www.asu.pl :: Zobacz temat - Mercury Villager - problemy z chłodzeniem
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mercury Villager - problemy z chłodzeniem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kostuch
*
*


Dołączył: Oct 28, 2004
Posty: 10

PostWysłany: Czw Paź 28, 2004 20:23    Temat postu: Mercury Villager - problemy z chłodzeniem Odpowiedz z cytatem

Cześć
Mam od niedawna dziwne problemy z Mercurym.
Objawy po przejechaniu kilkunastu km:
- znika płyn chłodnicy w zbiorniczku
- przestaje działać ogrzewanie
- temperatura silnika skacze na max
Co ciekawe ogrzewanie czasami zaczyna działać a po pewnym czasie przestaje znowu.
Wymieniony został profilaktycznie termostat - bez zmian.
Przeczytałem wątki o chłodzeniu w Aerostarze i zastanawiam się, czy to nie jest coś podobnego...
Inny ciekawy objaw - jadę sobie spokojnie na gazie (mam instalację od kilku lat, ale nigdy nie było z nią problemów) i nagle gaśnie silnik Evil or Very Mad
Otwieram ci ja maskę a reduktor zamarznięty Shocked
Oczywiście ogrzewania także już nie było.

Czy można o te problemy podejrzewać pompę wody? Czy to możliwe że czasami robi obieg a czasami nie robi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek
*
*


Dołączył:
Posty: 124

PostWysłany: Pią Paź 29, 2004 8:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj. chyba uszczelka w amerykanach to norma. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Paź 29, 2004 8:57    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Jak znika plyn to temperarura moze skakac. Najpierw trzeba znalezc przyczyne wycieku. Jesli nie widac przy silniku to moze wycieku to moze nagrezwnica podcieka. Czy paruja szypy w samochodzie i sa specyficznie tluste ?? Druga sprawa to moze byc to pompa wody. Jest np malo wydajna. Ale najpierw trzeba zlokalizowac wyciek. Wtedy tez wskaznik temperatury powinien byc w narmie. A ze raz jest ogrzewanie a raz nie ma to moze byc zapowietrzony uklad ( zapowietrza sie z powodu wycieku ).

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kostuch
*
*


Dołączył: Oct 28, 2004
Posty: 10

PostWysłany: Pią Paź 29, 2004 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może się źlle wyraziłem:
Płyn nie wycieka sam z siebie, tylko "znika" z układu po przejechaniu kilkunastu km. Jak samochód stoi i silnik pracuje na wolnych, to nic nie cieknie (ale temperatura skacze po pewnym czasie).
Mój scenariusz jest taki: nie ma obiegu wody - skacze temperatura i wygotowuje się w silniku. Powstaje zapowietrzenie i przestaje działać ogrzewanie. Ponieważ nie ma obiegu, zamarza również reduktor od gazu.
Czy to brzmi sensownie?
Albo gorszy: poszła uszczelka albo pękła głowica i sprężanie idzie w obieg wody wywalając ją i robiąc zapowietrzenie i całą resztę objawów...
Rolling Eyes
Szyby nie są zaparowane bardziej niż zwykle bywały.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lis 02, 2004 15:51    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Obydwie diagnozy sa prawdopodobne. Jednak zadko w pompie przestaja chodzic lopatki ( ale jest to mozliwe). Najczesciej przyczyna moze byc wyciek ( ktorego nawet nie widac ) albo glowice. Ciezkopowiedziec co w tym przypadku powoduje takie objawy. Ale rzeczywiscie zaczolbym od pompy ( mniejsze koszta i mniej roboty ) i dobrze poszukalbym czy gdzies nie ucieka plyn.

Pozrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group