www.asu.pl :: Zobacz temat - hamulce windstar
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

hamulce windstar

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Lis 02, 2004 9:14    Temat postu: hamulce windstar Odpowiedz z cytatem

a dokładnie prawy przedni zacisk -
miałem takie objawy -
bicie - koła jak paralityk - ale tylko przy pewnych prędkościach ...
ok .. myślałem opone szlak trafił - założyłem zimówki - to samo - bije ....
nagle słysze tarcie metalu ---- kurna klocki hamulcowe ????!!!! przecie zmieniałem ze 2 m-ce temu !!! rozbieram lewe koło klocki ok - prawe jeden nówka a drugi zero goła blacha zero okładziny na klocku od strony wewnętrznej ,,,, założyłem komplecik nowych klocków - przeczyściłem prowadnice zacisku tak że płynnie pracuje ..... wciskam tłoczek z lewej jakoś wchodzi ale z prawej z wielkim trudem ....... składam wszystko do kupy , i jazda - rura gaz trasa pierwsze kilka minut jest ok i dalej znowu to samo bije jak ^^*^&99))!!!@$ wrr

moja diagnoza - tłoczek zapieczony w zacisku wysuwa się podczas hamowania ale nie wraca i stale dociska tarczę przez co koła biją ....

???? czy to poprawna diagnoza ??

- wyczyścić tłoczek aby płynnie poracował ---- ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Lis 02, 2004 11:42    Temat postu: HAMULCE Odpowiedz z cytatem

PEWNIE TO TEZ(SORRY MOWIE Z POZYCJI LAIKA-UZYTKOWNIKA)ALE JA MIALEM PODOBNY OBJAW JAK MI SIE POROBILY LUZY W ZAWIESZENIU.PO PROSTU GALKI BYLY WYBITE I KOLO WPADALO W WIBRACJE.DALEM TARCZE3 DO PRZETOCZENIA-POMOGLO NA KILKA DNI.PO NAPRAWIE ZAWIESZENIA NIC NIE BIJE:)
POZDRAWIAM!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Lis 02, 2004 11:49    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

tak właściwie to coś mi puka z prawej strony nie mam pojęcia co amortyzator ..... albo inne świństwo - jakiś luz .....??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lis 02, 2004 15:46    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Najprawdopodobniej tak jak uwazasz wina sa zaciski (zacisk). Trzeba go sciagnac i dac do regeneracji lub probowac samemu wyczyscic. Tylko 2 razy sie spotkalem zeby przyczyna byl waz gumowy miekki ( specznial i nie mial odpowiedniego przeplywu. Pompa w jedna strone przepychala hydrol a z powrotem juz nie mial silny wrocic). Ale mysle ze to bedzie zacisk...

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Wto Lis 02, 2004 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja również podejżewam, że to zawieszenie. Miałem ten sam problem, bicie przy hamowaniu, przestałe po wymianie sworzni. Tym bardziej, że wspomonasz, że coś ci puka. To raczej napewno to.
pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lis 02, 2004 20:26    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Co do pukania to rzeczywiscie moga byc sworznie...Moze byc koncowka drazka wieleinnych rzeczy. Ale ze zdziera jeden klocek to tylko zacisk lub waz gumowy ham.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sro Lis 03, 2004 8:47    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

dziś zabieram się za hamulec ... jak zrobie to napisze ...

jeśli idzie o to pukanie ... na wszelkich szarpakach nic nie wykazuje sprawdze dziś łychą - na co szczególnie zwracać uwage ?

a gumki od drążka stabilizatora są nowe
łącznik drążka stabilizatora z amortyzatorem jest ok nie ma luzu
amortyzator jest nowy ma wg wskazań 70 % sprawności - czy mimo to może chałasować ?
łożyska są ok .....
co jeszcze sprawdzić ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sro Lis 03, 2004 14:10    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

rozruszałem tłoczek wyczyściłem - nie klinuje tarczy powinno być ok zobaczymy na trasie - niestety nie rozbierałem całości nie miałem czasu ale i tak musze jeszcze raz to zrobić niestety przyczyną zapieczenia tłoczka - cylinderka był uszkodzona gumka zewnętrzna była skruszała i popękana a pod nia syf pewnie cylinderek obrusł tym syfem i po poprzedniej zmianie klocków został nalot i zaklinował cylinderek .


A TERAZ POTRZEBUJE TĄ GUMKE NA CYLINDEREK TĄ CO OSŁANIA GO - ILE TO TO KOSZTUJE I CZY JEST WOGULE DOSTĘPNE .....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Lis 03, 2004 23:05    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Heh z ta gumka to normalne Wink . Niestety nigdy nie zamawialismy takiej gomki wiec nawet nie wiem czy wystepuje i ile kosztuje. W takich przypadkach zawozimy caly zacisk do regeneracji i oni juz sie tam martwia Wink .Jutrosie dowiem czy mozna ja dostac.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group