www.asu.pl :: Zobacz temat - CZYŻBY ŚWIECE ŻAROWE?? czekam na opinie
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

CZYŻBY ŚWIECE ŻAROWE?? czekam na opinie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
foreks
*
*


Dołączył: Aug 16, 2006
Posty: 9

PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 22:19    Temat postu: CZYŻBY ŚWIECE ŻAROWE?? czekam na opinie Odpowiedz z cytatem

Idea Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanko do posiadaczy silnika 2,5 TD (VM motor). Silnik po uruchomieniu przez chwile nie chodzi na wszystkich garkach tzn. im zimniej tym gorzej. Wiec postawiłem na świec. A tak a propo czy jest jakis przekaznik od swiec, bo u mnie w lato, czy zima to swiece grzej fakt ze kontrolka jak ciepły pali sie krocej ale sie pali jakis czas. Wracając do tematu swiece wymieniłem. mozna powidziec ze ciut lepiej ale to nie to. Aha i jak zapali to zawsze pusci dymka. tak jak mały STAR przez chwile chmurka i juz ok. tak jakby kotrys cylinder nie dpopalił, jak juz chodzi to ok. Silnik pracuje rowno, tylko minimalnie wchodzi na obroty i tak chodzi jak by był lekko obciażony i zaczyna troche pasek wielorowkowy piszczec, nadaje sie do wymiany, Własnie kupilem nowy.I tez pytanko mozna wymienic sam pasek , bez wymiany rolek prowadzących? Autko to Voyager 2.5TD 96 rok. 170tys.km CZekam na info. pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
skbart
*
*


Dołączył: Aug 14, 2006
Posty: 167
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię, ja mam takiego od pół roku i już mam trochę doświadczeń więc mogę się podzielić.

Arrow Co do świec, jak jest zimno (tak jak teraz w grudniu po dniu stania na parkingu) to grzeją się koło 10 sekund, jak jest ciepły silnik to można powiedzieć że wogule się nie grzeją, lampka zapala się dosłownie na moment, może 1s.

Arrow Pasek wielorowkowy możesz zmieniać bez zmiany rolek, moje trochę piszczały, podlałem je WD40 i do dzisiaj się nie odezwały, jak będziesz zmieniać pasek to sprawdź czy nie mają luzów na łożysku i tyle.

Arrow Co do zachowania się Twojego silnika to ja bym pomyślał o zmianie rozrządu a napewno skontrolowania go i to dobrze. To są dobre silniki oprócz jednego, Sad rozrządu, trzeba go często pilnować bo potrafi sam pęknąć nie dając żadnych wcześniej objawów. Spróbuj pojechać na komputer i sprawdź czy nie zmieniły się konty zapłonu, jeśli tak to zmieniaj jak najszybciej łańcuch i napinacze. Ja zrobiłem to w stacji ASO i trochę za to zapłaciłem ale nieznałem żadnego innego kto by to dobrze sprawdził.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 20:58    Temat postu: swiece Odpowiedz z cytatem

siema
swiece na cieplym silniku nie powinny sie zalanczac bo nie ma takiej potrzeby , sluza tylko do ulatwienia uruchomienia zimnego silnika i tylko do tego !!! Jest sterownik, ktory je odlancza na cieplym silniku.
Szukalbym przyczyny na wtryskach po tym przebiegu nalezy je sprawdzic
ale jezeli ktos zmostkowal specyjelnie sterownik swiec w celu latwiejszego odpalania to szykuje sie powazniejsza naprawa . Zacznij od sprawdzenia cisnienia sprezania w cylindrach powinienes miec 27-35 Mpa lub sprawdz ile powinno byc dla twojego silnika
Powodzenia
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
skbart
*
*


Dołączył: Aug 14, 2006
Posty: 167
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 20:30    Temat postu: Re: swiece Odpowiedz z cytatem

wader71 napisał:
Zacznij od sprawdzenia cisnienia sprezania w cylindrach powinienes miec 27-35 Mpa lub sprawdz ile powinno byc dla twojego silnika
Powodzenia
Rolling Eyes

Ja mam wątpliwości czy wiesz o czym piszesz??? To może odrazu zrobić kapitalny remont, tłoki, panewki, szlif, czemu nie.

Pozatym akurat wtryskiwacze w tym silniku [VM] można założyć że są niezawodne. Dla mnie to pewniak że kończy się rozrząd i na tym bym się skupił, i to by się zgadzało z przebiegiem.

Exclamation TO JEST BARDZO ZAWODNE ROZWIĄZANIE W TYM SILNIKU. Exclamation

Wszystkim przestrzegam, te łańcuchy pękają kiedy chcą. W moim prawdopodobnie pękł poprzedniemu właścicelowi koło 190 tyś. Jeżeli ktoś zamierza zostać z tym samochodem długo to polecam modyfikację rozrządu na dwa łańcuchy, niestety nie jest to tanie koło 2500 pln z robocizną http://www.car-car.pl/pl/oferta.html . Normalny rozrząd (łańcuch, napinacz, ślizgacze) koło 650 pln + zmiana.

To nie jest żadna reklama, ktoś mi to poprostu polecił.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
foreks
*
*


Dołączył: Aug 16, 2006
Posty: 9

PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 22:37    Temat postu: Dzieki skbart Odpowiedz z cytatem

Widze ze ty jedyny wiesz o co chodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
foreks
*
*


Dołączył: Aug 16, 2006
Posty: 9

PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 22:38    Temat postu: Dzieki skbart Odpowiedz z cytatem

Widze ze ty jedyny wiesz o co chodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
niuniek
*
*


Dołączył: Sep 18, 2006
Posty: 9
Skąd: ŚWIEBODZIN

PostWysłany: Sro Gru 13, 2006 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Jest jeszcze coś takiego jak przyspieszacz zapłonu [coś jak ssanie w bęzynie ]ale nie wiem czy w tym modelu to masz .Jest to na pompie wtryskowej przeważnie 2 linka .Będzie się tak zachowywał na zimnym silniku że zadymi a jak się nagrzeje to jest ok . Sprawdź ustawienie zapłonu a nie rozrządu .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
eagle
*
*


Dołączył: Dec 26, 2006
Posty: 17
Skąd: Wawa

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więcej na temat tego silnika znajdziesz tutaj :
http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?p=249
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group