www.asu.pl :: Zobacz temat - kat
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

kat

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
robal
*
*


Dołączył: Feb 03, 2007
Posty: 44

PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 21:50    Temat postu: kat Odpowiedz z cytatem

witam.panowie jak katalizator wywale to cos sie stanie z autem?ponoc lepiej strumiennice wstawic .lepiej sie zbiera i wogle.co sadzicie o tym?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy... jesli masz sondę lamda za katalizatorem to wycinając go sobie zaszkodzisz Smile Strumienica daje efekt na granicy zauważalności, należałoby mocniej zaingerowac w układ... natomiast dobrze jest coś wstawić w miejsce katalizatora jesli go wycinamy Smile Jeśli dbasz o silnik i jeździsz na LPG to auto pięknie miesci sie w normach na przeglądach - diagnosta nawet nie zwróci uwagi że nie ma katalizatora Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 7:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyciecie katalizatora i wstawienie strumienicy moze miec skutek zupelnie odwrotny i tak najczesciej bywa jesli nie zostal przerobiony rowniez dolot...

poczytaj tu:

http://www.motofakty.pl/artykul/katalizator_do_wymiany.html

http://www.motofakty.pl/artykul/zatkany_katalizator.html

http://www.motofakty.pl/artykul/zaplon_a_katalizator.html

koszt kata nie jest wcale wysoki a w przyszlosci moze pozwoli uniknac kilku nieprzyjemnych sytuacji z policja, diagnostami itp...bo jesli auto ma w dowodzie kat to powinno miec i coraz wiecej diagnostow sie przyczepia bo dostaja chlopali po dupie i to ostro...

kupic mozesz np tu:

http://e-tlumiki.pl/products.php?page=5&id=3&sort=

lub lepsze metalizowane (trwalsze i lepszy przeplyw spalin)

http://e-tlumiki.pl/products.php?page=2&id=7&sort=

a o diagnostach i ich przezyciach mozna poczytac tutaj
http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewforum.php?f=28&sid=8869fdd8c7bdcf1e197cdf4f874d9184
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli masz spaliny w najlepszym porządku, to diagnosta nawet nie zwróci uwagi, czy jest katalizator czy atrapa. Ja nie mam absolutnie żadnych problemów ze strumienicą, choć i niewiele dała (zawsze jednak na plus, zresztą nie pierwsze auto) Smile

Kolega założył strumienicę w jeepie grandzie i mu lepiej skrzynia przełącza biegi Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 7:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

almado napisał:

Kolega założył strumienicę w jeepie grandzie i mu lepiej skrzynia przełącza biegi Smile


ktory to rocznik? Wink z calym szacunkiem dla ciebie almado, ale zapytaj tez czy przypadkiem szybciej mu sie szyby nie opuszczaja w drzwiach... Wink Jesli ktos mial zawalony katalizator to po wstawieniu strumienicy na pewno zobaczy roznice na plus...ale jesli bys wycial sprawny kat dla strumienicy to albo nie bedzie zadnej roznicy albo bedzie gorzej...przy oryginalnym nie modyfikowanym dolocie strumienice powinno montowac sie za katalizatorem dodatkowo a nie zamiast niego!!! sama strumienica dziala jesli sa spelnione inne warunki, a o tych poczytasz na profesjonalnych stronach o tunningu...
a to ze masz wrazenie ze sie lepiej zbiera to jest to samo "wrazenie" jakie daje magnetyzer Wink
ps.ostatnio czytalem spory watek o takich wrazeniach, gosc robil pelno modyfikacji, od filtrow stozkowych po strumienice i inne takie...chwalil sie na forum jakiego to nie ma kopa...ludzie sie z niego smiali i kazali mu pojechac na hamownie gdzies w gdansku bodajze...gosc dal skan na forum wykresu to sie zdziwil, mial o 20KM mniej niz oryginalny uzywany silnik... Wink jak znajde link do tego do podesle Smile
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...ja juz czytajac ten watek sam mam wrazenie ze mu auto lepiej idzie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darryd, ja to wszystko wiem, ... niemniej uważam że jeżdżąc na LPG lepiej założyc strumienicę niż katalizator, bo po pierwsze paliwo gazowe samo w sobie jest czystsze i normy spalania bedą w porządku (czynnik społeczny) a po drugie temperatura spalin jest wyższa i trzeba o naprawdę dobry katalizator, żeby się za szybko nie rozsypał (czynnik ekonomiczny). Umiar i zdrowy rozsądek wskazany ja wszędzie, samo włożenie strumienicy nie polepszy osiagów ale jeśli nie ma sondy za katalizatorem to i nie pogorszy Smile Ponieważ lubię jeździć sprawnym autem, zawsze po doprowadzeniu do dobrego stanu po poprzednim włascicielu (nie kupię nowego auta dopóki nie będzie nowych dróg) dokonuję przeglądów u znajomych mechaników i diagnostów tak mniej więcej co kwartał. Jadąc na stację diagnostyczną zawsze dostaję wpis za pierwszym razem i bez wykorzystywania znajomości (nie dotyczy to auta mojej żony bo kobieta jest w stanie wydać jakiekolwiek pieniądze na rzeczy niewidoczne dopiero gdy pan diagnosta nie podbije dowodu Smile ) Jeśli spalanie jest w porządku to zapewniam Cię, ze nikt nie będzie sprawdzał katalizatora bo i po co Smile

Odnośnie człowieka jeżdżącego grandem - gość na amerykańcach zęby zjadł i gdyby powiedział, że po wywaleniu katalizatora szyby sie szybciej opuszczają - przyjąłbym tą wiadomość za pewnik bez mrugnięcia powieką... na szczęście nie mówił o szybach ale o skrzyni Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group