www.asu.pl :: Zobacz temat - GAZ DODGE CARAVAN '98
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

GAZ DODGE CARAVAN '98

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
KADAM
*
*


Dołączył: Oct 15, 2004
Posty: 9
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Pią Paź 15, 2004 19:52    Temat postu: GAZ DODGE CARAVAN '98 Odpowiedz z cytatem

WITAM! MAM DODGA CARAVAN '98 Z SILNIKIEM 3,3 I CHCĘ ZAMONTOWAC DO NIEGO INSTALACJE GAZOWA (Z WIADOMYCH WZGLEDOW).MYSLE O INSTALACJI PODCISNIEOWEJ LOVATO, OCZYWISCIE Z PEŁNĄ ELEKTRONIKA. ZDAJE SOBIE SPRAWE Z TEGO ZE JAKBY "GAZ" BYŁBY TAKI DOBRY DLA SILNIKA TO MONTOWANO GO W FABRYCE, ALE I TAK MAM PARE PYTAN I POCZYTAŁ BYM PARE OPINI OD KIEROWCOW JEZDZĄCYCH TAKIMI SAMOCHODAMI Z TAKĄ LUB INNĄ INSTALACJĄ GAZOWA. NP: JAKI ZAMONTOWAC ZBIORNIK, JAK SILNIK ZACHOWUJE SIĘ NA GAZIE, NACO ZWRACAĆ UWAGĘ I OGOLNIE WSZYSTKIE OPINIE. POZDRAWIAM!!! [/list][/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Paź 15, 2004 22:01    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

No ja to nie mam Caravana ale z tego co widze to coraz wiecej przyjezdza do nas z instalacja gazowa. Niektorzy chwala, inni chca zdemontowac. Duzo zalezy od tego jak jest on zalozony. Byl dzisiaj klient Caravanem 96 i 150 000 zrobil na gazie i dalej jezdzi ( jest zadowolony ). Ja osobiscie probuje odradzac gaz ale w polskich realiach to chyba jedyne wyjscie .... Confused . Napewno ktos odpisze kto jest zadowoly z gazu i zobaczymy co on ma zalozone ...


Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KADAM
*
*


Dołączył: Oct 15, 2004
Posty: 9
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Pią Paź 15, 2004 23:08    Temat postu: GAZ Odpowiedz z cytatem

DZIEKUJE ASU! DOBRZE PAN TO NAPISAL "W POLSKICH REALIACH" . JAK NAM WSZYSTKIM WIADOMO NIKT TEGO DZIADOSTWA (CZYTAJ INST. GAZOWEJ) NIE ZAKŁADA DLA PRZYJEMNOSCI, TYLKO DLA CZYSTEJ EKONOMI. AMERYKANY MAJĄ DUŻY APETYT NA BEZYNE A JAK WIADOMO CENA BEZYNY W POROWNANIU DO NASZYCH ZAROBKOW JEST KOSMICZNA , ALE WIADOMO COŚ ZA COŚ (KOMFORT, WYGODA ITD). BĘDE DALEJ OBSERWOWAC MÓJ TEMAT. POZDRAWIAM ADAM[/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Paź 16, 2004 9:55    Temat postu: gaz jest cool:) Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam gaz od poczatku marca b.r. w swoim Tempo 2,3.od tego czasu zrobilem jakies 10 tys.km. montowalem gaz tez z mieszanymi uczciciami poniewaz auto jest z 1988 roku i mialo przejechane 150 tys.km. Na poczatek troche matematyki:auto pali w miescie 11l benzyny lub 12l gazu czyli 100 km kosztuja odpowiednio 43 zl benzyna i 23 zl gaz.Na kazdych 100 km oszczedzam 20 zl.Miesiecznie srednio robie 1500 km czyli oszczedzam 300zl. Instalacja BRC JUST LAMBDA( goraco polecam!!!) kosztowala mnie 1700 zl.Jest w pelni automatyczna,wspolpracuje z kompem samochodu oraz wszystkimi czujnikami(przepustnica,lambda,temperatura i.t.p.) ma tez symulator wtryskow i zbiornik toroidalny(czyli w miejscu kola:) ) Instalacja dostosowuje sie tez do stylu jazdy kierowcy i ma kilka praktycznych programow-sportowy,oszczedny i.t.p. Wiecej na stronie: http://www.czakram.pl/katalog1.php?name=just
(generalnie warto przestudiowac cala stronke).
Wracajac do tematu koszt instalacji zwraca ei w moim przypadk po nicalych 6 miesiacach czyli obecnie juz tylko zarabiam:) A teraz uwagi eksploatacyjne:silnik chodzi zdecydowanie ciszej(?),nie zauwazylem spadku mocy lub innych niepokojacych objawow.Z wydechu w zasadzie leci tylko para wodna(naprawe nie czuc zadnych spalin!!!) Za 50 zl mam pelny bak paliwa;). Podczas ekspoloatacji codziennej nie zauwazam w zasadzie tego,ze mam LPG.Jedynie patrzac na stan konta serce rosnie:) Sa tez oczywiscie pewne rzeczy o ktorych trza pamietac-sprawna instalacja elektryczna a zwlaszcza kable wysokiego napiecia,dobry stan swiec i ukladu chlodzenia.Chlodzenie w moim prezypadku jest istotne bo silnik zawsze mial tendencje do mocnego ogrzewania sie z racji konstrukcji(uklad wylotowy i dolotowy od strony kabiny)a na gazie grzeje sie jeszcze bardziej(chyba chodzi o wyzsza temp. spalania) Poki co nic ie nie dzieje poza tym,ze jeszcze wydajniej dziala ogrzewanie:) .Konkludujac-polecam instalacje gazowa bardzo ale radze sobie pierw zrobic symulacje finansowa-jesli zwraca sie po roku a auto mamy zamiar eksploatowac kilka lat to nad czym sie zastanawiac??!!. Oczywiscie dochodzi tu jeszcze jeden czynnik ryzyka-jesli nasze ukochany rzad zauwazy,ze wzrasta zuzycie gazu i ilosc instalacji to mozna sie spodziewac 500% akcyzy na LPG i 500zl oplaty rejestracyjnej.Tak zeby nie bylo za wesolo.Na koniec moze jedna uwaga-jesli nie musicie nie montujcie zbiornika w kolo-to sa naprawde male baniaczki a nasze auta do malolitrazowych nie naleza.Mnie np.wqraja b.czeste wizyty na stacjach i biorac pod uwage,ze mam sedana z calkiem duzym kufrem zaluje,ze nie zamontowalem zbiornika za siedzeniami.W miejsce kola wszedl mi zbiornik 30 l. a spokojnie tam sobie lezala dojazdowka, i kupe badziewia jakie zwykle sei wozi w takim miejscu.Teraz dojadowka lezy w pokrowcu i zajmuje miejsce(na plasko nawet jest bardziej zawalasta niz butla za siedzeniami) a cale badziewie wala ei po bagazniku:).W kombikach i hatchbackach wiadomo-tylko w kolo bo tracimy na funkcjonalnosci.No to sie rozpisalem:P
Pozdrawiam!
Darek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
KADAM
*
*


Dołączył: Oct 15, 2004
Posty: 9
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Nie Paź 17, 2004 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DZIEKI ESDAREK I POZDRAWIAM Very Happy ADAM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KADAM
*
*


Dołączył: Oct 15, 2004
Posty: 9
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Czw Paź 28, 2004 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM PONOWNIE. ODEBRAŁEM WCZORAJ MOJEGO DODGA CARAVANA JUŻ Z ZAMONTOWANĄ INSTALACJA GAZOWĄ. ZDECYDOWAŁEM SIĘ NA INSTALACJE LOVATO (PODCIŚNIEOWĄ) Z PEŁNĄ DOSTĘPNA W TEJ WERSJI ELEKTRONIKĄ TJ:CZUJNIK TEMPERATURY, EMULATOR SOND LAMBDA (OBD2) ITD. ZBIORNIK GAZU 50L PODWIESZANY POD SAMOCHODEM. PRZEJECHAŁEM DOPIERO 120km TYLKO PO WARSZAWIE ALE DO CHWILI OBECNEJ MOJE WRAŻENIA SĄ POZYTYWNE I CHCIAŁBYM ŻEBY TAKIE POZOSTAŁY. BĘDĘ OPISYWAĆ DALSZE WRAŻENIA Z JAZDY MOIM DODGEM (GAZOWNIKIEM). POZDRAWIAM ADAM [/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią Paź 29, 2004 8:24    Temat postu: cześć Odpowiedz z cytatem

mam windstara 3,8 l na instalacji firmy elpigaz - butla jest zamocowana w miejscu kola zapasowego - czyli pod autem z tyłu wchodzi w nią około 45 litrów gazu , początkowo autko miało jeden parownik palił około 20 l - ale autko było mułowate obecnie mam dwa połączone parowniki - spalanie spadło do około 18,5 l -(zawsze coś ) autko dostało takiego kopa że nie ma chyba rużnicy czy to gaz czy benzyna - od czasu do czasu jade na diagnostyke instalacji lpg - ale po musze i tak śrubokrętem poprawiać ustawienia na parowniku Laughing instalacja wpełni współpracuje z komputerem autka i czujnikami , napoczątku miałem strzały - Sad właśnie po diagnostach i od tamtej pory nauczyłem się sam regulować instalację lpg na ucho - regulujemy tak aby silnik chodził płynnie gładko na stałych obrotach bez wachnięć - od tamtej pory zero strzałów a kable tylko orginalne motorcrafta mają moje już z 40 tys km i są w stanie idealnym wszelkie inne do gazu są nie za bardzo - świece orginalne bodaj jakieś z platyną - uwaga na filtr powietrza pilnowac go - ma być czysty i dobrze ułożony w puszcze - czasem jak wam strzeli może rozwalić filtr a nawet puszkę obecnie na wszelki wypadek mam puszkę od filtra nie skręconą spiełem ją takim gumowym pajączkiem dolega szczelnie i wrazie jakby co - to nie rozwali puszki ani filtra - odradzam te zabezpieczenia z taką małą klapką zakładają to to na wylocie z puszki w strone silnika - to jest dziadostwo pomaga ale nie tak jak powinno nie nadaje sie to do aut z takimi pojemnościami - miałem coś takiego rozsypało mi sie to na drobne części na szczęście nic do silnika nie poleciało . autkiem robie spore trasy np na trasie Bydgoszcz - Zakopane średnie jego spalanie wyniosło 14 l - lpg . coś jeszcze ? miałem nowego lanosa brał mi 12 l. lpg - szkoda gadać . kto sporo jeździ opłaci mu sie lpg .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
TROCKY
*
*


Dołączył: Sep 28, 2005
Posty: 10

PostWysłany: Pią Wrz 30, 2005 18:09    Temat postu: Re: GAZ DODGE CARAVAN '98 Odpowiedz z cytatem

mam caravana z tym samym silnikiem i zagazowanego i powiem ci ze jezdzi jak marzenie i zalozona jest najplostsza instalacja pali 14-15 na trasie w miescie troche wiecej ale to gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Szambel
*
*


Dołączył: Feb 13, 2005
Posty: 47
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 11, 2005 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Ja mam Caravana 3.8 l rowniez z instalacja gazowa, przejechalem na niej moze jakies 5 tys. km i juz jest wszystko ok, na poczatku byly rozne komplikacje, silnik pracowal nierowno itp.,ale teraz chyba wszystko sie "dotarlo" i poki co odpukac nie narzekam Smile
Spalanie w trasie (120-130 km/h - 13-14l)
Miasto (Warszawa - a to zalezy od ilosci korkow i ciezkosci nogi podczas nerwow w tych korkach Smile 18 - 21 l
_________________
DODGE GRAND CARAVAN '96 3.8 ES-Kanadyjczyk - zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group