www.asu.pl :: Zobacz temat - Problem z wentylatorami klimatyzacji
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z wentylatorami klimatyzacji

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
elscinaczo
*
*


Dołączył: Aug 29, 2007
Posty: 6

PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 16:43    Temat postu: Problem z wentylatorami klimatyzacji Odpowiedz z cytatem

Witam.
Posiadam Voyagera koniec 97 3.3 LE.
Mam problem z klimatyzacją. Kupiłem go z niedziałająca klimą. Postanowiłem ją naprawić. Okazało się że sprężarka jest zatarta. Mechanik wymienił sprężarkę i coś jeszcze i prawie jest ok. Sprężarka się włącza jednak nie włączają sie wentylatory klimatyzacji. Wentylatory są sprawne bo po podaniu na nie bezpośrednio napięcia włączają się i powietrze jest schładzane do 6 C. Mechanik stwierdził że jakiś moduł klimatyzacji też jest ok. bo wkładał inny i wentylatory też sie nie włączały. Nie wiem gdzie ale sczytał gdzieś kod błędu 25 i jak twierdzi błąd ten oznacza problem z wentylatorami.
Wspomnę też o tym, że robiony był test i kalibracja (zgodnie z książką - wciskanie dwóch przycisków z panelu klimy - gdy klima była niesprawna) i cały czas mrugają dwie kontrolki (od klimy i ta obok, z lewej) na panelu. Po wymianie sprężarki wynik testu nadal jest negatywny ale to pewnie nie dziwne bo te cholerne wentylatory sie nie włączają. Mechanik stwierdził, że to wina panelu.
Czy ktoś ma jakiś inny pomysł? Chcę zrobić ta klimę żeby była sprawna w 100% ale jak narazie same problemy Mad


Ostatnio zmieniony przez elscinaczo dnia Sro Sie 29, 2007 18:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ciech
*
*


Dołączył: Apr 17, 2005
Posty: 331
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie jest wysypany rezystor wentylatorow ? zobacz taki temat na forum. pozdr
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 01r lpg , wersja europejska , startech
Chrysler Grand Voyager 3.3 LE 96r lpg , wersja eu , webasto - sprzedany 7.07.11r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elscinaczo
*
*


Dołączył: Aug 29, 2007
Posty: 6

PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest OK. Sprawdzany (wymieniany na sprawny).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
datatomek
*
*


Dołączył: Apr 17, 2007
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czujniki klimatyzacji? Np, ten na lini rozprężania, co m.in. załącza wentylatory?
_________________
Cirrus 2,5 LXI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
elscinaczo
*
*


Dołączył: Aug 29, 2007
Posty: 6

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 7:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie czytałem na forum o tym czujniku (że wychodzą z nigo 3 kable - niebieski steruje wentylatorami - wzrasta na nim napięcie od 0,9V i przy pewnym granicznym załącza sie). Gdzie on się znajduje?? (Chodzi o czujnik ciśnienia?? - o tym czytałem na forum)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group