www.asu.pl :: Zobacz temat - problem z zapalaniem windstar 3,8 ciąg dalszy
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

problem z zapalaniem windstar 3,8 ciąg dalszy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
puma
*
*


Dołączył: Dec 19, 2005
Posty: 28

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 23:41    Temat postu: problem z zapalaniem windstar 3,8 ciąg dalszy Odpowiedz z cytatem

witam!!! wcześniej pisałem że mam problem z odpalaniem parę razy muszę startować zanim zaskoczy a potem chodzi nierówno nie chce się wkręcać na obroty a jak dodam gazu najchętniej zgaśnie.wasze podpowiedzi skierowały mnie do wymiany przewodów zapłonowych oraz filtra paliwa.po wymianie w serwisie problem nadal istnieje.ktoś mi podpowiedział,że to silniczek krokowy bo podobno on też odpowiada za ssanie.czy to prawda jeśli tak to czy można go jakoś wskrzesić?czy też trzeba wymienić na nowy.ford hitachi to pisze na tym silniczku tzn.,że japończycy mieli swój udział w tym cudzie.poradżcie czy to może być przyczyną ,bo właśnie tak się zachowuje jak by nie miał ssania. czy krokówka odpowiada za ssanie?koszty poniosłem spore bo jak się wjedzie do serwisu to kasują niemiłosiernie i chyba dalej będę z waszą pomocą próbował naprawić tę dolegliwość sam dzięki i pozdrawiam!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

komputer nic nie pokazuje ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
puma
*
*


Dołączył: Dec 19, 2005
Posty: 28

PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na razie mam dość serwisów chyba się wezmę za to sam tylko nie jestem pewien czy rzeczywiście krokówka odpowiada za ssanie?proszę o podpowiedzi.pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

idz do servisu i niech ci zrobia test i niech zczytaja z kompa kody
bedziesz wiedzial co jest co i sam zrobisz ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
puma
*
*


Dołączył: Dec 19, 2005
Posty: 28

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na razie odkręciłem krokówkę poszło gładko.Jak i czym ją wyczyścić ?Rozumiem,że chodzi o to żeby ten pręt w środku swobodnie się przesuwał.Ten model krokówki jest rozkręcany na 2/3 długości tylko tych śrub nie mogę odkręcić na pewno dostęp byłby łatwiejszy ale na siłę nie chcę nic robić.Białą szmatkę wkręcam w te otwory i wychodzi czarna, moczę ją w benzynie ekstrakcyjnej.poradżcie proszę jak to jeszcze można wyczyścić? dzięki pozdrawiam!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 19:51    Temat postu: krokowy Odpowiedz z cytatem

Rozebrac to go nie rozbierzesz. Pozostaje ci tylko moczenie w benzynie.... lub ewentualna wymiana.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
robroz
*
*


Dołączył: Sep 27, 2006
Posty: 96

PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Przerabiałem" już moczenie w benzynie , był to silniczek od poldka , efekt był pozytywny , uratowałem się przed wymianą . Proces "wymiękania" trwał 24 h , później odmuchanie i suszenie . Działał później bezawaryjnie przez ponad 200 tys km (dla ciekawostki poldkiem tym przejechałem 360 tys km bez remontu ) taki twardy był Cool Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
puma
*
*


Dołączył: Dec 19, 2005
Posty: 28

PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy za ssanie rzeczywiście odpowiada krokowy dziękuję za podpowiedzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Lis 11, 2006 10:58    Temat postu: ssanie Odpowiedz z cytatem

Tez odpowiada....

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Dobson
*
*


Dołączył: Oct 02, 2005
Posty: 63
Skąd: MiędzychĂłd

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 13:17    Temat postu: Problemy z odpalaniem? Odpowiedz z cytatem

Witam, mam dokładnie ten sam problem co kolega. Posiadam Windstara z silnikiem 3,8 V6 z 1995 roku. Identycznie te same objawy, mało tego samochód jak się rozgrzeje to kompletnie nie trzyma obrotów. Mam tutaj na myśli oczywiście wolne obroty oraz popuszczenie pedału gazu podczas jazdy i zbyt niskie spadanie obrotów podczas redukowania biegów przez skrzynię do tego stopnia, że często silnik potrafi zgasnąc. Moim skromnym zdaniem jest to na 100% silniczek krokowy. Co myśli o tym admin? Czy rzeczywiście moczenie silniczka krokowego w benzynie coś pomoże i w jakiej benzynie go moczyc, ekstrakcyjnej czy zwykłej ?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli zalozymy,ze to rzeczywiscie silniczek krokowy to moczenie w benzynie ekstrakcyjnej jak juz pomoze to na krotko.Wielu z nas to przerabialo.Najlepiej by bylo jakbys mial mozliwosc od kogos kupic uzywany ale z opcja zwrotu jesli by nie dzialal(zreszta uzywany to tez krotka pilka),prawdopodobnie czeka cie zakup nowego
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Dobson
*
*


Dołączył: Oct 02, 2005
Posty: 63
Skąd: MiędzychĂłd

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 14:47    Temat postu: silniczek krokowy Odpowiedz z cytatem

Chyba tak zrobię. Nowy w Amerykany.pl kosztuje 340 PLN. Kupował ktoś z was od nich ten silniczek? Chodzi mi o to żebym nie musiał go za chwilę im odsyłac, a pozatym to jedyne żródło nowych części do mojego Winiego, innego nie znam więc jeżeli tam nie kupię to już nie wiem gdzie?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zadzwon do sklepu ASU(w menu zakladka sklep internetowy) i zapytaj ile u Rafala,bedziesz mial porownanie cen
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Dobson
*
*


Dołączył: Oct 02, 2005
Posty: 63
Skąd: MiędzychĂłd

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 16:39    Temat postu: Silniczek krokowy Odpowiedz z cytatem

Ok, dzięki napewno to zrobię. Wracając zaś do kwesti moczenia silniczka w benzynie, to ma byc benzyna ekstrakcyjna? Pytam tak dla pewności.
Pozdrowionka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ekstrakcyjna
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group