www.asu.pl :: Zobacz temat - Stuki i wibracje - Neon
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stuki i wibracje - Neon

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
nomore4
*
*


Dołączył: Mar 03, 2005
Posty: 88
Skąd: Plewiska

PostWysłany: Wto Lis 14, 2006 18:55    Temat postu: Stuki i wibracje - Neon Odpowiedz z cytatem

Witam ! Chciałbym wznowic temat o którym juz pisano tu na forum bo zaczął mnie dotyczyć.
Auto Chrysler Neon 2.0 16V - 1995r .
Wymieniłem wszystkie amortyzatory na nowe i od tego czasu z przodu słysze metaliczne stuki i stękanie na nierównościach, a z tyłu głuche pukanie jakby guma o metal uderzała i od czasu do czasu z tyłu tak gdzieś przy prędkości 80 km/h auto wpada w wibracje na chwile i zaraz to znika.

Czy w obu tych przypadkach są to mocowania amortyzatorów Question Question Question Question

( Koła wyważałem już 2 razy, amortyzatory nowiutkie Gabriel, na stacji diagnostycznej zawieszenie sprawdzone bez luzów najmniejszych)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Garet
*
*


Dołączył: Feb 16, 2006
Posty: 267
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Wto Lis 14, 2006 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najprościej będzie sprawdzić tylne amorki.
Otwórz bagażnik, zdejmij "kopółki" (jeżeli takie masz) zakrywające górne mocowanie amorków i bujaj autem...Zobacz czy nie ma luzów na mocowaniach. Do reszty zabiegów kontrolnych będziesz potrzebował Shocked Embarassed PRZYJACIELA
_________________
Tees 3,1 V6 BIAŁY
Ludzie! Kochajcie stare baby!!!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Lis 14, 2006 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bedziecie robic wziernikowanie Confused Question

Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Lis 15, 2006 11:45    Temat postu: Re: Stuki i wibracje - Neon Odpowiedz z cytatem

nomore4 napisał:
Witam ! Chciałbym wznowic temat o którym juz pisano tu na forum bo zaczął mnie dotyczyć.
Auto Chrysler Neon 2.0 16V - 1995r .
Wymieniłem wszystkie amortyzatory na nowe i od tego czasu z przodu słysze metaliczne stuki i stękanie na nierównościach, a z tyłu głuche pukanie jakby guma o metal uderzała i od czasu do czasu z tyłu tak gdzieś przy prędkości 80 km/h auto wpada w wibracje na chwile i zaraz to znika.

Czy w obu tych przypadkach są to mocowania amortyzatorów Question Question Question Question

( Koła wyważałem już 2 razy, amortyzatory nowiutkie Gabriel, na stacji diagnostycznej zawieszenie sprawdzone bez luzów najmniejszych)


Jak byly wymieniane amorki to jak wygladaly mocowania ?? Przy wymianie powinno sie wychwycic, ze mocowania sa wyrobione...

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nomore4
*
*


Dołączył: Mar 03, 2005
Posty: 88
Skąd: Plewiska

PostWysłany: Sro Lis 15, 2006 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mocowania wyglądały dosć dobrze tylko gumy pod mocowaniami były nie najlepsze. Podejrzewam że od nowości mocowania nie były wymieniane a te amortyzatory które założyłem były by 3 kompletem według książki servisowej. Poza tym już 2 razy sprawdzaliśmy całe zawieszenie, wszytkie łaczniki gumowe są dobre i nie spekane. W stacji diagnostycznej sprawdzano zawieszenie na rozciąganie lewo prawo i na wytrzęsarce i nic .
Wszytsko dzieje się dopiero podczas jazdy. Wcześniej miałem wibracje z przodu ale to było jednorazowe choc zachownie to samo jak teraz mam z tyłu dosłownie kilka sekund silnej wibracji i spokój - wibracje tak silne że trzeba się zatrzymać. Sprawdzałem też już tarcze czy nie biją i tez jest ok, bez problemu hamują nie trzęsie przy hamowaniu kierownicą ani nie ściąga, z tyłu sprawdziłem tez szczęki i tez sa ok wszystko wyczyszczone pył wszelki wydmuchany. I jedyne co mechanikowi to te mocowania - podobno miał podobne zdarzenie w Voyager - czy to możliwe ????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
robroz
*
*


Dołączył: Sep 27, 2006
Posty: 96

PostWysłany: Pon Lis 27, 2006 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem podobne zdarzenie u siebie ( neon 95 DOHC ) wystapiły nagle i jakby bez powodu takie wibracje że zatrzymałem samochód podejrzewając odkręcenia koła lub urwanie się czegoś w zawieszeniu . Nie dopatrzyłem sie niczego , ruszyłem i ostroznie pojechałem dalej , wszystko znikło bez śladu , podjechałem na stację diagnostyczną ( w końcu to nie przelewki ) i też NIC nie stwierdzono . Później pojawił się lekki stuk z tyłu , rozebrałem tylne mocowania amortyzatorów ( były oryginalne i niezmieniane od nowości , jest na nich data produkcji ) jedno było OK , drugie podejrzane ( tak oceniłem ) Ponieważ wkrótce remontowałem zawieszenie i regenerowałem amorki , wymieniłem obydwa tylne mocowania ( ze zgrzytem zębów bo drogie ). Od tej pory tj. od 8 m-cy spokój , wibracja się nie powtórzyła. Ale głowy uciąc sobie nie dam że na 100% to było przyczyną , w końcu robiłem całe zawieszenie .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nomore4
*
*


Dołączył: Mar 03, 2005
Posty: 88
Skąd: Plewiska

PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie wydaje się że na 80% to są własnie mocowania, bo jak załozyłem nowe amortyzatory to szczególnie w bagażniku słychać takie puste stukanie na nierówościach.

Czy to możliwe aby orginały w servisie(Poznań) były tańsze niż zamienniki ???? Moze różnia się ceną ze względu na jakość ????
W Poznaniu za przednie orginalne mocowania chcą 91 zł za sztukę a za tył 160zł. A jak pytam o zamienniki to ceny zaczynają się od 180zł za sztukę. Czy zamienniki sa lepsze, trwalsze ????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group