www.asu.pl :: Zobacz temat - Chrysler Voyager
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chrysler Voyager

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mariuszek
*
*


Dołączył: Feb 13, 2007
Posty: 96
Skąd: Płońsk...

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 13:40    Temat postu: Chrysler Voyager Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich na forum…
Cieszę się ze jakiś czas temu szukając informacji o voyagerach trafiłam na to forum.
Czytając tu wasze wypowiedzi wiele się dowiedziałem i mam już ogólny zarys co może mnie czekać podczas eksploatacji takiego samochodu....
Przymierzam się do voyagera ze względu na ceny będzie to pewnie model 96-98 miał być 2.5 td ale śledząc wątki na forum tego silnika odeszła mi na niego ochota…
Przeglądając ogłoszenia znalazłem taki opis:
„CHRYSLER VOYAGER SWIETNIE WYPOSARZONY I KONFORTOWE AUTO Z SILNIKIEM 2.4. JEST TO NAJBARDZIEJ EKONOMICZNY I NAJMIEJ USTERKOWY SILNIK JAKI WYPRODUKOWANY W CHRYSERZE JESLI SZUKASZ TAKIEGO AUTA TO JEST TO AUTO NAPEWNO DLA CIEBIE”

I co o tym powiecie czy ten silnik jest naprawde taki rewelacyjny czy Chrysler Voyager=3.3/3.8
Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześc Mariuszek Smile

Osobiscie nie słyszałem, by silnik 2,4 sprawiał kłopoty... pewnie jest OK.

Zwróciłbym tylko uwagę na wyniki crash-testów tych samych aut z różnymi silnikami (tak jakoś wyszła nam ostatnio dyskusja o crash-testach). Jest zasadnicza różnica w wynikach voyka w Europie (2.5 TD) i Ameryce (silniki większe). Europejski voyek w porównaniu z europejskimi konkurentami w tej klasie to niemalże trumna na kółkach, amerykański jest już lepszy... W sumie nic się w aucie nie zmienia oprócz silnika i skrzyni, więc te elementy wbrew pozorom mogą mieć duże znaczenie dla bezpieczeństwa... masa i jej rozkład w aucie?

Zapłacić mniejsze o 200 złotych OC by w ryzykować np. dłuższą o pół roku rekonwalescencję (w kosztach eksploatacji 2.4 i3.3 wychodzą podobnie) ? Hmmmm... sam nie wiem na ile moje gdybanie jest bliskie prawdy. Może ktoś jest w stanie dotrzeć do bardziej szczegółowych danych statystycznych?
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dex
*
*


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 366
Skąd: GorzĂłw Wlkp.

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sory że jeszcze się nie rozbiłem swoim Voyagerem 2,4 i nie wiem jak się zachowa w czasie wypadku. Ale może ktoś co miał krasha 3,3 się wypowie.
Co do eksploatacji to nie mogę nic złego o nim powiedzieć. Chodzi jak złotko, mało pali a moc tylko o 6 KM mniejsza od 3,3. Różnica jest tylko w momencie obrotowym. 3,3 lepiej się zbiera. Ale to nie są wyścigówki.
Oba są dobre. Najważniejsze żeby był automat. Nie wyobrażam sobie wajchowania Voyagerem w mieście.
Pozdrawiam Tomek.
_________________
Chrysler Town & Country 3,8 stown&go 2005.
Dodge Grand Caravan 3,3 Sport 02 - sprzedany
Grand Voyager 2,4i 1999- sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...masz racje - to nie wyscigowki - ale podczas wyprzedzania ciezarowki i innych podjazdow bedziesz sie czul o wiele bezpieczniej z wiekszym silnikiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dex
*
*


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 366
Skąd: GorzĂłw Wlkp.

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niech moc będzie z nami. Mocy nigdy nie za wiele- to prawda. Dlatego nastepny będzie prawdopodobnie 3,3. No ale jeśli trafi się 2,4 w automacie to też wezmę. Bo na prawdę nie ma się do czego przyczepić. Wink (No prawie-nażekający też się znajdą.)
_________________
Chrysler Town & Country 3,8 stown&go 2005.
Dodge Grand Caravan 3,3 Sport 02 - sprzedany
Grand Voyager 2,4i 1999- sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mariuszek
*
*


Dołączył: Feb 13, 2007
Posty: 96
Skąd: Płońsk...

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do o crash-testów to widziałem bo zona mi pokazała (było na jakimś portalu).. i tylko się spytała czy nadal chcę kupić taki samochód… ale co ja zrobie ze taki samochód mi się podoba… wyjaśniłem jej ze tam była mowa o modelu III generacji a ja rozglądam się za II a ten to bardzo bezpieczny jest Question i niech może już tak zostanie… Wink
Mam zamiar targać przyczepkę i może ten silnik 2.4 będzie trochę za słaby..
Znalezione w necie..
voyager 2.4 miasto 12-13l/100 trasa 10-12l/100.
voyager 3.3 miasto zima 25, miasto lato=18,5, trasa zima=13, trasa lato=9,5

Zapotrzebowanie na paliwko w obu modelach na podobnym poziomie oczywiście w trasie... czy możecie to potwierdzić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slaslu
*
*


Dołączył: Mar 11, 2005
Posty: 503
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeczytaj sobie temat na forum o crash testach tam ładnie almado wszystko wytłumaczył, więc nie jest chyba z voyagerem tak najgorzej jesli chodzi o bezpieczenstwo
_________________
DODGE GRAND CARAVAN ES GOLD 3.8L 96.r ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 23:36    Temat postu: 2.4 Odpowiedz z cytatem

2.4 to bardzo wdzieczne silniki i dlatego sa tak dlugo produkowane. Sa bezawaryjne i napewn jest to 100 razy lepszy wybor niz 2.5TD. Jest to optymalny wybor pomiedzy dobrym i ekonomicznym silnikiem.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dex
*
*


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 366
Skąd: GorzĂłw Wlkp.

PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 7:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał mów jeszcze.. Laughing
_________________
Chrysler Town & Country 3,8 stown&go 2005.
Dodge Grand Caravan 3,3 Sport 02 - sprzedany
Grand Voyager 2,4i 1999- sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mariuszek
*
*


Dołączył: Feb 13, 2007
Posty: 96
Skąd: Płońsk...

PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I właśnie o to mi chodziło o opinię osób które z tymi samochodami mają kontakt... Dziękuje bardzo... porozglądam się teraz za jakimś ładnym voyagerkiem i może już niedługo stanę się pełnowartościowym członkiem tego forum Laughing
Zadam jeszcze pytanie na temat automatu trochę się boję prawdę mówiąc dla mnie to by była nowość... chodzi o to ze wyczytałem tu na forum ze jak się dba o skrzynię wlewa odpowiedni olej w określonym czasie wtedy jest ok i sprawuje się dobrze ale co jak poprzedni właściciel myślał ze to są skrzynie bezobsługowe... jak wygląda sprawa naprawy takich skrzyń ?????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 8:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to musisz porozmawiac ze sprzedajacym czy w ogole jest w temacie, a jak okaze sie głąb i bedzie ci wmawial ze sie nie wymienia albo cos to sobie odpusc zakup i tyle...producent zaleca wymiane co 48tys km w skrzyni przy normalnej ekspoloatacji, ale ja zalecam co 30tys;) bo w polsce nie da sie normalnie eksploatowac aut... Wink co do naprawy skrzyni, to zalezy duzo od serwisu i tego co zostalo uszkodzone...generalnie juz nieduze niedomagania skrzyni mozna wykryc dosyc wczesnie, i ktos kto jezdzil lub jezdzi danym modelem bedzie w stanie ocenic jak sie sprawuje dana skrzynka...
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mariuszek
*
*


Dołączył: Feb 13, 2007
Posty: 96
Skąd: Płońsk...

PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już taki jestem ze jak kupuje pralkę, drukarkę etc.. czytam czytam i jeszcze raz czytam opinie użytkowników po prostu lubię wiedzieć co może mnie czekać podczas eksploatacji.
Podobnie jest z samochodem próbuję jak najwięcej się dowiedzieć o tym modelu, czytać opinie aby potem nie było zaskoczenia Shocked

darryd napisał:
...generalnie juz nieduze niedomagania skrzyni mozna wykryc dosyc wczesnie, i ktos kto jezdzil lub jezdzi danym modelem bedzie w stanie ocenic jak sie sprawuje dana skrzynka...


Pewnie tak jest... odrobiłem trochę lekcję i już wiem ze stuki, szarpanie przy zmianie biegu, "przerzucanie" ale to wszystko teoria... czytałem o check engine jak to był podłączony pod inny czujnik i ładnie gasł po odpaleniu silnika.. to jest dopiero patent i kup tu człowieku taki podrasowany samochód Laughing

A noże ktoś wie jaka jest skrzynia w tym modelu 2.4 (96-200) bo znalazłem coś takiego:
Model Rok ASB Typ il.biegów
Voyager 1991-on A604 FWD 4

VOYAGER(2,4L) 1984-2001 A470 FWD 3

4 czy 3 biegowa czy to zależy o rocznika?
Przepraszam ze przynudzam Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepiej jedź z autem na komputer do warsztatu i wszystko wyjdzie Laughing
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dex
*
*


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 366
Skąd: GorzĂłw Wlkp.

PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
U mnie jest standartowa 4 biegowa A604.
Najprościej to zajżyj pod spód. Jeśli miska skrzyni jest prostokątna z wcięciem z jednej strony na kształt coś ala trójkąt to jest ona 3 biegowa.
Jeśli prawie kwadratowa to jest to A604 4 - biegowa.
_________________
Chrysler Town & Country 3,8 stown&go 2005.
Dodge Grand Caravan 3,3 Sport 02 - sprzedany
Grand Voyager 2,4i 1999- sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ktadeusz
*
*


Dołączył: Jan 03, 2007
Posty: 11

PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Może ja dorzucę swoje skromne "trzy grosze" do tego tematu. Mam Plymoutha Grand Voyagera z silnikiem 3,3l r.98.Jeżdżę nim już ponad trzy lata i ogólnie muszę stwierdzić, że jestem zadowolony.Rocznie pokonuję około 15 000 - 20 000km więc wydaje mi się iż mam już wyrobione zdanie na ten temat jako użytkownik. Oczywiście zdażają się usterki, ale nie mają one wpływu na negatywną ocenę. Mam swojego mechanika, który w razie moich wątpliwości sam sprawdza samochód.
Jeżeli będzie się systematycznie dbało o wszelkie sprawy związane z eksploatacją to auto się odwdzięczy swoją nienaganną pracą To tak jak z psem. Exclamation Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to w tym samochodzie przeżyłem dwókrotne koziołkowanie przy prędkości około 120 km/h
Lubię to auto i zrobiłem go i dalej jeżdżę
Pozdrawiam Tadeusz
_________________
TADEUSZ
Plymouth Grand Voyager 3,3l 98r
ktadeusz1@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 11:53    Temat postu: koziolkowanie Odpowiedz z cytatem

Qrde, jednak polscy blacharze sa niesamowici.... Very Happy Auto 2 razy koziolkowalo a dalej wyglada jak nowe Very Happy POLAK POTRAFI Exclamation
A tak naprawde to dobrze podsumowales Voyagera. Jak sie o niego dba to sie odwdzieczy i to jest prawda.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mariuszek
*
*


Dołączył: Feb 13, 2007
Posty: 96
Skąd: Płońsk...

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem jestem nie zginąłem biegam tylko po forum i tu poczytam tam jakiś link zobaczę ale pilnuję swojego tematu Wink

Od czego zacząć... a taki żuk blaszak silnik 2.1 to i 16L spali to tak jak voyager 3.8. Voyager to rozumiem wiry w baku niczym tornado nad stanami
ale taki żuk.... chla jak polak? nie przecież to taki nieprawdziwy stereotyp bla bla bla...
O tak blacharz to u nas szanowany zawód ...Laughing

Dopóki pamiętam to mam taki pomysł na nowy temat:
wszytsko co chcielibyście wiedzieć o ... voyagerze, ale boicie się zapytać...
wszytsko co chcielibyście wiedzieć o ... (i tu model), ale.... i tak dalej
ktoś powie jest opcja szukaj.. pewnie ze jest ale jak będzie konkretny model a tam opis, parametry, wymiana płynów jak, co ile itp to myślę ze by wiele uprościło... no dobrze tak tylko dopadły mnie przemyślonka...Wink

A teraz już do tematu.. w prawdzie myślę o silniku 2.4 ale jakbym znalazł
zadbanego z silnikiem 3.3 też bym pewnie kupił bo są chwalone i faktyczne (jak wyczytałem) koszty eksploatacji są podobne a wiele części jest tańszych do 3.3....
I na koniec moje pytanie.... Wink
ile płacicie za OC posiadacze amerykańskich fur????
znalazłem taką stronę http://www.tanieoc.pl/index.php/calculator_oc i jak tam w pisałem dane to mi wyszło 307 pln to jest tylko dla mazowieckiego ale może jest ktoś kto opłacał tam składkę.....
więcej płacę za hondę w pzu Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi najtaniej wyszlo w MTU na 4 raty po 303pln....+ubezpieczenie na zycie na 12000pln za free...w link4 chcieli prawie 1500pln...
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mariuszek
*
*


Dołączył: Feb 13, 2007
Posty: 96
Skąd: Płońsk...

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4*303=1212 obliczyłem w pamięci Wink
Faktycznie to jest ameryka... pokaż mi swoje oc a powiem ci czym jeździsz... taki żarcik Laughing

Widocznie nie masz zniżek albo mało bo jak byłem na MTU to wyszło mi 1460 oc+ac..
fakt ze mają zastrzeżenie:
W zakresie AC nasze towarzystwo nie ubezpiecza pojazdów o wartości powyżej 60 000 pln oraz aut marki BMW, Mercedes, Audi, Jaguar wyprodukowanych po 1995 roku oraz samochodów amerykańskich.
a i tak mi chodzi tylko o oc to by było orientacyjnie pewnie z 450...

I tu powiem tak fajnie jest mieszkać na wsi czyste powietrze, brak korków automaty tak nie siadają Wink mniej kolizji i przez to oc taniocha.... Laughing

Jak by ktoś chciał coś napisać najlepiej o voyagerze ale to nie wymóg to zapraszam...

Pozdrawiam wszystkich Wink


Ostatnio zmieniony przez mariuszek dnia Sob Lut 17, 2007 1:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eee, voykowicze - niezle tu prawicie, mnie to sie najbardziej podobaly takie voyki z boazeria dookola - ...wspomnien czar...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slaslu
*
*


Dołączył: Mar 11, 2005
Posty: 503
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mi w link4 ubezpieczili AC, chociaż mówią ze samochodow 10 letnich juz nie a jednak mi ubezpieczyli Smile
_________________
DODGE GRAND CARAVAN ES GOLD 3.8L 96.r ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dex
*
*


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 366
Skąd: GorzĂłw Wlkp.

PostWysłany: Sob Lut 17, 2007 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA mojego Voyjka ubezpieczyłem w CIGNIE OC na cały rok ze zniżką 420 zł.
_________________
Chrysler Town & Country 3,8 stown&go 2005.
Dodge Grand Caravan 3,3 Sport 02 - sprzedany
Grand Voyager 2,4i 1999- sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 7:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mariuszek napisał:

Widocznie nie masz zniżek albo mało bo jak byłem na MTU to wyszło mi 1460 oc+ac..


owszem, ja dopiero mam 10% znizek, poza tym duzo zalezy od rejonu zarejestrowania auta...
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ktadeusz
*
*


Dołączył: Jan 03, 2007
Posty: 11

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Może na początek to cofnę się do piątku a konkretnie muszę dodać coś do mojego postu i podzielić się z ASU na temat owych polskich blacharzy.Miałem dość poważny wypadek na naszej "Zakopiance" -aby uniknąć czołówki z Pacanem (gdzieś to określenie już znalazło się i wywołało burzę) który wyprzedzał na łuku zjechałem prawą stroną na pobocze i wciągnęło mnie dalej w taką skarpę i zaliczyłem dwa kozły.Szczegóły chyba nie teraz.
To zdarzyło się 29 sierpnia 2005r.Auto sholowałem do zakładu blacharskiego gdzie blacharz podjął się naprawy.oczywiście wcześniej wiele czasu musiałem poświęcić aby kogoś takiego znależć.Uszkodzenia na oko wydawały się poważne ale po dokładnych oględzinach okazało się że wszystko będzie o`kay. Prace rozpoczęły się w pażdzierniku a samochód odebrałem w kwietniu 2006r. Tak więc czas nie poganiał nikogo a w szczególności blacharza .Wszystko doglądałem na każdym etapie i teraz są tego efekty.Oczywiście koszty były wysokie ale coż?
Prace były wykonywane na płycie i cały czas dokonywane pomiary.tak więc DOBRZE też można coś ZROBIĆ .Ja i stacje diagnostyczne są zadowolone
pozdrawiam
_________________
TADEUSZ
Plymouth Grand Voyager 3,3l 98r
ktadeusz1@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mariuszek
*
*


Dołączył: Feb 13, 2007
Posty: 96
Skąd: Płońsk...

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak czytałem twój pierwszy post to już sobie pomyślałem ze nie przeszły pomyślnie „testu łosia” bo żeby dwa razy tym samym samochodem koziołkować Shocked
Ale teraz się wszystko wyjaśniło… tak czy inaczej to widzę ze kochasz swój samochód jak czekałeś na niego pół roku…. to jest jednak miłość Very Happy

Przechodziłem dziś koło pzu to się spytałem ile by było oc za taki samochód i miły pan wyliczył przy zniżkach 75% 480 + 78 nw... trzeba chyba poszukać innej firmy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariuszek
*
*


Dołączył: Feb 13, 2007
Posty: 96
Skąd: Płońsk...

PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 1:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I stało się nie miał mariuszek kłopotu to kupił sobie voyagera 3.3 rocznik 96 i teraz to się dopiero zacznie Wink
Wielkie dzięki dla wszystkich..........
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 8:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulujemy i witamy w gronie zamerykanizowanych samochodziarzy Very Happy nie zapomnij walnac kilka fotek i pochwalic sie szerszemu gronu Smile
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
skbart
*
*


Dołączył: Aug 14, 2006
Posty: 167
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witamy Witamy Mr. Green
Ale 3,3 benzyna to porażka, to się nie psuje, nic nie szwankuje, jeździ bez zażutu. Razz

Trzeba było kupić tak jak ja 2,5TD to miałbyś o czym pisać. Każdy dzień to dodatkowa adrenalinka, czy dojadę do domu czy może kolega mnie zciągnie... Twisted Evil

Znasz wszystkie okoliczne serwisy ... i tak Ci nie pomogą ... ASU Cię wyśmieje ... a tak, mając 3,3 - żadnych problemów, poszedłeś na łatwiznę Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariuszek
*
*


Dołączył: Feb 13, 2007
Posty: 96
Skąd: Płońsk...

PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cel był prosty wiedziałem ze to będzie voyager pozostawała tylko sprawa silnika ale po zagłębieniu się w temat postanowiłem wybrać właśnie 3.3 .......
Nie będę ukrywał ze taki wybór to efekt przekopania całego forum asu i wszystkich podanych tu linków Wink

Jak się trochę uporam z papierkami to zapodam tu parę fotek ładnego voyagerka po tuningu MsDesign Wink
_________________
CHRYSLER VOYAGER 3.3L 96
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
prebek
*
*


Dołączył: Aug 10, 2007
Posty: 15
Skąd: Aleks. Ł.

PostWysłany: Sob Sie 11, 2007 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slaslu napisał:
a mi w link4 ubezpieczili AC, chociaż mówią ze samochodow 10 letnich juz nie a jednak mi ubezpieczyli Smile


Kupiłem kiedyś żonie malacza (malacz starszy od żony) za całe 400 PLN i w godzinę po zakupie dzwoni Pani z Link4 czy nie chcę ubezpieczyć jakiegoś auta. (Jakiś duch święty Razz )
No to ja że tak malucha rok produkcji 1976 - na co Pani że Oni takich starych nie ubezpieczają, no ale ja na to że jednak poproszę wycenę - po chwili ciszy Pani wyskoczyła z ceną OC -1645 PLN

i usiadłem na ulicy na ziemi a Pani śmiejąc się (powiedziałem jej ile mnie ten malacz kosztował) się ze mną pożegnała
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu Yahoo Messenger MSN Messenger
Marcin_F-F
*
*


Dołączył: Dec 18, 2007
Posty: 28
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, jestem nowy na forum i wszystkich serdecznie witam. Nie chce zakładać nowego tematu bo w sumie chodzi mi dokładnie o to samo co Mariuszkowi. On już dokołan zakupu, a ja planuje zakup Vana. Nie jestem do końca sprecyzowany czy ma to być Plymouth, Dodge czy Chrysler. Chce by był to Voyager, no może Grand. Do tej pory smigam Volvo 855R i niestety okazuje się za mało gabarytowo w środku. Używałbym nowego autka do pracy w firmie, woziłbym nie za cięzkie pakunki ale praktycznie cały tył autka byłby wypakowany. Zauważyłem ze własnie te Vany maja płaską podłogę o która mi chodzi. Najchetniej chciałbym diesla, ale naczytałem sie troche na forum ze nie jest za dobry. Więc benzyna, na pewno wsadziłbym sekwencję. Lubie szybko jeżdzić wiec pewnie motor 2,4 byłby za słaby. Chciałbym także by autko miało skrzynie automatyczą ale z kolei dowiadywałem sie u mechaników ze skrzynie lubią padać ponieważ nie mają chłodnicy oleju i nie wytrzymują eksploatacji w naszym pieknym kraju, korki itd.(na autokaciku, skad dostałem namiar na wasze forum ktoś mi napisał ze tylko amerykańskie wersje nie miały tej chłodnicy, a europejscie miały?). Oczywiście stan blacharki bez problemi sprawdze sam, ale powiedzcie czy jeżeli pojade na serwis takim autkiem, to czy mechanicy beda mogli mi powiedzieć w jakim stanie jest skrzynia oczywiście bez rozbierania jej? Oraz czy po podpieciu kompa pokazują sie wszystkie błedy czy sa jakieś ważne czujniki albo inne ważne wypasy których nie da sie zdiagnozować kompem? Nie wiem jeszcze czy brać zwykłego czy Granda, poza wielkością były jeszcze jakieś róznice? Raczej bym szukał T&C bo całkie fajnie sa wyposażone. A teraz co do cen części oraz serwisu, jaka jest dostępność? Ogólnie każdy ze znajomych próbuje wybić mi z głowy to autko,ale ja potrzebuje duże auto które bedzie także słuzyc w lato na wypady na deske na półwysep, w zime na deske w góry a na codzien być uzywane normalnie, a przy tym nie sypać się oraz nie być wadliwe. Czy te amerykańskie vany takie są? Miałem przez krótki okres Seata Alhambre, wiem zaraz napiszecie ze to nie van itd, autko podobało mi sie, ale chciałbym amerykana. A właśnie, czy są jakieś takie bolączki tych aut które można od razu zweryfikować przy ogladaniu autka? Poradźcie, Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napisz nowego posta, ten jest stary i moze nikt nie odpowiedziec, no i w innym dziale, np w Smietniku...poza tym jest tu sporo takich pytan i odpowiedzi...
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
raster
*
*


Dołączył: Apr 07, 2007
Posty: 84
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeździłem długo Alhambra i od prawie roku Dodgem Grand Caravanem('05)
nie zauważyłem by Dodge psuł się bardziej (chyba nawet odwrotnie)
jest sporo większy , bardziej komfortowy, silnik 3,8 daje dużo mocy
ale zwróciłbym uwagę na jeden szczegół, amerykańskie vany nie służą do szybkiej jazdy choć silniki zachęcają, głównie ze względu na zawieszenie.
Zawieszenie jest miękkie i komfortowe ale w szybkim ciasnym zakręcie lub koleinach niedoświadczony kierowca może mieć naprawdę kłopoty
poza tym spalanie: jazda dynamiczna na benzynie, a nie LPG jest bolesne
jak sie dociśnie pedał do dna, to wyświetlacz zużycia paliwa wariuje

dla rodziny, do firmy , na wakacje -super
serwis i części bez większych problemów
ekonomiczność (LPG sekwencja) zupełnie
przyzwoita ok. 300km. na 50litrach gazu przy spokojnej jeździe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
skbart
*
*


Dołączył: Aug 14, 2006
Posty: 167
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raster - to podobnie jak ja tylko odwrotnie, napierw Voyager a teraz Alhambra. Tylko że voyek był dieslem i to go strasznie bolało, bałem się pojechać z dziećmi na wakcje i bo nieznałeś jego dnia ani i minuty.

Ale poważnie to Seat czyli VW nie psuje się mniej niż voyek ma tylko jedną ogromną zaletę. Wszystkie cześci są śmiesznie tanie i możesz je wszędzie kupić, a nie tylko u Rafała we Wrocławiu a do diesla prawie NIC. Pozatym masz i oryginały i dużo zamienników (nie mówimy o ich jakości).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...a juz byles blisko,juz miales prawie fajne auto...ale cie zawrocilo Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
skbart
*
*


Dołączył: Aug 14, 2006
Posty: 167
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
...a juz byles blisko,juz miales prawie fajne auto...ale cie zawrocilo Laughing


Zobaczysz jeszcze zejdę na słuszną drogę ... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzymam kciuki! Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group