www.asu.pl :: Zobacz temat - nie chce zakręcić silnika
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nie chce zakręcić silnika

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 9:52    Temat postu: nie chce zakręcić silnika Odpowiedz z cytatem

Od początku wygląda to tak - w niedzielę chcę wrócić po godzinie postoju wsiadam i rorusznik nie chce zakręcić. Po kilku próbach wyłączyłem, wyjąłem kluczyk, uzbroiłem alarm i spróbowałem od nowa. Zapalił! Zwaliłem winę na alarm. Ale w środę chcę wyjechac spod domu i d..a blada. Jeszcze w południe zapalał normalnie. Aku dobry. Po kilkunastu próbach zostawiłem go na noc na dworze. Rano pomyślałem spróbuje jeszcze raz - zapalił. Nie wyłączając go pojechałem do speca od rozruszników/elektryki. Krótka rozmowa (bez sugerowia czegokolwiek) i również podejrzenie jego padło na szczotki albo nadpalone styki. Wchodzi pod autko i pierwsze co sprawdził to przekaźnik do rozrusznika. Okazało się, że przewód podającego prąd do przekaźnika rozrusznika był luźny. Rozebrał cały przekaźnik, przeczyścił, zmontował i skasował 150. Wkurzyło mnie to, bo uważam że zdarł ze mnie, ale przynajmniej jeździ. I mam nadzieję, że to było przyczyną kłopotów. Prawdopodobnie gdybym lepiej się przysłuchał to zauważyłbym brak stuknięcia załączanego przekażnika, który wg mnie powinien byc słyszalny. tylko że wtedy miałbym dopiero diagnozę, a robota i tak nie do wykonania bez kanału lub podnośnika. Smile
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Numernabis
*
*


Dołączył: Dec 10, 2005
Posty: 216
Skąd: BełchatĂłw

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Facet przesadzil z cena..Ale przynajmniej wiesz teraz ze nie warto do niego jechac..To i tak dobrze ze byles przytym ..Kto wie co by bylo jak bys zostawil auto Very Happy
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8
Chevrolet Lumina 3.8
Mercedes w201
BMW 730 ...Bylo ale poszlo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podejżewam ze ta cena bierze sie z takego klucza:
Facet maliszkiem rok 95 przekracza prędkosc o powiedzmy 20km/h i niebiescy łapią go na radar. Proponują mu mandacik na 100.
Po chwili łapią kogoś z nas, autko też z 95 roku ale "takie ładne, amerykanckie".
Ide o zakład ze z 3 stówek nie zejdzie. I nie ważne ze ten maluszkiem to nasz kolega z biurka obok i pracujemy za te same pieniązki.
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swiete slowa!!!
poczytajcie to jak bedziecie miec czas(duzo czasu;) :
http://www.asu.pl/portal/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1350
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
koral010n
*
*


Dołączył: Dec 04, 2006
Posty: 152

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie zapłaciłbyś za "wymieniony" rozrusznik- oczywiście tanio,bo za używany --150zł + ta robocizna ale nie 150zł, bo trzeba wyjąć rozrusznik i założyć go, więc przynajmniej ze 200.
Razem, żeby nie było z czego opuszczać = to 350,--- a..... 380 zł i 30 opuszczone....no i interes kwitnie....
...eh....sam się.... w kieszeni otwiera.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group