www.asu.pl :: Zobacz temat - uciekła iskra!!
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

uciekła iskra!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
emil75
*
*


Dołączył: Dec 06, 2006
Posty: 10

PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 19:27    Temat postu: uciekła iskra!! Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich i pozdrawiam. dołączyłem w dniu dzisiejszym i może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Mam dodge 3,3, grand i uciekła iskra . a wyglądało to tak. instalator gazu który montował go kiedyś( tego nie wiem dokładnie kiedy bo zakupiłem go z gazem ) źle zaizolował kable w kostce gdzie idzie zasilanie na cewkę oraz na pompowtryski. kable sie przetarły i dotkły do masy robiąc zwarciie czego wynikiem było wytopienie cewki a w kńcowym efekcie zanik zasilania na cewce i brak isky. sprawa wygląda na tyle ciekawie że elektryk zaopiekował sie autem i sprawa wygląda tak:
po przekręceniu zapłonu słychać pompę paliwa i pokazuje sie zasilanie na cewkę a później podczas kręcenia rozrudsznikiem tego zasilania już brak . czujnik na rozrządzie sprawdzony ,i dobry , komputer przekładany do drugiego auta i działa, przekaźniki sprawdzone , czujnik jakiś drugi w skrzyni biegów terz zmieniony i dalej nic. pokończyły sie pomysły co robić !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po takim zwarciu to cie chyba wizyta na kompie czeka,bo tak mozesz gdybac i wymieniac w nieskonczonosc
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
emil75
*
*


Dołączył: Dec 06, 2006
Posty: 10

PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak sądziłem tylko mam problem z namierzeniem kogoś kto posiada program . może ktoś podpowie do kogo można siem zgłosić żeby zdiagnozował usterkę , ktoś w okolicach koszalina .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w koszalinie masz partacza w bosh service ... robia chip tuningi, kompa powinni miec.
ale uprzedzam ze patafiany walone na maxa ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Pią Gru 08, 2006 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kostka stacyjki nie jest przytopiona w skutek czego rozłącza na rozruchu ten obwód nie ma raczej bezpiecznika co przy zwarciu skutkuje utratą kostki stacyjki Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
emil75
*
*


Dołączył: Dec 06, 2006
Posty: 10

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 7:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety kostka stacyjki jest ok. ale czy możliwe jest że przekładając komputer do innego auta to auto pracuje ok a w moim aucie nie wychodzi sygnał na cewkę . Sugeruje czy może być jakaś różnica w instalacji która spowoduje takie zachowanie!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Pią Gru 15, 2006 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli masz tam alarm lub odcinkę to sprawdż czy prawidłowo działa mógł przekażnik na stykach puścić Laughing choć bardziej mi to wygląda na kostkę stacyjki jestem elektrykiem i wielę razy z tym miałem doczynienia sprawdz czy w momencie jak przekrecisz na rozruch przy kostce bezpośrednio nie ginie prąd jak nie to jest po drodze jakiś przekażnik z odcinki i odłącza jak dostanie prądu lub co możliwe jak poprawiałeś przy silniku jakiś przewód nie przykręciłeś do masy tam gdzie był tylko dałeś go na coś innego Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
PANAMA
*
*


Dołączył: Jun 05, 2007
Posty: 3

PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym wiedzieć co to bo u mnie bardzo podobnie rozrusznik kręci tylko iskra ginie po przekręceniu zapłonu ( bez kręcenia ) słychać jak pstryknie i po impulsie na cewke poprostu coś odcina prąd elektryk nawet się podaje. Voyager 3,3 zagazowany - w sprawdzonym dobrym warsztacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group