www.asu.pl :: Zobacz temat - Safrane 3 l v6
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Safrane 3 l v6
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
DARIUSZMT
*
*


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 20
Skąd: CHEŁM

PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 21:46    Temat postu: Safrane 3 l v6 Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich forumowiczów .

Nie ma porządnego forum o zabojadach a gołym okiem widać fachowość wypowiedzi na waszym forum ,moze wiec i mnie pomożecie .

Jestem posiadaczem 3 l Safranki w automacie ,skrzynia Ad 8 i mam problem .
Moja stara skrzynia odmówiła posłuszenstwa ,więc zakupiłem druga z gwarancja uzywaną .
Nie wiem tylko czemu ta nowa ma oznaczenie Ad 8 ale nr koncowy to nie 004 a z tego co pamietam s 6
Mam w związku z tym pytanie ,bo oczywiscie skrzynia nie jezdzi ,czy mój sterownik sie nie nadaje ?

Najdziwniejsze jest to ,ze po sprawdzeniu wszystkiego ,zalaniu oliwy ,skrzynia ma tylko lekki drive do przodu a wsteczny jest normalny ,jeszcze dziwniejsze jest to ,ze mimo kilkukrotnego nacisnięcia gazu na drivie i praktycznie zero jazdy do przodu ,nie zapala się kontrolka skrzyni,gdzie na uszkodzonej starej od razu sie wyswietlała .

Panowie pomózcie ,bo juz rece mi opadaja .
Mam zepsuta skrzynię ,która dostałem z gwarancją ?,czy sterownik jest nie ten co potrzeba ,lub co gorsza zepsuty ?.

Pozdrawiam DAREK

.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skrzynia moze byc ok, na francuzah sie nie znam - ale w amerykancach jak je cos nie tak to zaraz check wywala liste bledow i mozna sie dowiedziec o co mu chodzi. Wink

skoro skrzynia ma inne oznczenie niz poprzednia - np jest z innego rocznika a sterownik komputera skrzyni biegow jest z poprzedniej serii to one sie po prostu nie rozumieja - sa niekompatybilne.

amerykanskie tematy wygladaja podobnie.

rzecz polega na tym tylko czy da sie na nowo zaprogramowac komputer pod te skrzynie co masz, czy raczej jest to element niedefiniowalny i bedziesz potrzebowal nowego kompa sterujacego praca twojej nowej skrzyni.

...ale to tylko gdybanie - i teoretyzowanie, bo jak mowie na francuzach sie nie znam - ale wg mnie tak to sie przedstawia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak safranka jeżdzi? Bardzo mi się to autko podoba, choć moim typem jest cytryna xm też 3 litry... szkoda ze ciężko o dobry egzemplarz...
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 2:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprobuj zapytac jeszcze na www.automaty.pl na forum,jest tam jeden lebski gosciu,szczegolnie od europejskich automatow
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 7:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...bo automaty sie naprawia a nie wymienia na uzywki....no chyba ze w srodku zrobilo sie kogel-mogel i koszt nowych czesci przekracza znacznie koszt zakupu uzywki i ew. jej naprawa...

...a proponuje zapytac jak koledzy podali na automat.pl
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DARIUSZMT
*
*


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 20
Skąd: CHEŁM

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darryd napisał:
...bo automaty sie naprawia a nie wymienia na uzywki....no chyba ze w srodku zrobilo sie kogel-mogel i koszt nowych czesci przekracza znacznie koszt zakupu uzywki i ew. jej naprawa...

...a proponuje zapytac jak koledzy podali na automat.pl


Widzisz ,sam to rozpatrywałem ,ale kupujac od gościa skrzynię ,miał ich 3 (12 safranek na placu ),niby dostałem najlepsza .

Co do kompa to tez mam takie podejrzenia ,ze z moim starym są nikompatibilne ,dlatego poprosiłem sprzedawce o przesłanie swojego ,jezeli zadziała to zaden problem odkupic .

Jazda sfaranką ,hm ,miałem wczesniej 2,2 140 koni ,teraz 170 v6 ,dla mnie bajka ,komfort i przestrzen w srodku jest nieporównywalna do bmw .
Miałem 2 bmw ,więc wiem co pisze ,nawet w 7 nie ma tyle miejsca co w safrane.
Nastepna tez będzie w automacie tylko juz po liftingu i 190 koni ,jeszcze jakby udało sie znaleść initiale paris to byłaby pełnia szczęścia. Wink

Dziekuję za podpowiedzi ,jak tylko dostanę komputer do skrzyni ,to skresle kilka słów .

Pozdrawiam wszystkich DAREK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no a mnie to sie podobala taka zadka wersja bi-turbo 225 KM Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DARIUSZMT
*
*


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 20
Skąd: CHEŁM

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

falkon napisał:
no a mnie to sie podobala taka zadka wersja bi-turbo 225 KM Wink


Baccara biturbo ,ma 260 koni ,przewaznie napęd na 4 koła i aktywne zawieszenie Very Happy

Drugi komputer juz jedzie mam nadzieje ,ze udreka i zagadki sie skończą . Evil or Very Mad

Pozdrawiam DAREK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Garet
*
*


Dołączył: Feb 16, 2006
Posty: 267
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DARIUSZMT napisał:
falkon napisał:
no a mnie to sie podobala taka zadka wersja bi-turbo 225 KM Wink


Baccara biturbo ,ma 260 koni ,przewaznie napęd na 4 koła i aktywne zawieszenie Very Happy

Drugi komputer juz jedzie mam nadzieje ,ze udreka i zagadki sie skończą . Evil or Very Mad

Pozdrawiam DAREK


A jak to jest z tą Baccara'ą Question
Podobno Renault miało jakiś proces o prawa autorskie do nazwy wersji Baccara. Myślałem, że ostatnie Baccary były w modelu Renault 25.
_________________
Tees 3,1 V6 BIAŁY
Ludzie! Kochajcie stare baby!!!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 0:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...no widzisz, tak sie znam na francuzkich, wiem ze dzwonia tylko nie wiem w jakim ...safranie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DARIUSZMT
*
*


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 20
Skąd: CHEŁM

PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Garet napisał:
DARIUSZMT napisał:
falkon napisał:
no a mnie to sie podobala taka zadka wersja bi-turbo 225 KM Wink


Baccara biturbo ,ma 260 koni ,przewaznie napęd na 4 koła i aktywne zawieszenie Very Happy

Drugi komputer juz jedzie mam nadzieje ,ze udreka i zagadki sie skończą . Evil or Very Mad

Pozdrawiam DAREK


A jak to jest z tą Baccara'ą Question
Podobno Renault miało jakiś proces o prawa autorskie do nazwy wersji Baccara. Myślałem, że ostatnie Baccary były w modelu Renault 25.


Baccara była dostepna jeszcze w safrane przed liftingiem czyli do jesieni 1996 ,po liftingu najmocniejszy motor to juz tylko goły 3 l 190 koni.
Jak na lata 90" to była niezła torpeda ,ale i naprawa jej sprawiała wiele trudnosci bo jak żabojady cos zapakują to pół auta trzeba rozebrać ,zeby np dostać sie do chłodnicy klimy .
Co do procesu sądowego ,nic na teraz nie wiem ,nie jestem zwolennikiem Renaulta ,ale safrane przypadło mi bardzo do gustu .

Jak dbasz o auto ,to jak w życiu bedziesz długo się nim cieszył bez wiekszych niespodzianek ,chciałbym mieć spokój ze skrzynia kupiłbym manual ,ale jestem za wygodny na mieszanie lewarkiem i nastepna tez bedzie w automacie Very Happy ,manual zostawiam sprinterom.

Na dziś 9,5 sekundy ,170 koni całkowicie mi wystarcza .
Zuzycie paliwa jak to w 3 l ,nie licz na ekonomie bo tym sie nie da wolno jezdzić ,w miescie w ciepłym okresie 15,5 ,w zimie podjazdki po miescie na ciągle nierozgrzanym silniku przekroczy 20 ,tak bynajmniej pokazuje komp.,trasa przy 140 9,5 litra .

Wyposazenie jest super jak na lata 90 ,podgrzewana przednia i tylna szyba ,lusterka i spryskiwacze ,automat w 2 trybach sport i ekonomia ,klima 2 strefowa ,gadający komp ,,byle co niedomkniete czy przepalone i juz gada o usterce ,tempomat czy elektyka 4 szyb ,siedzen to jak na Europejczyka niechude osiągnięcie .
Ma i inne pierdoły ,ale to juz dłuzsza historia ,nie będę zanudzac .

Pozdrawiam DAREK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

safrane to taki niedocenine limo Wink

a wg mnie wyraza osobowosc wlasciciela - fajnie ze z nami jestes.

a masz w nim cos takiego czego niegdzie nie spotkales, wiesz - taki jakis smaczek - jak np w TS-ach kanadyjskich samozapalajace sie swiatla po zwolnieniu hamulca awaryjnego i czujnik zmierzchowy Wink Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
s1wy
*
*


Dołączył: Oct 24, 2004
Posty: 733
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy czujnik zmierzchu był montowany tylko w wersji kanadyjskiej?
_________________
Chevrolet Blazer LT 4.3 V6 1995 4x4 (zagazowany)
Mercury Cougar XR7 4.2 V8 1980 RWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak widzę nie jestem osamotniony w miłości do francuzów... proponuję założyć francuski kącik na forum amerykańskiej motoryzacji Cool Tylko te dwa kraje robia auta dla ludzi a nie dla mechaników Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Garet
*
*


Dołączył: Feb 16, 2006
Posty: 267
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

almado napisał:
/.../proponuję założyć francuski kącik na forum amerykańskiej motoryzacji Cool Tylko te dwa kraje robia auta dla ludzi a nie dla mechaników Smile


No nie jeszcze Włosi...
_________________
Tees 3,1 V6 BIAŁY
Ludzie! Kochajcie stare baby!!!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DARIUSZMT
*
*


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 20
Skąd: CHEŁM

PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

falkon napisał:
safrane to taki niedocenine limo Wink

a wg mnie wyraza osobowosc wlasciciela - fajnie ze z nami jestes.

a masz w nim cos takiego czego niegdzie nie spotkales, wiesz - taki jakis smaczek - jak np w TS-ach kanadyjskich samozapalajace sie swiatla po zwolnieniu hamulca awaryjnego i czujnik zmierzchowy Wink Cool


Największym smaczkiem to chyba gadający komputer ,gdziekolwiek cos nie gra w elektryce czy zamontowanych czujnikach od razu spiewa Smile,u mnie najczęsciej bitte tanken Wink,mozna go oczywiście wyłaczyc przyciskiem jak Cie zirytuje

Macie amerykance więc tempomat z funkcją pamięci to dla was żaden rarytas,ale dla europejca to juz coś,ale kanapa elektryczna z tyłu to żadkośc nawet w Amerykanach.
Super sprawą w zimie jest pogrzewana przednia szyba i widok sąsiadów zasuwających ze skrobaczką Smile,a Ty siedzisz w autku i tyłek grzejesz .

Najwiekszym rarytasem jest initilale paris ,wersja topowa safrane .
Navi ,xenony ,piekne fele ,skóra ,pełna elektryka siedzen i inne cudawianki ,przegapiłem 1 za przyzwoite pieniadze ,ale to juz się nie powtórzy,na dodatek szukam jasnej kremowej skóry a to juz totalna żadkośc .
Ech te auta ,czasem kosztują wiecej niż kobiety Very Happy

Pozdrawiam DAREK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

almado napisał:
Jak widzę nie jestem osamotniony w miłości do francuzów... proponuję założyć francuski kącik na forum amerykańskiej motoryzacji Cool Tylko te dwa kraje robia auta dla ludzi a nie dla mechaników Smile



...dokladnie jak piszesz almado, szczegolnie dla ludzi a nie dla mechanikow sa:

- peugeot 206
- peugeot 307 Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie jeszcze Włosi...[/quote]


- dlaczego wlasciciele alfa romeo nie mowia sobie dzien dobry kiedy sie widza w trakcie dnia?

- bo oni sie witaja zawsze rano w serwisie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DARIUSZMT
*
*


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 20
Skąd: CHEŁM

PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

falkon napisał:
No nie jeszcze Włosi...



- dlaczego wlasciciele alfa romeo nie mowia sobie dzien dobry kiedy sie widza w trakcie dnia?

- bo oni sie witaja zawsze rano w serwisie Wink[/quote]

Dobre ,mam nadzieję ,ze nie tyczy to za bardzo Francuzów .

Własnie skonczyłem rozmowę z Auto Serwisem z Józefowa pod Wawą i trochę recę mi opadły .
Mechanik twierdzi ,ze komputer na który własnie czekam nic tu nie da i zaprasza mnie na naprawę starej skrzyni .
Twierdzi ,ze nawet gdybym odłaczył kompod skrzyni ,skrzynia powinna pojechac na tzw biegu awaryjnym w przypadku Safrane to 3 bieg .

Cholera jezeli to prawda to jestem w punkcie wyjścia i 10 dni do tyłu ,nie licąc pieniedzy wydanych na serwis i włożenie nowego trupka do auta .

Zawierz tu sprzedawcy ,niech to szlak .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest to co napisalem wczesniej, ale wierz mi ze nie jestes pierwszy...za to mysle ze twoj ostatni...wiecej przekladek pewnie robic nie bedziesz Smile czlowiek sie uczy... Smile a ten mechanik dobrze gada, po odlaczeniu kompa np w chryslerze skrzynia tez dziala w trybie awaryjnym na dwoch biegach i wsteczny...
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DARIUSZMT
*
*


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 20
Skąd: CHEŁM

PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darryd napisał:
to jest to co napisalem wczesniej, ale wierz mi ze nie jestes pierwszy...za to mysle ze twoj ostatni...wiecej przekladek pewnie robic nie bedziesz Smile czlowiek sie uczy... Smile a ten mechanik dobrze gada, po odlaczeniu kompa np w chryslerze skrzynia tez dziala w trybie awaryjnym na dwoch biegach i wsteczny...


Dlatego zaraz robie eksperyment ,mechanik z serwisu wział nawet komputer,odłaczymy całkowicie skrzynie i zobaczymy czy pojedzie w trybie awaryjnym .
Gośc dalej zapiera się ,ze skrzynia na 100 % jest sprawna ,oczywiście ten co sprzedał ,nie ma problemu ze zwrotem ,ale pod warunkiem ,ze nic nie zepsulismy .
Cholera mnie bierze ,skrzynie już w 2 safrance montuje mechanik z serwisu ,a on uzaleznia zwrot kasy od tego czy my nic nie zepsulismy .
Mam nadzieję ,zę pojedzie bo jak nie to z hukiem zwróce mu tą skrzynię .

Na razie jestem grzeczny ,dopóki nie wyczerpie wszystkich pomysłów ,a gdyby cos to zajmie się tym mój kolega prawnik ,jest bardzo skuteczny .

Pozdrawiam DAREK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

falkon napisał:
almado napisał:
Jak widzę nie jestem osamotniony w miłości do francuzów... proponuję założyć francuski kącik na forum amerykańskiej motoryzacji Cool Tylko te dwa kraje robia auta dla ludzi a nie dla mechaników Smile



...dokladnie jak piszesz almado, szczegolnie dla ludzi a nie dla mechanikow sa:

- peugeot 206
- peugeot 307 Wink


No nie... na forum mówmy o samochodach a nie o wyrobach samochodopodobnych Smile Zresztą... nie wiem czy wiecie ale w Polsce są warsztaty specjalizujace sie we francuzach, podobnie jak te które my odwiedzamy w amerykańcach. I ludzie naprawiaja w nich swoje francuzy i są bardzo zadowoleni Smile Fakt, wqrwiaja sie na różne duperele tak jak my ale zauważmy, ze te duperele mimo wszystko działają i nie mają z nimi kłopotów generalnie właściciele aut dla ludu bo oni o takich cudach to mogą pomarzyć w rocznikach od 2004 wzwyż Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DARIUSZMT
*
*


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 20
Skąd: CHEŁM

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fachowcy cholera ,każdy warsztat mówi co innego .

Mówili odłącz Pan kompa skrzyni to zadziała na awaryjnym ,odłaczam 6 kostek skrzyni a on oczywiście nawet nie odpalił ,więc jakim cudem mam sprawdzić czy jedzie .
Odłaczając kostkę jakokolwiek z komputera ,oczytuje to jako bład i nawet nie odpali bez tych kostek czy ich jest podłaczone 3 czy 1 ,musza byc wszystkie .

Podłączylismy kolejny raz walizkę z serwisu Reno ,komp nie pokazuje żadnych blędów skrzyni ,trzeba czekac cierpliwie na nowy komp skrzyni i nie dywagowac bo to tylko nerwy i kasa za telefon bije .

Pozdrawiam DAREK

P.S Znam sklepy specjalistyczne Reno ale w moich okolicach o porządnym specjalistycznym warsztacie Reno i innych zabojadach nie słyszałem .


Ostatnio zmieniony przez DARIUSZMT dnia Pon Lut 26, 2007 21:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zajrzyj do klubu cytrynki:

http://www.citroen.autko.pl/citroen_0.html - to jest stara wersja strony, nie przechodź na nową, bo na starej łatwiej znajdziesz warsztaty z Twojego regionu. Zakładam, że jeśli ktoś robi dobrze citroeny to i safranki nie spierniczy Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale odlaczales przy skrzyni czy kompie? bo moze miec znaczenie... odepnij po prostu tylko czujniki i elektrozawory przy samej skrzyni jesli to w tym modelu mozliwe...bo to ze nie odpala mozesz miec tam czujnik crankshaft pod ktoras z kostek podpieta i wtedy nie zakreci...a jak masz gdzies jakis schemat na szybko do wrzuc zobacze co to za skrzynia...
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DARIUSZMT
*
*


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 20
Skąd: CHEŁM

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za link zaraz sobie popatrze .

Co do skrzyni to auto ma 2 kompy- skrzyni i motoru ,my odłaczylismy kostki od kompa skrzyni ,ale nie przy samej skrzyni bo to by zakrawało na cud tylko te połaczenia ze skrzyni ,które ida kablami do kompa .

Trochę to zawiłe,ale mam nadzieje ,ze zrozumiałe .

Na razie dalej nie mam kompa ,więc nie ma jednoznacznej odpowiedzi ,idzie juz 2 dni ,niby priorytet polecony ,ale idzie jak krew z nosa ,pytałem na poczcie paczka do 3 dni ,wiec czekam cierpliwie .

P.S Schematu skrzyni nie posiadam ,nawet serwis nie ma schematu ,skrzynia Ad 8 rok 95"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wlasnie dlatego nie dzialalo...bo komputer skrzyni TCM jest rowniez polaczony z kompem auta PCM i jesli ten nie daje znac to auto moze nie odpalac, a jesli odlaczysz przy samej skrzyni to czesc przewodow z TCM ktore ida do kompa PCM auta beda funkcjonowac i komunikowac sie miedzy soba...chodzi o to ze masz wymusic tryb awaryjny na kompie poprzez odlaczenie elementow elektrycznych skrzyni, bo skrzynia powinna sama automatycznie bez sterowania dzialac w trybie awaryjnym...
...zeby ciebie przekonac powiem ci tak, ze u mnie np z komputera skrzyni wychodzi od diabla kabelkow, ale przy samej skrzyni jest tylko kilka, bodajze 8 przewodow od elektrozaworow i kolejne 8 od czujnikow i pozycjonera...wiec gdzie idzie reszta? Wink juz znasz odpowiedz Smile
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DARIUSZMT
*
*


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 20
Skąd: CHEŁM

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie masz racje ,ale dostać sie do kabli w samej skrzyni to pobożne zyczenie ,bo widząc jakie cuda trzeba było odkręcic ,zeby ja wogóle wyjąc to włos się na głowie jezy .
Francuzi wiedzieli co robią ,ze by nabic kase serwisowi i to dotyczy tez nowych Renówek ,bo zeby wymienić głupia żarówke w nowym megane ,trzeba odkręcic nadkole i szukac po omacku .

Nic moja cierpliwośc wisi na włosku bo nogi mnie bolą od tego myslenia Very Happy,jednak dam rade do poniedziałku ,pózniej pęknę .

Pozdrawiam DAREK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sob Lut 17, 2007 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cokolwiek zrobisz, kup nowa V z autmatem i zostn z nami Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DARIUSZMT
*
*


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 20
Skąd: CHEŁM

PostWysłany: Sob Lut 17, 2007 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłbym uwierz pełnoprawnym członkiem bo przy zakupie pierwszej safrane ,nie jechałem po nia a po Voyagera z 3 litrowym motorem do Poznania ,piekny lakier ,jasny welur ,ale cholera kilka nr takich gość zrobił ,ze wróciłbym z powrotem pociągiem gdyby nie safrane

Przy przejazdzce skonczyło sie paliwo ,gośc klął dość zywiołowo ,łyse opony ,padniety akumulator i stuki w zawieszeniu z tyłu ,jeszcze historia jak to długo sie z tym żechem buja ,odstraszyła mnie na dobre .

Ja bym go dopiescił ,ale nawet sie nim nie mogłem przejechać bo padł akumulator Very Happy
Znaczek na masce miał Plymouth ,ale wtedy postawiłem na żabojada ,kiedyś tez miałem chęc na Luminę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sob Lut 17, 2007 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arrow ...no to jak bedzie Question


ameryka? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DARIUSZMT
*
*


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 20
Skąd: CHEŁM

PostWysłany: Czw Lut 22, 2007 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie było mnie kilka dni ,więc skresle kilka słów .

Komputer do skrzyni przyszedł we wtorek ,wczoraj sprawdziłem i oczywiscie bez zmian ,skrzynia nie jedzie .

Spokojnie zadzwoniłem do goscia i opisałem temat .
Kazałem mu odebrac ten złom z Pks i odesłac kase ,po jakis 10 minutach dzwoni wlasciciel feralnej skrzyni z propozycja przysłania dobrej na 1000 % skrzyni .
O dziwo dzis juz wysłał ,chyba zadziałał mój "cieply" meil do niego .

Puenta nasuwa sie sama ,chcesz miec dobra skrzynię ,nie kupuj uzywanej ,nie wierz sprzedawcom ,regeneruj swoja starą ,chyba ,ze juz się nie da .

Wciskam się na siłe do serwisu Reno ,mają braki czasowe ,montuje kolejna skrzynie i mam nadzieje ,ze jedzę bo jak nie to będe miał 3 skrzynię na złom Smile

Z tej bezsilnosci to nawet mi się juz denerwowac nie chce ,bo i po co ,nic to nie da.

Pozdrawiam DAREK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Czw Lut 22, 2007 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

respekt za spokoj Smile
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Czw Lut 22, 2007 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...a widzisz, dlatego za kazdym razem jakm mowimy zeby naprawiac stara a nie kupywac nowej uzywanej (sa wyjatki *) bo bedzie tylko gorzej - to patrza na nas jak na wariatow.

- remont ok 2500 - 3000 zl gotowka

- nowa uzywana - 1500 gotowka + reszta napraw rozlozona w ratach Wink

*patrz historia Benka Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rico_wr
*
*


Dołączył: Jul 02, 2005
Posty: 204
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lut 22, 2007 22:58    Temat postu: safranka Odpowiedz z cytatem

Tak czytam te posty i pozwolę sobie sprostować parę faktów....
Biturbo miało dokładnie 268 lub 272 KM w zależności od rynku zbytu. Tak jak wspomniane było napęd 4X4 i aktywne zawieszenie. Nazwa Baccara mie dotyczyła tego modelu bo był on indywidualną linią. Nazwą B.... były oznaczone wersje wyjątkowo bogato wyposażone 25, 19, Clio (!), Safrane i Espace. Może było jeszcze coś ale na te trafiłem w realu. Biturbo było moim celem ale jedyny gość który pojawił się w ROCARZE z takim autem został sponiewierany cenowo przez mojego szefa. Renault przestał używać nazwy Baccara po przegranym procesie z Hutą szkła o tej samej nazwie i długoletniej tradycji. Znam temat bo miałem R25 2,0 ,R25 2,9 Baccara i w końcu Safrankę 3,0 170 KM a automatem. Wygoda na iście amerykańskim poziomie
Wracając do Twojego problemu Darku, z tego co pamiętam to skrzynie te pochodziły z Audi. I może to niech będzie kierunek sprawdzania problemu i dostępności zamienników
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DARIUSZMT
*
*


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 20
Skąd: CHEŁM

PostWysłany: Pią Lut 23, 2007 12:39    Temat postu: Re: safranka Odpowiedz z cytatem

rico_wr napisał:
Tak czytam te posty i pozwolę sobie sprostować parę faktów....
Biturbo miało dokładnie 268 lub 272 KM w zależności od rynku zbytu. Tak jak wspomniane było napęd 4X4 i aktywne zawieszenie. Nazwa Baccara mie dotyczyła tego modelu bo był on indywidualną linią. Nazwą B.... były oznaczone wersje wyjątkowo bogato wyposażone 25, 19, Clio (!), Safrane i Espace. Może było jeszcze coś ale na te trafiłem w realu. Biturbo było moim celem ale jedyny gość który pojawił się w ROCARZE z takim autem został sponiewierany cenowo przez mojego szefa. Renault przestał używać nazwy Baccara po przegranym procesie z Hutą szkła o tej samej nazwie i długoletniej tradycji. Znam temat bo miałem R25 2,0 ,R25 2,9 Baccara i w końcu Safrankę 3,0 170 KM a automatem. Wygoda na iście amerykańskim poziomie
Wracając do Twojego problemu Darku, z tego co pamiętam to skrzynie te pochodziły z Audi. I może to niech będzie kierunek sprawdzania problemu i dostępności zamienników


Pewnie masz rację ja mam safrane dopiero 2 i pewnie nie ostatnia ,nie jestem zwolennikiem Reno raczej tylko Safrane i Espace .

Z tego co mówili mi w Reno to skrzynia jest japońska ,własnie ja wyciagają w serwisie po raz kolejny .

Zaczynam zabawe od nowa bo kolejna skrzynia od sprzedawcy jedzie własnie z Katowic ,mam nadzieję ,ze tym razem się uda .

Bawiłem sie wczoraj komputerem w serwisie i okazuję sie oznaczenie
S 005 jest przyporzadkowane dla skrzyń regenerowanych w Serwisie Reno ,czyli dostałem juz regenerowana za pierwszym razem ,bagatela koszt takiej regeneracji w Polsce 10 400 zł,znalazłem tez nową Ad 8 004 ,koszt mnie powalił 34 000 zł Wink

Także rozstrzygnie sie w poniedziałek jaka dostałem tym razem ,inaczej dam ogłoszenie na allegro ma 3 padniete skrzynie do Safrane Smile

Pozdrawiam DAREK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 0:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..nie myslales o lombardzie z uzywanymi skrzyniami Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DARIUSZMT
*
*


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 20
Skąd: CHEŁM

PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

falkon napisał:
..nie myslales o lombardzie z uzywanymi skrzyniami Wink


Dobre pytanie ,bo kolejna porażka na lini frontu .
Ten debil ,bo juz mi puszczaja nerwy ,przysłał skrzynie ale od diesla 2,5 ,moze sobie ja włozyc w buty .
Pakuje cały ten szmelc w poniedziałek do Pks i odsyłam z powrotem ,kase ma zwrócic kierowcy przy odbiorze .

Daje link ku przestrodze innym ,nic nie kupujcie od tego pseudo sprzedawcy .

Pozdrawiam DAREK

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5194751
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakos mnie to nie dziwi
;

kiedy czytam "tani" i "najtaniej" - to omijam szerokim lukiem. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DARIUSZMT
*
*


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 20
Skąd: CHEŁM

PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie dostałem ostrzezenie od pracownika sprzedawcy ,zebym bzdur nie wypisywał ,dlatego jezeli to czyta Pan Adam ,niech to choć w 1 słowie zakwestionuje moje posty.

Z całą stanowczością pisze ,olewam ten cały przysłany szmelc i go odsyłam.
W poniedziałek z rana jestem umówiony na regenerację skrzyni w konkretnym warsztacie ,specjalizującym się tylko w automatach .

Cały czas rozwazam równiez ,kto zwróci mi poniesione koszta wymiany i diagnozy skrzyni ,mam na to rachunki z serwisu Reno ,więc nie widzę problemu .
Oswiadczenie od autoryzowanego serwisu juz otrzymałem ,koniec zabawy z oszustami i krętaczami ,bawił się sprzedawca moim kosztem prawie 3 tygodnie juz wiecej się nie pobawi .

Pozdrawiam DAREK



[/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Numernabis
*
*


Dołączył: Dec 10, 2005
Posty: 216
Skąd: BełchatĂłw

PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DArek widac nie jestes pierwszym co przyslal nie to co trzeba ..
To jego komentarz do jednej z aukcjii
Confused

"PAN SZPRZEDAJ FAKT PO PIERWSZE PRZYSŁAŁ MI PODNOSNIK DO PRAWYCH DRZWI /ZAMAWIANE WYRAZNIE DO LEWYCH/PO DRUGIE NIEKOMPLETNY/ PO TEL USTALENIU TEGO PRZESTAŁ ODBIERAC TEL i uznał ze sie czepiam towar niejest zgody z opisem to poprostu OSZUST !!!!!!
[Odpowiedź z:czw 27 lip 2006 15:38:30 CEST] jeśli się coś kupuje to najpierw trzeba pomyślec CO,,,a po zakupie nie obracac kota ogonem,,,niezdrowa sytuacja ale niestety chamskie sytuacje zdarzają się nawet tutaj na alegro.....POZDRAWIAM,,,,,,, "
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8
Chevrolet Lumina 3.8
Mercedes w201
BMW 730 ...Bylo ale poszlo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Lut 25, 2007 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dariuszu - jak facet dalej zacznie cie "ostrzegac" zglos to odpowiednim sluzbom, albo wyslij do niego "negocjatorow" z "ONZ" Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DARIUSZMT
*
*


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 20
Skąd: CHEŁM

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

falkon napisał:
Dariuszu - jak facet dalej zacznie cie "ostrzegac" zglos to odpowiednim sluzbom, albo wyslij do niego "negocjatorow" z "ONZ" Wink


To raczej nie w moim stylu ,choć mieszkam30 km od Dorohuska Very Happy

Dzis zawiozłem skrzynie do regeneracji ,Józefów pod Wawą .
Otworzyli skrzynię i koszt oszacowali na 2650 ,utargowałem 150 zł i ustaliliśmy na 2500 .
Niby jest w dobrym stanie ,ale kwota niebanalna ,za chwile moje inwestycję w auto siegną połowy wartości Safrane

Mam nadzieje ,ze męka juz jest na ukończeniu Question

Pozdrawiam DAREK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzymamy kciuki Smile
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inwestycje przekrocza polowe wartosci safrana Rolling Eyes

...wiesz ilu z nas zainwestowala wiecej w remonty niz wartosc amerykanca Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DARIUSZMT
*
*


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 20
Skąd: CHEŁM

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

falkon napisał:
inwestycje przekrocza polowe wartosci safrana Rolling Eyes

...wiesz ilu z nas zainwestowala wiecej w remonty niz wartosc amerykanca Cool


Znam takich zapaleńców ,koles ma dodge stelah 3 litrówke ,co on w nim nie robił to historia ,ale to jego duma .

Ja dostałem info ,ze moja gotowa ,więc ruszam z ranca po skrzynie ,kurde ja tu walczę 3 tyg a regeneracja w 2 dni ,trzeba było od tego zacząc.
Dam znać moze juz jutro się przejadę safranką Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od razu ci mowilismy ze zacznij od tego.

ja juz jestem na rowni z kwota za ktora kupilem TS-a Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DARIUSZMT
*
*


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 20
Skąd: CHEŁM

PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

falkon napisał:
od razu ci mowilismy ze zacznij od tego.

ja juz jestem na rowni z kwota za ktora kupilem TS-a Cool


Panowie dziś święto ,po ponad 3 tygodniach nareszcie jezdzę Very Happy ,piekna sprawa .
Pozdrawiam Pana Wojtka z serwisu w Józefowie porządna firma ,jak na razie wszystko działa nez zarzutu .
W zyciu tak skrzynia nie chodziła,daję troche po garach bo steskniłem się za jazdą 3 litrówką Very Happy

Pozdrawiam wszystkich Darek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dasz się karnąć?
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wlasnie, tez poogladalbym tego francuza co to sie na amerykanca chyba zapatrzyl Wink

...podjedz no na zlot, co?

Arrow dasz rade? byloby milo Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group