www.asu.pl :: Zobacz temat - sekwencja Zenith+mercury Villager=check engine
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

sekwencja Zenith+mercury Villager=check engine

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 20:35    Temat postu: sekwencja Zenith+mercury Villager=check engine Odpowiedz z cytatem

Witam
Dziś po całym dniu montowania odebrałem samochodzik z warsztatu gdzie założyli mi instalacje sekwencyjna Zenith. Niestety mimo usilnych prób gazownika po przełączeniu się zasilania na gaz po kilku sekundach zapala się kontrolka check engine. Z tego co mi mówił próbował wszystkiego i nie wie dlaczego tak się dzieje. Ja pierwotnie chciałem założyć zwykłą instalacje ale odradził mi to ten gazownik tym własnie że w tym samochodzie będzie się świeciła kontrolka check bo nie mozna dobrać odpowiedniego emulatora. Pozatym twierdzil że na sekwencji samochód lepiej się sprawuje, mniejsze złóżycie gazu i ta kontrolka miała się nie świecić ale niestety się święci. po przełączeniu na benzyne gaśnie. jak myślicie co to może być?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I co nikt nic nie wie? Szkoda bede jezdził z kontrolką.
Wczoraj zrobiłem trase przeszło 500km Krosno-Rzeszów-Chyżne-Krosno i spalanie 12l/100km czyli chyba ok? Pierwsze tankowanie po jedzie miasto trasa 16l/100km
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 11:22    Temat postu: emulator Odpowiedz z cytatem

Jak zapala sie kontrolka od gazu to przewaznie :
komputer wykrywa "zla mieszanke" . Prolem lezy wylacznie w dobaniu odpowiedniego emulatora ktory odpowiednio oszuka komputer. Ewentualnie sprawdz co sygnalizuje ta kontrolka (jaka usterke).
Jazda z zapalona konrolka jest ryzykowna bo jak stanie sie cos powaznego to nawet nie bedziesz o tym wiedzial. Mam takich klientow ktorzy raz na 2-4 tygodnie przyjezdzaja na komputer gdyz nie wiedza czy wszystko jest w porzadku czy nie...

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No problem w tym że oni nie moga dobrać tego emulatora do tego silnika. Goście są w porządku i z doświadczeniem, zakładałem u nich 4 lata temu instalacje do GP i wszystko jest Ok tylko teraz maja problem z tym silnikiem Nissana. Może mógłbyś mi coś podpowiedzieć w sprawie tego emulatora?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukaj moze jest jakies forum Nissana,albo ktos znajomy pracuje i nich
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
bary30
*
*


Dołączył: Jun 26, 2006
Posty: 25

PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
@ Lutek34
Gdzie zakładałeś ins. Polecasz tego fachowca. Szukam warsztatu w rzeszowie gdzie założą mi sekwencje ale taniej jak 4600 (tyle mi powiedzieli za BRC na Baczyńskiego) Auto to Voyager z 2001 silnik 2,4. Bo znalazłem warsztat http://www.havo.com.pl/home.htm z polską elektroniką a pozostałe element włoskie, gość powiedział mi 2200 zł. Tylko to jest 180 km w jedną stronę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bary ja zakładałem instalacje w Krosnie w Armako, za ta instalacje z butla wiszącą 55l i nowymi świecami zapłaciłem 3400zł.
Samochód chodzi spoko na gazie tylko ta kontrolka, w czwartek dłubali przy nim cały dzień i nic nie wydłubali. Powiedzieli mi że najprawdopodobniej jakby założyć emulator od holenderskiej instalacji to by pomogło ale to koszt 300zł. Narazie będe jeżdził tak
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
alladyn
*
*


Dołączył: Dec 16, 2005
Posty: 309
Skąd: Bundesland

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 11:44    Temat postu: GAZ VILLAGER Odpowiedz z cytatem

Witam lutek .Mam ten sam problem z kontrolka mam zwykla instalacje tak mi podpowiedzieli w gazowni no i jestem zadowolony na trasie 16 ,a w miescie 18 do 20 zalerzy jak deptasz ,a co do kontrolki to jerzdze juz ponad 2 lata ,i jak narazie jest wszystko ok .W niemieckiej gazowni powiedzieli ze wystarczy zmienic elektryke i wszystko bedzie grac koszt takiej elektryki to 200euro z montarzem i zapewnia ze kontrolka zgasnie,stwierdzili ze instalacja jest dobrze wyregulowana ,a kontrolka to tak jak pisalem tylko odpowiednie dobranie elektryki. UWAGA NA PRYMGAZ w OLSZTYNIE powiedzial ze wyregulowal tak gaz ze kontrolka zgasla zagladam jednego razu pod zegary a tam LIPA zarowka od check WYRWANA razem z kawalkiem scierzek ,zauwarzylem terz ze jak sciagal AIR BAG to nieodlaczyl aku ,puzniej jak zlorzyl to sie palil AIR i co trzeba wyrwac kawalek scierzki i tak zrobil .BITY FRAJER
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej będe jezdził tak jak ty z tą kontrolką. Najważniejsze jest to że jak chodzi na benzynie to gaśnie i nie trzeba resetowac komputera czy wszystko jest OK.

Takich szpeców od gaszenia kontrolek to kop w dupe i na księżyc. Twisted Evil
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
alladyn
*
*


Dołączył: Dec 16, 2005
Posty: 309
Skąd: Bundesland

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 14:16    Temat postu: GAZ VILLAGER Odpowiedz z cytatem

A powiedz mi jak resetujesz komp .Wiesz morze czy jak odlacze aku to czy zmienia sie ustawienia w kompie od gazu ??????????????????????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 14:25    Temat postu: Re: GAZ VILLAGER Odpowiedz z cytatem

alladyn napisał:
A powiedz mi jak resetujesz komp .Wiesz morze czy jak odlacze aku to czy zmienia sie ustawienia w kompie od gazu ??????????????????????


zalezy od instalacji w mojej np odlaczenie akumulatora nie resetuje kompa od gazu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy odłączenie aku na kilka minut spowoduje wykasowanie błędów z kompa silnika i zgaśniecie kontrolki jeśli się pali non stop. W poprzednim poście poprzez restartowanie miałem na myśli podłączenie skanera i wykasowanie błędów.

Co do kompa od gazu to chyba nie powinien zapominać ustawień po odłączeniu zasilania, ale to chyba lepiej zadzwonić do gazowników którzy montowali instalacje.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group