www.asu.pl :: Zobacz temat - Wysokie obroty
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wysokie obroty

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
woytekpo
*
*


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 26

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 9:00    Temat postu: Wysokie obroty Odpowiedz z cytatem

Witam!

Mam Chevroleta Cavalier 2.2 z 95r. Od jakiegoś czasu po osiągnięciu temperatury wzrastają mi obroty silnika do około 2500 tyś. Jak ostygnie wszystko się stabilizuje, jak ciepły znowu to samo. Prosze o porade co może być przyczyną takiego zachowania.

Pozdrawiam woytekpo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,a to sie fajnie sklada,tez takiego mam w automacie.Na dzien dobry odlacz wtyczke z czujnika temperatury powietrza,tu masz jego lokalizacje i sposob pomiaru http://www.autozone.com/servlet/UiBroker?ForwardPage=/az/cds/en_us/0900823d/80/19/1d/b5/0900823d80191db5.jsp
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
woytekpo
*
*


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 26

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy po odłaczeniu na cieplym silniku powinna byc jakaś róznica , bo jak odłączyłem nic się nie zmieniło, dalej wyje na obrotach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lewe powietrze się dostaje do kolektora może nie bezpośrednio tylko przez jakiś zawór ktury otwiera jakiś dolot po uzyskaniu przez silnik temperatury Laughing poprostu musisz obejżeć dokładnie kolektor ssący i wszystkie wężyki do niego dochodzące czy kturyś nie pękł z przegżania Laughing zdażyło mi się że pękła rurka od serwa i też był taki efekt
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
woytekpo
*
*


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 26

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie wężyki od podciśnienia są całe, kolektor też. Jak wyjmę czujnik jest nadal tak samo tylko tyle że kręcą się wentylatory.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najprostrze wyjscie to jechac a kompa i zobaczyc jakie kody wyswietli,ale najprostrze nie znaczy najtansze.Poszukaj tu na forum lub sprobuj na forum pontiaca(www.pontiac-polska.com) jak odczytac samemu kody.Lacze diagnostyczne masz pod kolumna kierownicy,trzeba tylko spinaczem zrobic gdzies mostek i z lampki check engeene odczytasz jaki blad wyswietli.A przy okazji zapoznaj sie ze swoim autkiem na tej stronce,chyba wszyscy z nas z niej korzystamy http://www.autozone.com/servlet/UiBroker?UseCase=RG001&UserAction=processModel&Parameters=009
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group