www.asu.pl :: Zobacz temat - Czy to pompa paliwa?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy to pompa paliwa?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pon Mar 19, 2007 16:53    Temat postu: Czy to pompa paliwa? Odpowiedz z cytatem

Ludzie jak awarie przychodzą znienacka Sad
Dziś rano Mercurego normalnie odpaliłem z tym że słychać było takie lekkie szumienie obszedłem samochód dookoła i tak jakby to dziwne szumienie było gdzieś pośrodku samochodu, teraz wiem że tam jest zbiornik paliwa.
Pojeżdziłem troche, pare razy go odpalałem po czym wróciłem do domu. Po dwóch godzinach postoju chciałem go odpalić i już klapa. Rozrusznik kręci ale wogóle nie łapie. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i bezpiecznik od pompy jest OK, przekażnik też chyba jest OK bo zamieniłem go z innym który miał identyczny schemat i nic. Pompy po włączeniu zapłonu nie słychać, ale z tego co pamietam to ja jej nigdy nie słyszałem no ale może się poprostu nie przysłuchiwałem. Czy jeszcze coś powinienem sprawdzić zanim zamówie pompę? Cholera z tego co narazie wywnioskowałem to bede musiał sciągać zbiornik żeby się do niej dostać.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pon Mar 19, 2007 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No hej ludzie co jest z Wami Evil or Very Mad Nikt nic nie wie?
Dodam jeszcze że od miesiąca rano musiałem dość długo kręcić rozrusznikiem żeby odpalił, ale jeśli przekręciłem na zapłon i poczekałem 2-3sekundy i wtedy kręciłem rozrusznikiem to od razu łapał. Wiem że to najprawdopodobniej wina zaworu zwrotnego na pompie, ale czy to mogła być oznaka że pompa się kończy?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie da sie jakoś na wtrysku sprawdzić, czy coś tam leci?
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Narazie ide sprawdzić czy wogóle napięcie dochodzi do pompy, jeśli dochodzi a pompa nie pompuje to chyba wniosek jest prosty.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 9:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no chyba, ale to musisz troche majstrować żeby sie dostać, no chyba że masz po prostu pod siedzieniem gdzieś...
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wtyczka pompy znajduje się obok zbiornika i z pomiarem nie ma problemu.
Oto co się wydarzyło, wczołgałem się pod samochód, odłączyłem pompe na tej wtyczce, podłaczyłem voltomierz do wtyczki i kazałem żonie przekręcić kluczyk i voltomierz pięknie wskazał wartośc ponad 13v. Więc spiołem wtyczke i dalej pompy nie słychać. Wtedy z piąchy uderzyłem pare razy w zbiornik i wtedy pompa się głośno odezwała. Teraz Villager pracuje ale to już jest sygnał że pompę trzeba kupować bo nie wiadomo kiedy sie to powtórzy.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie moja radośc trwała tylko dwie godziny, uradowany tym że samochodzik odpalił postanowiłem go troszke odkurzyć bo się troszke naniosło (brak kostki przed nowo wybudowanym domkiem). Elegancko odkurzyłem i chciałem wjechać do garażu a tu kicha, to samo. Stukanie w zbiornik już nie pomogło. Przynajmniej wiem że to pompa,ale żeby ją wymienić muszę zaholować samochód na lawecie do rodziców na kanał. Cholera że nie pojechałem do nich jak samochód pracował już na gazie.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spróbuj jutro jeszcze raz, może zaskoczy...
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samochód już przewieziony do garażu z kanałem, teraz szukam pompy.
Jedynie co mnie zaskoczyło to to że wjeżdzając i zjeżdzając z lawety a pózniej wpychając samochód do garażu musiałem kręcić kierownica bez wspomagania i się okazało że dość dużo płynu wyciekło przez zbiorniczek na pompie. Cholera czy to normalne? Shocked
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, jak kręcisz bez silnika to normalnie fontanna płynu leci...
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pompa już kupiona http://tiny.pl/c241
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc:) kupiles caly wklad do baku tak jak na fotce? szkoda,ze cie nie namierzylem wczesniej albo,ze nikt ci nie powiedzial,ze wystarczy wymienic sama pompe(to ten walcowaty element ktory wyglada jak silnik od wycieraczek). ja mam juz trzecia pompe:) pierwsza buczala przez kilka lat ale dzialala. potem auto stalo prawie 2 lata bez jezdenie i zaczely sie klopoty z ta stara pompa. chcieli 700 zl plus wymiana wiec zdjalem zbiornik,wykrecilem pompe,pojechalem do faceta ktory na allegro tym hanndluje i kupilem za niezla cene pompe od ..lancii. pracowala fajnie i pewno by tak bylo dalej ,ale jezdze na lpg i kiedys jak ostatni kretyn zignorowalem lezaca wskazowke paliwa. po tygodniu auto juz nie jezdzilo na benzynie:(. kupilem pompe na allegro od slynnej pani z wroclawia, ktora ma pompy do wszystkiego(znak charakterystyczny-pani jest gluchoniema wiec tylko maile i smsy). za pompe dalem 150 zl i byla to dedykowana pompa do mojego auta. ona ma pompy w tej cenie m/w do wszystkiego amerykanskiego i nie tylko. rozumem ,ze jestes teraz w usa i troche by cie szarpnela wysylka z polski:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 9:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek, ja wiem że można wymienić sam wkład pompy ale taki wkład kosztuje od $120 i myśle że za $90 kupując kompletnie wszystko i nowe zrobiłem dobry deal porównując to np z ta ofertą http://tiny.pl/c2ng . Pozatym obdzwoniłem wszystkie sklepu w Polsce które handlują częściami do amerykanców i nikt nie miał tej pompy, a dobieranie odpowiednika na odległość raczej nie wchodzi w rachube. Pompa ma miec odpowiednie ciśnienie itd. U mnie żeby wymienić pompe trzeba odkręcić zbiornik więc nie będę się bawił w zamienniki żeby po jakimś czasie znów odkręcać zbiornik. Tydzień temu w Jettie która jeżdzi ojciec też padła pompa paliwa i tam dobraliśmy do Vento za 200zł, cholera chyba jakieś pompowe fatum na naszej rodzinie.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiscie pompa musi miec odpowiedznie cisnienie i wydajnosc. ale montowana jest obejma do tego calego wkladu i tu juz jest duza dowolnosc co do wymiarow-mozna zawsze zalozyc cybandy jak oryginalana obejma za mala lub cos podlozyc jak za duza. wtyki tez sa specyficzne ale przeciez mozna dac inne zaciski(ja zrobilem sobie adaptorek przy tej pompie od laancii a teraz go wymantowalem jak wkladalem dedykowana). oczywiscie,ze warto wymienic wszystko jak jest dobra cena:) u mnie tez cieba zrzucac bak do wymiany i cale to badziewie wyglada prawie identycznie jak u ciebie(tez przeciez ford). co do ceny i dostepnosci to popatrz tutaj:
http://moto.allegro.pl/item177493726_pompa_paliwa_ford_mazda_mercury.html
a ja kupilem od tej pani: http://moto.allegro.pl/item174829358_pompa_paliwa_ford_taurus_aerostar_mercury_mazda.html
jest tego od groma:) : http://moto.allegro.pl/item177125201_pompa_paliwa_ford_aerostar_windstar_lincoln_mazda.html
bedziesz mial cale nowe to i spokoju wiecej-u mnie np od pewnego czasu wariuje wskaznik paliwa. raz ,ze jest nieliniowy czyli jak zaleje bak do pelna to jezdze i nic nia opada wajzer a potem w kilkadzieist kilometow potrafi spasc przwie do zera ,a dwa-czasem jak jest mniel paliwa to wyskalije poza skale jakbym mial 100 litrow zatankowane:) pewnie to wina tego plywaka z potencjometrem ktory jest wbudowany w caly zepol i ktorego bedziesz mial nowego:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
pewnie to wina tego plywaka z potencjometrem ktory jest wbudowany w caly zepol i ktorego bedziesz mial nowego:)


Jak potrzebujesz ten pływak to mogę ci go opchnąć jak wymienie pompe u siebie za wartość paru piw
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

e spoko,mam nadzieje,ze nie bede juz musial w tym samochodzie sciagac baku bo mila to robota nie jest ,ale dziekuje za propo:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
BoMBowiec
*
*


Dołączył: Dec 05, 2005
Posty: 132

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 6:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie polecam kupowac pomp paliwa u niejakiej pani nataliafs z Allegro.

Kiedys ujezdzalem sluzbowo Forda Tempo znajomego (notabene korespondowalismy wtedy kolego esdarek Wink ). Buczala tam pompa paliwa i byl problem czasem z rozruchem. Zakupilem zatem pompe u tego uzytkownika nataliafs z Allegro. Jak sie okazalo do Tempo 2.3 sa 2 mozliwe typy pompy paliwa, zatem wplacilem za 2 pompy paliwa i 2 otrzymalem. Jedna z nich okazala sie wlasciwa, ale niestety niesprawna. Trzeba bylo odeslac i czekac na rozpatrzenie reklamacji. Jednoczesnie odeslana zostala druga, niepotrzebna pompa. Po paru dniach przyszla nowa pompa tym razem sprawna. Za druga pompe nikt nigdy nie zwrocil pieniedzy, tak samo jak nigdy nikt nie przyslal nam faktury vat o ktora prosilismy kilka razy ... Uzytkownik nataliafs ma z reszta na Allegro sporo negatywow, ale niestety liczba ogromna pozytywow pozwala swobodnie dzialac temu uzytkownikowi bo Allegro z tego niezle zarabia. A uzytkownik nataliafs to prywatne konto, a nie firmowe, a pompy tak naprawde sprzedaje firma, chociaz niekoniecznie wysyla faktury o ktore sie prosi... Sad Sad Sad

Jesli juz korzystac z tego zrodla jako dostawcy pompy paliwa to chyba w sytuacji ostatecznej... najpierw skorzystac z wszelkich innych mozliwosci.
_________________
Maciej Mikler - Van Klub Polska - http://www.van-club.com
'85 Dodge Ram Van 5.2V8 - http://www.salonka.prv.pl
'04 Dodge Ram Pickup 5.7V8
'95 Cadillac Eldorado TC 4.6V8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh cos mi tam w tym moim choresterolu blyska:) gdzie 2 polakow tam 3 zdania(PRZEPRASZAM SILNA GRUPE PATRIOTOW JESLI URAZILEM;) nie zapeszajac moja pompa dosc dlugo juz dziala i pasowala z tym,ze mialem w reku stara dla porownania:) faktury nie potrzebowalem ,a sprzedaje rzeczywiscie osoba fizyczna ale na tka skale,ze to napewno pod egida jakiejs firmy:) btw-fajnie miec sluzbowe tempo:)
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
BoMBowiec
*
*


Dołączył: Dec 05, 2005
Posty: 132

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic co piekne nie trwa wiecznie i jezdzilem tym Tempo 7 miesiecy tylko. Zrobilem jakies 20.000km. Z reszta sam namowilem owczesnego mojego szefa na zakup tego wozu, bo byl wtedy potrzebny drugi samochod. A cena byla bardzo niska, auto w dobrym stanie (wszystko dzialalo) od pierwszego wlasciciela w Polsce. Przez ten czas wymieniona byla tylko ta pompa paliwa, gumy na zawieszeniu, filtry i oleje oraz zregenerowany rozrusznik oraz podlaczylem przednie pomaranczowe pozycyjne. Pozniej jak juz nim nie jezdzilem zostaly wymienione przednie nowe lampy na te z Polo i gosciu co to przerabial odlaczyl moja prace tj. przednie pomaranczowe pozycyjne, ale tak wlasciciel chcial:/ Teraz on buja sie Mercedesem 300E Kombi, a Fordem chyba jezdzi jego syn i pracownik na zmiane. Ciekawe jak dlugo uchowa sie w dobrym stanie, bo synek jego zdolny... Sad
_________________
Maciej Mikler - Van Klub Polska - http://www.van-club.com
'85 Dodge Ram Van 5.2V8 - http://www.salonka.prv.pl
'04 Dodge Ram Pickup 5.7V8
'95 Cadillac Eldorado TC 4.6V8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2007 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie pompa wymieniona. troszke musiałem się nagimnastykować bo w zbiorniku było przeszło połowa paliwa ale najwazniejsze że pracuje ani jej nie słychać
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2007 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakies opilki miales?
proponuje ci filtr paliwa wymienic ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dubelt napisał:
jakies opilki miales?
proponuje ci filtr paliwa wymienic ...


Oczywiście filtr wymieniony a opiłków żadnych nie widziałem w zbiorniku
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Agata
*
*


Dołączył: Dec 27, 2005
Posty: 1

PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 7:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostatni post w tym temacie z kwietnia, jest paźdzernik ale spróbuję, może ktoś to przeczyta i coś poradzi... problem mam następujący - samochód stał z pustym prawie bakiem ponad tydzień, paliwa było w nim ok. 2l tak żeby dojechać na stację, jednak po tym postoju już nie odpalił, objawy identyczne jak opisane tutaj, z tym, że nie słychać pompy. Wcześniej nie było takich problemów i palił od strzału, teraz kręci ale nie zaskakuje jeśli wiecie o co mi chodzi. Pytanie do Was - ponieważ podejrzewam, że to nie pompa tylko jakiś paproch ze zbiornika paliwa wlazł gdzieś i coś tam zatyka, jak mam to cholerstwo usunąć. Dodaję, że u mnie holowanie odpada jedynie laweta (automat).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na początek bym dolał z 5l paliwa i wtedy spróbował. Spróbuj tez po wlaniu paliwa postukac w zbiornik i może pompa się odezwie. Jak nie to trzeba ją wyjmować i wymienić. Jeśli sie przyciera to lepiej ja już teraz wymienić niż powtarzać wyjmowanie pompy za pare dni.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Mayki_80
*
*


Dołączył: Aug 27, 2009
Posty: 1

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 10:56    Temat postu: Wklad z lanosa Odpowiedz z cytatem

Panowie jak troszke pokombinujecie to kupicie klad z lanosa i tez bedzie smigal. Ja juz sobie wymienilem i ciesze sie ze za 50zl jezdze prawie rok i nic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co to klad?
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
gucio
*
*


Dołączył: Aug 13, 2007
Posty: 415
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie chodzi o wkład
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaaaaaaaaaa:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a zamiast od razu wyciagac pompe bawic sie z bakiem i paliwem i swirowac
zamien bieguny pompy na kostce i moze wypcha ten syf z siebie i bedzie chodzic ja tak zrobilem i chodzi do dzis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 4:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak na marginesie - wiekszosc aut amerykanskich ma kontrolny konektor pompy paliwa.Jest to kabelek zakonczony plastikowym gniazdem ktory jest nigdzie nie podlaczony i przyczepiony przewaznie w okolicy baterii.Leci on bezposrednio (z pominieciem przekaznika) do pompy.Wystarczy podac na niego + 12V i zobaczyc czy pompa pracuje, Czesto w bagazniku lub z tylu auta znajduje sie ukryty wylacznik pompy paliwa dzialajacy przy uderzeniu w tyl lub w bok.Odcina doplyw paliwa w razie wypadku.Trzeba go recznie wlaczyc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 5:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodam jeszcze,ze zywotnosc fabrycznie montowanych pomp paliwa jest rzedu ok.100 - 120 kMil (160-200 tys.km) .Tyle mniej wiecej wytrzymuja szczotki w silniczku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group