www.asu.pl :: Zobacz temat - Brak ladowania
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Brak ladowania

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 21:47    Temat postu: Brak ladowania Odpowiedz z cytatem

Panowie.... Trzymajcie mnie w 5ciu, bo zabije 10ciu!
Nie mam znowu ladowania. Zalancza mi sie kontrolka. Naprawde smieszne jest to, ze jak wyciagne wtyczke z regulatora napiecia, to kontrolka ladowania gasnie. Tak jakbym mial ladowanie, ale niemam, bo przeciez wtyczka wyjeta.
Nie chce ktos kupic Taurusa....? Laughing
_________________
'96 Ford Taurus LX 3.0L Duratec 24V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rura
*
*


Dołączył: Oct 31, 2006
Posty: 49

PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 21:18    Temat postu: ładowanie Odpowiedz z cytatem

zd,ejmij kleme akumulatora sprawdż kiedy jest ładowanie albo sprawdz czy nie masz masy urwanej ja zaczynam od najprostszych sposobów pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Nie Lis 19, 2006 1:44    Temat postu: Byk przestal wariowac ! Odpowiedz z cytatem

Masy urwanej od czego? I nie bardzo rozumiem co masz na myslli z klema i ze sprawdzaniem kiedy jest ladowanie Embarassed
Najdziwniejsze jest to, ze alternator jest ok, regulator jest ok, bezpieczniki sa ok - a nie dziala. Czarna magia.
Dzieki za podpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.
_________________
'96 Ford Taurus LX 3.0L Duratec 24V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Nie Lis 19, 2006 13:07    Temat postu: Byk przestal wariowac ! Odpowiedz z cytatem

Ci co mnie znaja juz chwilke, wiedza, ze to jest praktycznie jedyny problem w tym aucie. Nie moge sobie poradzic sam. Cos psuje mi ciagle ten regulator napiecia ( tak mysle). Z drugiej strony uwazam, ze jesli psolo by alternator lub regulator, to powinno bezpieczniki wywalac, chyba ze istnieje jakis sposob w elekryce zeby psoly sie czesci bez wywalania bezpiecznikow. Ja pomalu powaznie mysle o jego sprzedarzy, chyba zdolam go jakos naprawic. Tak mi przykro. Zeby chociaz psolo sie raz jedno raz drugie raz trzecie.... ale nie, ciagle to samo.
Moze kupic drugiego i tego na czesci zostawic, albo wtedy pozamieniac... jak ja go takiego z baranowni zciagne do Polski... lzy same sie cisna.
_________________
'96 Ford Taurus LX 3.0L Duratec 24V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 19:45    Temat postu: byk Odpowiedz z cytatem

Naprawilem. Podaje linki na zdjecia, bo nie potrafie powiedziec co to jest i co sie zepsolo. Dlatego to pokaze. Moze ktos bedzie mogl chociaz wytlumaczyc mi co to jest i dla czego sie popsolo...

http://images3.fotosik.pl/257/2c34c7ac91580549med.jpg

http://images3.fotosik.pl/257/458bcd0593e4e74cmed.jpg
_________________
'96 Ford Taurus LX 3.0L Duratec 24V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siema
Te pierscienie to komutator szczotek, a przez te polaczenia na fotce plynie caly prad jaki jest potrzebny wirnikowi; musisz to porzadnie zlaczyc przez skrecenie i zalutowanie ( fabrycznie jest zgrzewane zeby uniknac tzw martwego lacza jakie sie zdaza przy nieprawidlowym lutowaniu) no i trzeba lutowac jak najtwardsza cyna zeby od temperatury sie nie rozpuscila
Jest przy tym troche zabawy ale da sie to poprawnie zrobic Wink
powodzenia Very Happy
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 23:19    Temat postu: BYK Odpowiedz z cytatem

DZIEKI!
A WIESZ MOZE DLACZEGO TO SIE POPSULO? CZY JEST MOZLIWE OD PRZECIAZENIA???
_________________
'96 Ford Taurus LX 3.0L Duratec 24V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli nie ma sladow mechanicznego uszkodzenia to calkiem mozliwe ze od przeciazenia; jak bylo zle zlutowane to puscilo i juz . Chociaz wiesz jest mnostwo przyczyn jak nie widzisz osobiscie czesci to mozna gdybac Rolling Eyes
Napisales ze ci sie urwalo wiec zgodnie z opisem jest to slad machaniczny; jezeli cos sie urywa to musi byc tego urwania przyczyna trzeba oczami popatrzec i tyle!!!
Musisz te druciki skrecic i dopiero zalutowac i ewentualnie usunac to za co zaczepily
Powodzenia
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zepsuc sie moglo od drgan,a poprzez szczotki dochodzi wzbudzenie do wirnika(nie jest to komutator) inaczej nie indukowalo by ci sie napiecie w stojanie
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siem
no fakt fachowo to sie nazywa "pierścień ślizgowy uzwojenia wzbudzenia" ale chyba przyznasz ze potocznie mowimy "komutator" Laughing to chyba z przyzwyczajenia Cool z czasow kiedy jeszcze nie bylo alternatorow Wink .Ale jak powiesz, ze chodzi o komutator w alternatorze to wszyscy wiedza o co chodzi Question Cool
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group