www.asu.pl :: Zobacz temat - Galaxy
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Galaxy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Gregus
*
*


Dołączył: Jan 08, 2007
Posty: 5

PostWysłany: Pon Sty 08, 2007 21:08    Temat postu: Galaxy Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Jestem od niedawna posiadaczem Forda Galaxy 2,8 z 96 r z ASB. Czy możecie mi powiedzieć co powinienem zrobić żeby jak najdłużej mi posłużył a zwłaszcza skrzynka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Garet
*
*


Dołączył: Feb 16, 2006
Posty: 267
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Pon Sty 08, 2007 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli to Fordowska skrzynia to nie wyżywaj się na drodze.
Jeżeli japońska (słyszałem, że były wkładane do niektórych Fordów Mondeo) to możesz sobie pozwolić na więcej.
Aha no i dbaj o olej (regularne wymiany).
_________________
Tees 3,1 V6 BIAŁY
Ludzie! Kochajcie stare baby!!!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Pon Sty 08, 2007 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arrow jezdzij spokojnie, nie scigaj sie na swiatlach, nie wajhuj podczas jazdy, nie wrzucaj wstecznego kiedy auto posuwa sie do przodu, nie holuj automatu (chyba ze z wlaczonym silnikiem Exclamation ), zanim wrzucisz P upewnij sie ze auto stoi na 100 %, raz na dwa tygodnie sprawdzaj olej czy jest koloru wisniowego,zmieniaj olej i filtr co 10 tys km lub co roku, nie jezdzij ciagle 180 km/h.

Arrow ogolnie rzecz biorac zmien styl jazdy na stateczny i dostojny - z takim silnikiem i automatem nie musisz niczego udowadniac Cool

Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gregus
*
*


Dołączył: Jan 08, 2007
Posty: 5

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Garet napisał:
Jeżeli to Fordowska skrzynia to nie wyżywaj się na drodze.
Jeżeli japońska (słyszałem, że były wkładane do niektórych Fordów Mondeo) to możesz sobie pozwolić na więcej.
Aha no i dbaj o olej (regularne wymiany).

Z tego, co się dowiedziałem to jest wsadzony V6 2,8 z VW razem ze skrzynką. Czy może wiesz gdzie się sprawdza olej w skrzyni i gdzie można wymienić go we Wrocławiu żeby było to dobrze ( czytaj także przyzwoicie cenowo) zwobione?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gregus
*
*


Dołączył: Jan 08, 2007
Posty: 5

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

falkon napisał:
Arrow jezdzij spokojnie, nie scigaj sie na swiatlach, nie wajhuj podczas jazdy, nie wrzucaj wstecznego kiedy auto posuwa sie do przodu, nie holuj automatu (chyba ze z wlaczonym silnikiem Exclamation ), zanim wrzucisz P upewnij sie ze auto stoi na 100 %, raz na dwa tygodnie sprawdzaj olej czy jest koloru wisniowego,zmieniaj olej i filtr co 10 tys km lub co roku, nie jezdzij ciagle 180 km/h.

Arrow ogolnie rzecz biorac zmien styl jazdy na stateczny i dostojny - z takim silnikiem i automatem nie musisz niczego udowadniac Cool

Wink

Łał, jakie "fajne" autko sobie kupiłem Laughing Nie wiesz ile może kosztować taka wymiana oleju w ASB?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Garet
*
*


Dołączył: Feb 16, 2006
Posty: 267
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gregus "cywilne" automaty są z założenia dla ludzi leniwych a ci z kolei nie żyją po to aby się ścigać. Jak chcesz jeździć tak, że wyskakujesz na dwupasmówkę np. w Krakowie, zajmujesz lewy pas i grzejesz do Warszawy non stop minimum 140km/h to SPRZEDAJ TO AUTO bo inaczej szybko zaczniesz narzekać. Można by jeszcze wiele ale na tym skończę.
Pozdrawiam.
_________________
Tees 3,1 V6 BIAŁY
Ludzie! Kochajcie stare baby!!!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

automat i v6 jest po to zeby nie ciagnac sie za tirami w ogonku, machnac zawalidroge bez stresu i jeszcze ze dwa tiry przy okazji, poczuc komfort jazdy a nie nieodparta chec manipulacji.

moja rada, to auto zostaw na wakacje i dluzsze wyjady - chyba ze lubisz spokojna jazde na codzien.

w innym przypadku kup honde civic dla rozladowania napiec i go... Wink

nie wiem ile masz lat, ale mnie juz przeszly ekscesy, a jak chce poszalec to mam cos innego do "pojezdzenia" w garazu - notabene tez w automacie - ale to juz prawie wyczynowka Wink i inna historia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem tak, kazdy autoamt i v6 az kusi do "jazdy" Wink , tylko ze jak go przegrzejesz to beda problemy, ale nie z powodu wady calego ukladu tylko "innego" przeznaczenia tego zestawu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapytaj chlopakow z ASU - to sa fachowcy.

doradza jak eksploatowac, czego dogladac no i nie wierze ze wezma wiecej niz... ale to juz na telefon z chlopakami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gregus
*
*


Dołączył: Jan 08, 2007
Posty: 5

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

falkon napisał:
automat i v6 jest po to zeby nie ciagnac sie za tirami w ogonku, .......Wink i inna historia.

Razz Starty z piskiem opon mam juz za sobą (niestety Crying or Very sad ) chociaż nie powiem, że czasami lubię docisnąć, oczywiście jak warunki są do tego. Auto to kupiłem bo potrzebuję wsadzić moją rodzinkę i czasami kamping i pojechać w siną dal. A odnośnie prędkości, czy mam rozumieć, że jak będę w niemczech na autobanie to mam jechać 130 i nic więcej Shocked ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gregus
*
*


Dołączył: Jan 08, 2007
Posty: 5

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

falkon napisał:
zapytaj chlopakow z ASU - to sa fachowcy.

Mam pierwsze pytanko: jak stoję na D ( np na światłach) to słyszalny jest taki lekki szum ze skrzynki - tak ma być?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 1:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z wymiana jedz do ASU,solidni i przystepni cenowo
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Garet
*
*


Dołączył: Feb 16, 2006
Posty: 267
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gregus napisał:
/.../A odnośnie prędkości, czy mam rozumieć, że jak będę w niemczech na autobanie to mam jechać 130 i nic więcej Shocked ?


Można więcej. Nie mogą to być jednak jakieś długie dystanse, że np. wjeżdżasz do Niemiec i przez całe Nniemcy jedziesz 160.
Jeżeli czytałeś trochę forum to wiesz, że postów dotyczących problemów z ASB nie brakuje. Dotyczy to nie tylko marek amerykańskich ale wszystkich. Problemy Z ASB wiążą się z przeciążeniem tego podzespołu. Niestety automaty są komfortowe ale i delikatniej się trzeba z nimi obchodzić. Wszystkie posty traktujące o problemach ze skrzyniami można podzielić na trzy grupy:
1. Posty właścicieli, którzy nie oszczędzają swoich aut (skrzyń)
2. Posty właścicieli, którzy nabyli swoje auta od grupy pierwszej.
3. Posty właścicieli należycie eksploatujących swoje auta...ale nic nie jest przecież wieczne (przebieg robi swoje).
Pozdrawiam
_________________
Tees 3,1 V6 BIAŁY
Ludzie! Kochajcie stare baby!!!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 2:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gregus napisał:
A odnośnie prędkości, czy mam rozumieć, że jak będę w niemczech na autobanie to mam jechać 130 i nic więcej Shocked ?

Bez przesady Wink
_________________
Pontiac Bonneville SE '92
Chevrolet TransSport '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prędkośc 130 jest zalecana dla skrzyn 3 biegowych, ok 160 - 180 mozna spokojnie pruc ze skrzynia 4 biegowa i wiecej Exclamation

180 i wiecej na krutszych odcinkach - zalecam przy wyprzedzaniu, potem zwolnij do 160 - 4 biegi

rzecz polega na tym aby miec wiecej umiaru niz ze "zwykla" skrzynia


oczywiscie wiele osob powie ci ze gadamy tu glupoty i mozesz sadzic ile wlezie.

rzecz polega na tym ze sa to ludzie ktorzy albo nie eksploatowali automatow, albo uwazaja ze jak sie ma V6 to mozna wszystko i wszedzie.

prędkosci 180 i ponad 200 sa zarezerwowane dla skrzyn z pieciobiegowym automatem i silnikami powyzej 4 litrow, najczesciej V8

mozesz nas traktowac jako doradcow i wziac to za dobr moneta - lub jak wolisz - jezdzic jak chcesz.

ale na poczatku tego tematu pytales:

" Czy możecie mi powiedzieć co powinienem zrobić żeby jak najdłużej mi posłużył a zwłaszcza skrzynka? "

...wiec ci odpowiadamy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group