasluzona renome w okolicy, poza tym zajmuja sie spawaniem glowic alu silnika, naprawa karoserii alu (np audi A2, A osiem) i cala obrobka plastyczna zwiazana z aluminium i magnezem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Mar 27, 2007 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no jak lakieruja piecowo to farba jest "na zawsze" i warte to swojej ceny. do tego w tej technologii to juz wiem jak sie robi 2-kolorowe:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Mar 27, 2007 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o wlasnie, robia to piecowo Laughing

mowie ci, wygladaja jak nowka sztuka. oby tylko nie byly za bardzo pogiete - najlepiej jak to mowili mi - "zeby byly same przody" - w slangu gumiarzy i renowatorow felg oznacza to ze kola sa tak dobre ze na przednia os sie idelanie nadaja - na tyl ida zawsze te zwichrowane Wink

...potem tylko auto fika Wink


Arrow ...darek, jak tam zdrowie. w czwartek zawitasz do Oberzy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Mar 27, 2007 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z oberza raczej nie chwyci(obedzie sie bez ofiar Wink ) jutro ide do lekarza na kontrole i cos cienko to widze...
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Mar 27, 2007 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... no to poraz drugi ominie cie calkiem przyjemne spotkanie Crying or Very sad

...w kazdym razie zaproszenie dla ciebie Arrow nigdy nie wygasa Wink


...swoja droga skoro jedi jest tak zywotnie zainteresowany TS-ami to moglby zajrzec - a on nic Wink

...przyjechalby w tej pelerynie co to ja po cichu wykupil na aukcji christies Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group