www.asu.pl :: Zobacz temat - Warranty Direct opublikowało najnowszy ranking niezawodności
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Warranty Direct opublikowało najnowszy ranking niezawodności

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  

Czy uważasz swój samochód za awaryjny porównując do aut europejskich czy azjatyckich?
Tak
0%
 0%  [ 0 ]
Nie
52%
 52%  [ 9 ]
Nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Nie obchodzą mnie inne
35%
 35%  [ 6 ]
Nie mam czasu porównać bo cały czas siedzę w serwisie
0%
 0%  [ 0 ]
Idę na piwo...
11%
 11%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 17

Autor Wiadomość
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 10:45    Temat postu: Warranty Direct opublikowało najnowszy ranking niezawodności Odpowiedz z cytatem

Mozna podyskutowac, a co Very Happy

Brytyjskie niezależne stowarzyszenie specjalistów ubezpieczeniowych - Warranty Direct - opublikowało najnowszy ranking niezawodności pojazdów.

Zdaniem Brytyjczyków jest to również najbardziej miarodajne zestawienie w historii, gdyż badaniom poddano aż 450 tys. samochodów w wieku od 3 do 9 lat, użytkowanych w Angli i na terenie Stanów Zjednoczonych. Firma Warranty Direct oferuje możliwość wykupienia specjalnego, pogwarancyjnego, pakietu assistance. Ranking powstał na podstawie usterek zgłoszonych przez użytkowników.

Można twierdzić, że jest on miarodajny. Do tego typu danych dostępu nie mają nawet producenci samochodów.

Spośród 33 sklasyfikowanych marek niekwestionowaną elitą okazują się pojazdy z azjatyckim rodowodem. Najmniej usterkowe, zdaniem Warranty Direct, są: mazdy, hondy i toyoty. Pierwsza europejska marka - Mini - sklasyfikowana została na 9 pozycji, tuż przed... Citroenem.
Ciekawostką może być też mocna, siedemnasta pozycja Fiata, który w zestawieniu znalazł się zaraz za produktami marki Porsche.
Powszechnie uznawane za solidne, niemieckie auta wyraźnie dołują. Dwudziesta pozycja należy do Mercedesa, Volkswagen zajął miejsce 23., a Audi (27. pozycja) wypada nawet gorzej niż Skoda (miejsce 25.). Stawkę zamyka Alfa Romeo (miejsce 30.) przed Saabem (miejsce 31.), Land Roverem (miejsce 32.) i Jeepem (miejsce 33.).
Ranking niezawodności, w nawiasie odsetek samochodów z usterkami:

1. Mazda (8,04%)
2. Honda (8,90%)
3. Toyota (15,78%)
4. Mitsubishi (17,04%)
5. Kia (17,39%)
6. Subaru (18,46%)
7. Nissan (18,86%)
8. Lexus (20,05%)
9. Mini (21,90%)
10. Citroen (25,98%)
11. Daewoo (26,30%)
12. Hyundai (26,36%)
13. Peugeot (26,59%)
14. Ford (26,76%)
15. Suzuki (27,20%)
16. Porsche (27,48%)
17. Fiat (28,49%)
18. BMW (28,64%)
19. Vauxhall (28,77%)
20. Mercedes (29,90%)
21. Rover (30,12%)
22. Volvo (31,28%)
23. Volksvagen (31,44%)
24. Jaguar (32,05%)
25. Skoda (32,12%)
26. Chrysler (34,90%)
27. Audi (36,74%)
28. Seat (36,87%)
29. Renault (36,87%)
30. Alfa Romeo (39,13%)
31. Saab (41,59%)
32. Land Rover (44,21%)
33. Jeep (46,36%)
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pisalem to juz na innym forum wiec COPY/PASTE z tamtego:

osobiscie nie lubie takich porownan i statystyk bo sa gowno warte, jak mozna porownywac usterkowosc aut np fiata do jeepa? jeep napakowany elektronika, podgrzewane siedzenia, el.fotele, lusterka, i masa innych bajerow do jakiegos fiata ktory moze ma el.szyby i w drozszej wersji el.fotel i lusterka? to tak samo jak sa debile ktorzy porownuja swoje 15 letnie golfy do nowych aut i mowia ze im sie nic nie psuje...a co moze sie zepsuc w aucie ktore ma tylko kola, siedzenia, silnik i kierownice do kierowania...takie to tylko rdza wpier...lic moze...

a serio Smile jezdzilem fiatami, zrobilem ogolnie dwoma razem wzietymi jakies 300tys km i jedyne co sie stalo to paliaczek sie zagotowal a punto zakleczszyl mi tylny beben hamulca, dobrze ze przy malej predkosci Wink bylby cudny bączek i drzewko...
...ale znowu jezdzilem tez sporo fiatem doblo w firmie bylo 6 tych aut, ktore mialy juz centralny zamek, elektryczne szyby, czego palio i punto nie posiadalo...i tak, po okolo 40 tys zdechly drzwi centralnego tylne i boczne, tylko w jednym doblo dzialalo Wink, pozniej wysiadly el.szyby, poprzecieraly sie linki od nich...masakra...z innych dodam padnieta pompa wspomagania i kilka rzeczy ktorych juz nie pamietam... Wink takze im ubozsze auto tym zazwyczaj mniej awarii, a wystarczy troche elektryki wiecej i sie zaczyna... Wink

...poza tym moze klienci roznych marek maja rozny poziom upierdliwosci...a z tego wynikaloby ze najszczesliwsi sa wlasciciele japonskich Wink
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kwaku
*
*


Dołączył: Oct 18, 2006
Posty: 47

PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...nie ma co się dziwić..jak japoniec sie spier..oli to nie ma co naprawiać...dlatego użytkownicy tych aut po kryjomu oddają je na szroty Wink aby nie zaniżać statystyk...
a tak poważnie to chyba nie ma regóły, jeden bedzie miał pecha a drugi nie...
poza tym co rozumieć przez awaryjność?
jak auto jedzie i bieże 5l oleju na 100 ...ale jedzie to jest sprawne ?
a jak elektryczna antena się nie wysuwa to już awaria...
jeszcze nie wymyślono auta co się nie psuje...i nigdy nie wymyślą bo koncerny by zbankrutowały
_________________
----------------------
---- <('_')> ----
----------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...a mnie takie rankingi gowno interesuja.

jak mi sie co podoba to kupuje i sie ciesze nabytkiem, a jak cos nawali to jest sie potem czym chwalic ze sie udalo zrobic i dalej chodzi.

...wystrzegam sie kilku marek i tyle.

- nie kupie :

alfy, peugeota, daci, fiata, i paru innych wynalazkow i tyle.

a co do usterkowosci - jak mi kiedys padla el. szyba w nowej astrze i nie mogli namierzyc co wywoluje blad i jezdzilem przez tydzien do nich dzien w dzien bo nie moglem szyby zamknac to nawet tego nie odnotowywali w systemie zeby nie psuc sobie statystyk Shocked

pewno walczyli o zlota patelnie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te statystyki przeprowadzane np przez tuv czy dekra sa po prostu smieszne. otoz dane pochodza od diagnostow ktorzy kwestionuja pewne niedomagania samochodu podczas przegladu. w zwiazku z tym,ze przecietnym uzytkownikiem porsche jest ustawiony finansowo pasjonat jego auto jest zawsze wymuskane,kazde skrzypniecie to wizyta w autoryzowanym serwisie i wymiana polowy auta na nowe. a teraz drugi koniec listy: statystycznym uzytkownikiem chryslera voyagera jest blondynka(bez urazy) z trojka dzieci(w krajach cywilizowanych ofkurs;) ktora rozwozi ja po szkolach i przedszkolach. jakiekolwiek naprawy w takim aucie dokonywane sa dopiero jak cos odpadnie i w zaden sposob nie sa weryfikowane przez uzytkowniczke bo ona po prostu i tak nie domysla sie o co chodzi. dlatego tez moze miec cos przywiazane drutem czy tez przybite gwozdziami-jak sie nie ciagnie za autem to jest gut...
reasumujac-glownie taka awaryjnosc auta jaka swiadomosc techniczna ,zasob kasy i zylka do motoryzacji jego uzytkownika. ciekaw jestem jak wygladalaby lista gdyby zrobic ja tak: wybrac losowo po 100 uzytkownikow kazdego auta na rynku i zafundowac im bezplatne naprawy i obiowiazkowe przeglady co 3 m-ce w wybranych warsztatach ktore by mialy raportowac usterki.pomijajac korupcje warsztatow lista ta moblaby sie wywrocic do gory nogami.
ech dawno juz sie chcialem na ten temat wypowiedziec:P
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja to mam swoj wlasny system badania usterkowosci samochodow...
duzo jezdze i duzo widze aut na awaryjnch...
ludzie nie kupujcie oplow...
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wicie gazdo, ja mam jako trzecie auto opla - i mowie wam nie kupujcie fordow.

...czesto je widze na awaryjnych Wink

...ale zeby byc doslownym - byk to nie ford Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Garet
*
*


Dołączył: Feb 16, 2006
Posty: 267
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 7:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja stałem ostatnio na awaryjnych na poboczu Oplem Astrą II.
...sikałem w lesie....
_________________
Tees 3,1 V6 BIAŁY
Ludzie! Kochajcie stare baby!!!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 8:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Lut 11, 2007 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolejna rewelacja tendencyjnego tygodnika "auto swiat" zaleznego od bardzo niemieckiego "auto bild": test dlugodystansowy-redaktorzy wsiadaja w auta nimi jezdza 100tys km skrzetnie odnotowujac kazda awarie i usterke,koszty ich usuniecia i serwisu oraz przegladow oraz na koncu rozbieraja auto na srubki i sprawdzaja w laboratoriach stan zuzycia.bardzo pouczajace:) lista wyglada jak typowy strzal w kolano(wlasne):

model- punkty karne/ ocena(1-6)
1.mazda 6- 0/ 6
2.toyota prius- 1/ 6
3.mercedes e 320- 6/ 5+
4.ford focus- 8/ 5
5.ford mondeo/opel vectra - 9/ 5
6.honda jazz/renault clio- 12/ 5
7.hyundai getz/bmw 318- 14/ 5-
8.toyota avensis - 15/ 5-
9.opel meriva- 17/ 4+
10.renault kangoo- 22/ 4
11.alfa 147/bmw x5 - 23/ 4
12.mercedes a170/c 220 - 24/ 4-
13.opel zafira/volvo xc90 - 25/ 4-
14.opel astra 3- 28/ 3
15.opel astra 2 - 29/ 3
16.audi a4- 30/ 3
17.ford c-max/fusion- 30/ 3
18.skoda fabia- 31/ 3
19.skoda octavia- 32/ 3
20.fiat punto- 33/ 3
21.renault megane/laguna- 33/ 3
22.audi a2- 39/ 2
23.citroen c8- 45/ 2-
24.peugeot 307- 46/ 1+
25.vw polo- 56/ 1
26.vw touran- 77/ 1

prosze w tym zestawieniu przeanalizowac poziom trwalosci aut forda,gm(tu opel) oraz vw(vw,audi,skoda). jest smiesznie:) po raz kolejny przekonujemy sie ze wcale nie vw w autach,sony w telewizorach i nokia w komorkach to debesciaki:) (w ostatnim temecie tez bym mogl wiele opowiadac-10 lat doswiadczenia w handlu i serwisie)
pozdrwiam!
darek
p.s. kupujmy produkt a nie marke,szanujmy wlasny czas i pieniadze....
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group