www.asu.pl :: Zobacz temat - dodge stratus 2001 skrzynia !!!
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

dodge stratus 2001 skrzynia !!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
roby
*
*


Dołączył: Feb 01, 2007
Posty: 2

PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 0:46    Temat postu: dodge stratus 2001 skrzynia !!! Odpowiedz z cytatem

czesc
dolaczam do nieszczesliwcow posiadajacych auto wyposazone w skrzynie 41TE , samo auto jest piekne Dodge Stratus 2001 2,4l DOHC 52 tys mil sedan ale ta skrzynia juz niejednego doprowadzila do szewskiej pasji.
Z moja jest tak: przy redukcji z dwojki do biegu pierwszego (podjazd do skrzyzowania) pojawia sie lekkie szarpniecie(tzw. buks) i po kilku takich sytuacjach zapala sie "check engine" i komputer kieruje skrzynie w tryb serwisowy czyli jazda na 1 i 2 biegu i jako ze ma on samodiagnostyke pokazuje mi na predkosciomierzu kod P0700 czyli problem ze skrzynia , aby dokladnie sprawdzic trzeba odczytac w serwisie dane z TCM -transmission control module -co tez usilowalem zrobic w serwisie Chryslera w Radomiu koszt ok. 160 zl ale niestety nic im z tego nie wyszlo poza odczytaniem kodu P0605 czyli jak stwierdzili TCM do wymiany i dopiero mozna sprawdzac dalej koszt u nich 1400 zl czyli 460$ natomiast w chrysler parts w USA 192,40 $ plus shipping i handling czyli wybor jest prosty ale czy to rzeczywiscie moze byc przyczyna ? olej i filter byl wymieniony zadnych opilkow czy brudow elektrozawory czyszczone -bez rezultatu stawial bym raczej na mechaniczne uszkodzenie zuzycie tarcz itp co sadzicie? drugim objawem jest przy przyspieszaniu wchodzenie silnika na obroty bez przelozenia na predkosc ale to sporadycznie. Po zresetowaniu komputera jest normalnie pare dni az do kolejnego "buksa" niestety jestem bezradny i widze ze wiekszosc polskich "fachowcow" rowniez moze wy znacie jakis solidny warsztat z autopsji a nie ze slyszenia w okolicach Radomia -Warszawy dajacy gwarancje a nie wydrwigroszow bo juz nie mam sily do tej cholernej skrzyni , dajcie jakas rade
z gory dziekuje roby
sorry za brak polskich trzcionek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 7:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpier polecam http://www.ptcruizer.com/computer-codes.html lub http://www.allpar.com/fix/computer-codes.html
choc wiele sie nie dowiemy, a pozniej...

http://motoforum.pl/Forum/phpbb/viewtopic.php?t=3301&sid=a653b070158bebd03812854ed0a3254d
na tym forum mamy wiecej doswiadczenia z tym modelem skrzyni, wiec mozesz tez tam zadac pytanie i bedziemy rozwijac temat...

piszesz tez ze zmieniales olej, a to tez moze miec wplyw jesli zly wlano...

ps.te skrzynie nie sa takie zle w osobowkach...gorzej z nimi w vanach, chyba zbyt delikatne na ta mase...
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
roby
*
*


Dołączył: Feb 01, 2007
Posty: 2

PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za odpowiedz darryd ale te strony ktore podales znam juz chyba na pamiec co do wymiany oleju i filtra to oczywiscie Mopar ATF +4 zalecany w instrukcji i na bagnecie nie kupuje nigdy zamiennikow do takiej powaznej rzeczy jak automat nawiasem mowiac ten spuszczony olej (problem byl juz przed wymiana)byl czysty jak lza filter lekko zabrudzony fachowiec orzekl ze byl fabryczny gdyz sylikon uszczelniajacy byl nienaruszony. Wlasnie ten super czysty olej dal mi do myslenia bo po 52 tys. mil nie powinien byc taki idealny i gdyby poprzedni wlasciciel podpalil tarczki i olej to musialby olej wyciagnac zasysarka i potem nalac nowy nawiasem mowiac bylo go troche za duzo ale to tylko moje domysly choc moga byc uzasadnione biorac pod uwage fakt ze kupilem ten samochod wprawdzie w Stanach ale od naszego rodaka niestety.
Niestety nie wyszla ta usterka tam bo nie byloby problemu z naprawa ale nie byl to moj jedyny pojazd i przez ponad rok zrobilem niecale 2 tys. mil jak na zlosc , nigdy nie mialem problemow z automatami a mialem ich kilka i to starszych niz ten , no ale wszystko przeciez da sie naprawic tylko niech ktos doradzi gdzie? Jedyna nadzieja to ta ze jak mowia niektorzy powodem moze byc uszkodzony TCM wtedy koszt bylby niewielki ale jakos to do mnie nie przemawia a juz zupelnie nie moge zrozumiec ze autoryzowany serwis Chryslera nie potrafi takiej rzeczy stwierdzic na 100 %
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

52tys mil to o dwa razy za duzo przejechane, w tych skrzyniach max to 48tys/km...problem kompa moze byc faktem, ale przed tym wyczyscil bym wszystkie styki, pozniej rozlozyl komputer i poszukal zimnych lutow, jak to zrobic opis na motoforum, a jak by to nie pomoglo wtedy bym moze kupil nastepny....co do serwisu chryslera, wierz mi, nie tylko tam takie akcje sie dzieja... Neutral
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...zresetuj komp odpinajac na kilka minut klemy aku.

czasami to pomaga skrzyni Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group