www.asu.pl :: Zobacz temat - Czytnik kodów(inspekcja)
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czytnik kodów(inspekcja)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
adam_b
*
*


Dołączył: Jul 29, 2006
Posty: 124
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Sob Gru 16, 2006 16:04    Temat postu: Czytnik kodów(inspekcja) Odpowiedz z cytatem

Witam.
Od miesiąca posiadam Windstara i zastanawiam się nad zainwestowanie w czytnik kodów. Może posiadanie na własnośc to zbytek ale jeżeli istnieje możliwość czytania kodów usterek to może warto. Po przeprowadzeniu "wywiadu" w internecie otrzymałem odpowiedz, że najlepiej (według przedstawiciela firmy dystrybucyjnej) nabyć jedeno z wymienionych poniżej urządzeń:
skaner CTOOLS lub
skaner GS300.
Czy ktoś z Was miał stycznośc z tymi skanerami i może wyrazić swoją opine, a może jest coś lepszego.
Zastanawia mnie też czy nie lepiej szukać interface do komputera i oprogramowania.
Pozdrawiam
Adam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jadwtr
*
*


Dołączył: Apr 20, 2005
Posty: 153

PostWysłany: Sob Gru 16, 2006 17:53    Temat postu: interfejs Vojagre 98 Odpowiedz z cytatem

też się zastanawiam nad kupnem interfejsu, bo ma chyba wiecej możliwości do diagnostyki niż skaner.
Posiadam Vojager 2,0 r.1998 - podobno interfejs VPW ale wini w zależności od rocznika może miec inny.
Posledzę chętnie temat, bo noszę się z zakupem podobno interfejs VPW to ok.280 zł + program (darmowy) scan-tool.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

możesz zrobić sobie samemu taki skaner + darmowy soft. Ja zrobiłem jako osobne pudełko, Dubelt jest na etapie wciskania tego do wtyczki CARB - montaż powierzchniowy. Koszt elementów to około 150pln.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widze ze do kosztow doliczyles piwko i kielbaski na grilla Wink

BTW
jak spalanie?
ja jestem na etapie zakupu reduktora pod choinke Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
jadwtr
*
*


Dołączył: Apr 20, 2005
Posty: 153

PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a można prosić o namiary na schemat montarzowy takiego interfejsu z wykazem elemenyów do obsługi Voyager r.1998 (VPW)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
adam_b
*
*


Dołączył: Jul 29, 2006
Posty: 124
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Sro Gru 20, 2006 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gobowiec napisał:
możesz zrobić sobie samemu taki skaner + darmowy soft. Ja zrobiłem jako osobne pudełko, Dubelt jest na etapie wciskania tego do wtyczki CARB - montaż powierzchniowy. Koszt elementów to około 150pln.


Witam.
Zastanawiałem się nad wykonanaiem takiego skanera. Jeżeli kolega może to proszę o podanie jakichś konkretów: schemat, może płytka i jaki soft.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Czw Gru 21, 2006 0:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

plytka do dostania u mnie Smile jak ktos chce. wytrawiona do polutowania.
problemem jest firmowo zaprogramowany chip ELM320 (PWM dla forda) dla innych samochodow inne ELM3xx

soft .. no u tu jest wiele .. darmowe co tylko zczytuja kody i potrafia skasowac,

mniej darmowe wersje demo co potrafia przeprowadzic testy i pokazac ladnie statystyki. niestety ciezko jest cokolwiek sensownego dorwac Neutral ale skoro jest na serwerach firm co to produkuja to pewnie gdzies lezy w necie z licencja Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
adam_b
*
*


Dołączył: Jul 29, 2006
Posty: 124
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Czw Gru 21, 2006 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedzi. Poważnie zastanawiam się nad kupnem skanera CTOOLS Cena 99 zł. Co do robienia interface to problematyczny jest zakup układu Elm, jeżeli udałobysię nabyć takowy to obawiam się że przekroczyłby cene w/w skanera.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adam_b
*
*


Dołączył: Jul 29, 2006
Posty: 124
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 0:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Allegro pojawiła się aukcja z interfejsem na ELM 327, cena chyba 350 zł ciekawe co wart jest ten interfejs?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group