www.asu.pl :: Zobacz temat - Villager/Quest-zmiana rozmiaru opon
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Villager/Quest-zmiana rozmiaru opon

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 12:56    Temat postu: Villager/Quest-zmiana rozmiaru opon Odpowiedz z cytatem

Witam
jeszcze Villager stoi u mechanika bo czekam na komplet uszczelek ale już planuje co mam zrobić z oponami. Te które są nie nadaja się do dalszej jazdy i zastanawiam się czy na ten rok nie pożyczyć opon od mojego GP (o ile go nie sprzedam). Jest tylko mały problem bo w GP rozmiar opon to 205/70-15 a do Villagera powinny być 205/75-15. Jak myślicie nie będzie z tym wielkiego problemu? zwłaszcza dla skrzyni? W Polsce opony w tym rozmiarze są strasznie drogie i tak zastanawiam się że za jakiś czas jak odbije się troszkę po usprawnieniu Villagera myśle sprowadzić sobie te oponki http://tiny.pl/wdh7

Pozdrawiam
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy rozmiar opon ma wplyw na prace skrzyni ? Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pon Sty 15, 2007 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JEŻELI MASZ ZAMIAR ZMIENIĆ ROZMIAR OPON TO DOBRZE BY BYŁO PODJECHAC NA KOMPUTER I ZAPROGRAMOWAĆ SKRZENIE DO TEGO ROZMIARU OPON.
ALE NAJLEPIEJ STOSOWAĆ ORYGINALNE.
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sty 15, 2007 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

falkon napisał:
czy rozmiar opon ma wplyw na prace skrzyni ? Confused
jeśli ma komp to tak
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Pon Sty 15, 2007 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...no to ja moge spac spokojnie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Sty 16, 2007 6:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie wiem czy spokojnie,masz OD,nie wiem czy on sie od predkosci czy obrotow zapina,wiec jak zmienisz rozmiar opon autoamtycznie bedzie inna predkosc przy ktorej moze ci zapinac
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Sty 16, 2007 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie no, mialem 205/70 R15 a teraz 215/55 R16 i widze roznicy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Wto Sty 16, 2007 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.miata.net/garage/tirecalcold.html
Tu możecie koledzy pobawić się przelicznikiem opon.
W twoim przypadku masz opony o 4% mniejsze co pociąga za sobą chociażby taki skutek ze po przejechaniu 100 km wg wskazania licznika tak naprawde przejechałeś 96. Za te brakujące 4 dodatkowo wykładasz kaske z własnej kieszeni. zakładając że w miesiacu robisz 2500 km musisz dodatkowo dojechać 100 km co daje około 30 zł za gaz albo 50 za Pb * 12 miesięcy to już masz na jedną oryginalną popne.
Ale ze mnie buchalter Smile
Co do pracy skrzyni nie b ede sie wypowiadł ale jeżeli dostaje jakiś zafałszowany parametr to pewnie nie służy jej to najlepiej.
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cholera widze że będe jednak musiał kupic nowe opony bo te z GP są stanowczo za małe (6% róznicy). Teraz tak wszedłem sobie na strone opony.com.pl i u nich opony o rozmirach 205/75/15 lub 215/70/15 to są opony do 4x4 lub do dostawczych np to: http://tiny.pl/wvfb
Najchetniej kupiłbym opony w USA ale będe je miał dopiero za miesiąc a mnie sa juz opony potrzebne do przeglądu zerowego i rejestracji.
Chciałbym kupic w miare dobre opony ale nowe, chyba że może jednak warto popatrzeć w kierunku opon bieżnikowanych?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

troche nie na temat ale mi sie nasunelo: co sadzicie o bieznikowanych oponach? wiem jak to sie robi profesjonalnie: biora zuzyta opone tzw. baze zdzieraja z niej resztki bieznika,potem nawijaja na nie paski rozgrzanej gumy po czym wkladaja calosc do formy takiej jak nowe opony i wulkanizuja czy stapiaja stara gume z nowa i wytlaczaja bieznik. o ile od strony gumy taka opona jest jak nowa to mam spore watpliwosci co do kordu czyli osnowy czyli konstrukcji. po pierwsze moze byc popekany i miec znieksztalcenia,po drugie zawsze sie tam jakos uklada w jedna strone podobno. po wtore opona mogla miec mikropekniecie i stalowa osnowa moze wewnatrz korodowac. moze miec dramatyczny przebieg lub moze miec 20 lat. poza tym opony konstrukcyjnie sie roznia(typ i material osnowy twardosc,glowka,bok itp)-przeciez nie wiemy tego ze kupujac komplet na jednym kola mamy pirelli na drugim debice na trzecim kumhun czy jakos tak a na czwartym barum:) osobiscie widzialem jak czlowiekowi w osobowce odkleil sie bieznik i pod spodam byl...inny bieznik czyli nawet opony nie zeszlifowali i nie zmatwoili zeby sie dobrze zawulkanizowala!!! mysle ze lepszym wyborem jest kupno dobrych sprawdzonych uzywek z gwarancja. czesto takie kupowalem az sie okazlo,ze mi sie to po prostu nie oplaca bo co roku,co dwa wymienialem opony. jak policzyc to wychodzilem w najlepszym razie tak jakbym mial nowki. jedynie miniej zal jak zyczliwy pod blokiem rozetnie....Smile
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...dla mnie bieznikowanie mialo sens 20 lat temu kiedy nowa opona byla rarytasem i towarem deficytowym.

dokladnie jak piszesz esdarek - nie chodzi tylko o bieznik ale o opone jako calosc lacznie z kordem i osnowa ktora przeciez takze sie starzeje - a tego nie wymienia bieznikowcy.

bieznikowanie ma sens jescze w przypadku kiedy mamy maszyne z lysymi oponami a musimy nia jezdzic - np nietypowa kparka, ladowarka - a na opony musimy czekac miesiac.

wtedy to ma jakis sens - bo wiemy ze to rozwiazanie dorazne.

wiem ze jeszcze bieznikuje sie pasy transmisyjne - ale o tym ze ktos bieznikuje jeszcze opony to z kilka lat nie slyszalem ani nie znam nikogo osobiscie takiego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie rozpisaliście sie na temat opon bieznikowanych a ja tylko tak głosniej o nich pomyślałem.
Ok powiedcie mi co i gdzie kupic opony do mojego mercurego?
teraz to juz chyba kupie opony letnie a może kupic wielosezonowe o ile takowe są dostępne w Polsce.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zobacz tu,mozna z opon dostawczych,a wiec mocniejszych konstrukcyjnie dopasowac zadkie wymiary jak np. /80 itp http://www.oponychinskie.com.pl/ ,no i ceny sa bardzo przystepne
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Lut 11, 2007 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dorwałem lekko używane Coopery wielosezonowe po 100zł za sztuke.
Narazie musi wystaczyć a w przyszłym miesiącu sprowadze sobie to co ma być http://www.discounttiredirect.com/direct/findTireDetail.do?mk=&yr=1995&cf=false&sw=false&cs=205&pc=43695&rd=15&vid=005988&ar=75
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Lut 11, 2007 15:02    Temat postu: wymiana opon Odpowiedz z cytatem

Przy wymianie opon w Villager nie musisz nic zmieniac ani programowac (tam sie nie da). Aby odczuc roznice w pracy skrzyni musial bys zalozyc owiele wieksze lub mniejsze opony a chyba az takiej zmiany to nie planujesz...

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Lut 11, 2007 16:34    Temat postu: Re: wymiana opon Odpowiedz z cytatem

asu napisał:
Przy wymianie opon w Villager nie musisz nic zmieniac ani programowac (tam sie nie da). Aby odczuc roznice w pracy skrzyni musial bys zalozyc owiele wieksze lub mniejsze opony a chyba az takiej zmiany to nie planujesz..


Nie no tak jak pisałem wczesniej sprowadze z USA opony w rozmiarze producenta.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Lut 11, 2007 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak sobie z sprawdzilem teraz na tej fajnej stronce roznice w oponach ktore mialem w stosunku do tego co mam

bylo 205/65 R15 - nowe 215/55 R16 i roznica wyszla 0,7 % czyli wskazanie licznika przy predkosci 60 mph miesci sie w granicy bledu statystycznego - czyli calkiem niezle.

musze wam powiedziec ze przeliczalismy to z moim zaprzyjaznionym gumiarzem od lat na piechotke i wcale sie duzo nie pomylilismy.

a rzecz polegala na tym ze kupilem ladne oryginalne felgi 16'' na okres letni do mojego pontiaca i zastanawialismy sie jak to zrobic zeby zalozyc jakies efektowne opony ale przy tym nie zmienic sterowania skrzyni i nie powodowac blednych odczytow na liczniku predkosci ani dziennym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy aby oryginalnie nie jest 205/70 R16?
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opony oryginalne wygladaja tak:

Transport 90-96 - 205/70 R14
205/65 R15


trans sport nigdy nie mial 16''

innych nie bylo. podane za specyfikacja producenta.

ja mam felgi z boneville R16 ktore mialy opony 215/55 R16
225/55 R16
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Literówka... byłem pewien ze jest nie 205/70 R16 a 205/70 R15... takie mam zimówki a Helmut dbał o rozmiary Smile

Na lato mam felgi 16", 225/55/16 za bardzo po koleinach rzuca, proponuje zmienić na 215 - dużo lepiej Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 0:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja takze mam zimowki King Star'a 205/70 R15, tylko pamietaj ze to nie opony fabryczne.

reasumujac: R14 205/70 a R15 205/65 - tak fabrka dala Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alladyn
*
*


Dołączył: Dec 16, 2005
Posty: 309
Skąd: Bundesland

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2007 18:14    Temat postu: opony Villager Odpowiedz z cytatem

Czesc lutek co do opon do villagera to jest durzo typow ale pamietaj rzeby kupic normalny bierznik nie rzadne cos typu terenowki bo strasznie wyja ja kupilem wielosezonowe i samochodzik jedzie jak po szynach ,a wczesniej przez te ala terenowki to juz chcialem wymieniac lozyska w kolach ,ale bym padl na kase co ha ha.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 8:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alladyn nawet nie próbowałem zakładać ogólnie dopstępnych w Polsce opon o rozmiarach 205/70/15 z indexem C bo to sa opony za ciężkie.
Ja do przeglądu musiałem pilnie wymienić dwie opony więc kupiłem dwie uzywane opony Cooper ale lada dzień bede zakładał Yokohama jak tylko do mnie dotrą.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
alladyn
*
*


Dołączył: Dec 16, 2005
Posty: 309
Skąd: Bundesland

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 10:48    Temat postu: opony Villager Odpowiedz z cytatem

Ja terz mam yokohama jezdzi si super ,eczesniej kupilem debice ale jak wyly ho ho. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 9:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alladyn zdaje mi się że jedynie Ty masz Villagera na tym forum i mam pytanko odnośnie A/C. Chodzi mi o to czy przy włączonym A/C czujesz spadek mocy? Ja wczoraj uruchomiłem klime i wyrażnie czuje spadek mocy przy włączonej klimie.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 9:47    Temat postu: klima Odpowiedz z cytatem

Przy klimie zawsze jest minimalny spadek mocy (w koncu jest to dodatkowe obciazenie dla silnika), ale nie powinien byc on odczuwalny przy silniku o poj. 3.0L. Spadek mocy odczuwaly jest i na gazie i na paliwie ??

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alladyn
*
*


Dołączył: Dec 16, 2005
Posty: 309
Skąd: Bundesland

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 9:48    Temat postu: opony Villager Odpowiedz z cytatem

Czesc umnie jest to samo taksamo czuje spadek mocy i wydaje mi sie jakby inaczej przezucal biegi,ale wydaje mi sie ze to tak chyba powinno byc bo przeciez sprerzarka ma troche roboty zeby caly uklad z przodu i z tylu schlodzic,jak bys cos wiedzial wiecej na ten temat to pisz.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj jest wątek odnośnie mojego A/C który rozpoczołem wczoraj http://www.asu.pl/portal/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3371
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 8:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alladyn dodaj do swojego profilu adres emailowy oraz/lub numer GG to będzie łatwiej się z Toba skontaktować.
Mam pytanie do Ciebie czy przyciski na drzwiach do opuszczania szyb są u Ciebie podświetlane czy nie? U mnie na drzwiach kierowcy ani pasażera nic nie świeci i zanim zaczne cos rozbierać żeby sprawdzić czy tam jest żarówka wole Ciebie spytać.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
alladyn
*
*


Dołączył: Dec 16, 2005
Posty: 309
Skąd: Bundesland

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 10:19    Temat postu: opony Villager Odpowiedz z cytatem

Witam-tez-to-umie-nieswieci-vitalykrz@ahoo.de-niepisze-wiecej-bo-padl-mi-przeskok-w-komputerze.Lutek-widzialem-jakies-twoje-zdjecia-byly-nanich-gorne-mocowania-amortyzatora-mysle-ze-to-od-VILLKA-napisz-ile-placiles.POZ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
alladyn
*
*


Dołączył: Dec 16, 2005
Posty: 309
Skąd: Bundesland

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 10:21    Temat postu: opony Villager Odpowiedz z cytatem

Moj-meil-vitalykrz@yahoo.de
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group