www.asu.pl :: Zobacz temat - Problem z hamulcem w ts-ie
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z hamulcem w ts-ie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Tobiasz
*
*


Dołączył: Jul 13, 2006
Posty: 252
Skąd: Lodz

PostWysłany: Wto Paź 24, 2006 20:45    Temat postu: Problem z hamulcem w ts-ie Odpowiedz z cytatem

Podczas jazdy czasami zapada mi sie hamulec!! dzieje sie to rzadzko raz na 100 nacisniec pedalu jak sie zapadnie to nie mam prawie w ogole hamulca dopiero po wcisnieciu pedalu na maxa zaczyna hamowac i to z piskiem jak pusze pedal i nacisne go jeszcze raz to jest juz wpozadku. I czasami jak odpalam autko i nie uda mi sie nim przejechac paru metrow i niestety musze hamowac to czuje jak tylnie kolo sie blokuja i tyl siada (tak jak by rozklad sily hamowania na osie byl nie rowny!!




P.s mozecie mi powiedziec jak odpowietrzyc uklad hamulcowy w ts-ie i czy duzo bedzie roboty przytym???



POZDRAWIAM!!
_________________
sklep spoĹźywczy online
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Sro Paź 25, 2006 7:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokladny opis tu:) http://www1.autozone.com/servlet/UiBroker?ForwardPage=/az/cds/en_us/0900823d/80/1b/f2/b5/0900823d801bf2b5.jsp

przeczytaj dokladnie opis, poza tym bedziesz potrzebowal pomocnika do wciskania hamulca, moze byc nawet dziecko ktore slucha polecen;)
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tobiasz
*
*


Dołączył: Jul 13, 2006
Posty: 252
Skąd: Lodz

PostWysłany: Sro Paź 25, 2006 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darryd a gdzie mozna znalesc takie dziecko Laughing No to szykuje sie troche roboty z tym odpowietrzaniem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sro Paź 25, 2006 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie?

1.jak wpadles na to ze trzeba odpowietrzyc?
2. Żeby odpowietrzyc to musialy sie zapowietrzyc.

wymieniales klocki, tarcze lub szczeki ?

poogladaj przewody hamulcowe, stan plynu, zaciski

wyglada mi to na skorodowane sprezyny szczek hamulcowych ktore nie reaguja na nacisk (wspominales o nierownej pracy tylnych hamulcow)

moze takze rozebrac zaciski i poogladac jak wygladaja gumowe uszczelnieniea i sruby regulacyjne

nie ma wyciekow plynu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Paź 25, 2006 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mialem to samo.wymienikem pompe,plyn,tarcze,klocki,szczeki i nic. troche pomoglo jak popracowalem nad samoregulatorem z tylu oraz jak nadspawalem szczeki(to miejsce w ktore naciska tloczek)bo okazalo sie,ze bebny byly juz ak wyjechane,ze ilosc plynu ktora musiala naplynac w obwod byla za duza. calkowicie jednak problem rozwiazala wymiana miekkich przewodow z przodu. i radze zaczac od sprawdzenie wlasnie ich i regulatorow z tylu.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Czw Paź 26, 2006 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak pisalem, to moze byc wina zuzytych okladzin na bebnie i uszkodzonych lub nadmiernie rozciagnietych sprezynach szczek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tobiasz
*
*


Dołączył: Jul 13, 2006
Posty: 252
Skąd: Lodz

PostWysłany: Czw Paź 26, 2006 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Falko rozmawiam z kumplem i powiedzial ze zapadanie sie hamulca, moze swiatczyc od zapowietrzonym ukladzie!! Wymienialem ostatnio klocki (4 mc-e temu i juz wiem ze sa znowu do wymiany) co do tylniego hamulca to dzieje mi sie to tylko przy ruszaniu a wiec narazie to zostawiam a bede staral sie zrobic ten zapadajacy sie hamulec!! moja dziewczyna jezdzi tym autem i to strasznie ja stresuje!!
_________________
sklep spoĹźywczy online
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Pią Paź 27, 2006 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... musisz byc twardy Tobiasz Wink

fight, fight, fight... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli będziesz wciskał powoli pedał hamulca i będzie wpadał do podłogi to znaczy że pompa walnieta
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tobiasz
*
*


Dołączył: Jul 13, 2006
Posty: 252
Skąd: Lodz

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Falko wiem!! bedzie mnie czekalo troche roboty przy pontiacu (czytac bede potrzebowal kupe kasy) bo zaczyna mi sie jezdzic strasznie Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tobi - bede z toba szczery. TS rocznik '91 wymaga wymiany absolutnie wszystkiego.

jesli tego nie zrobisz czeka cie kolejnosc zdarzen o ktorej kiedys ci pisalem - jak w organizmie.

ja mam '96 i za chwile nie bedzie takiej pozycji na amerykanach ktorej bym nie kupil. inaczej czeka cie ciagla walka - a przeciwnik jest trudny - bo w tym roczniku nieprzewidywalny.

proponuje ci znalezc albo taniego dobrego mechanika pasjonata lub bawic sie po kolei samemu jesli cokolwiek sie znasz.

o ile osprzet sam wymienisz przy odrobinie wyonbrazni i pomocy forum, to z usterkami to juz loteria.

musisz sobie zdac sprawe - nie da sie miec TS-a jako jedynego samochodu w rodzinie i do tego eksploatowac go codziennie.

ja mam swojego jako obiekt kultu - czyli jako pojazd wycieczkowo - okazjonalny.

po prostu zdalem sobie sprawe ze lata jego swietnosci minely jakies 4 lata temu.

z asu jak i z pontiac forum wiesz juz ze samochody ktore mamy zostaly sprowadzone do europy po tym jak w stanach "zrobily juz swoje" - niestety.

Arrow ...ale za to jak pieknie sie starzeja Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tobiasz
*
*


Dołączył: Jul 13, 2006
Posty: 252
Skąd: Lodz

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Falko moj ts bedzie ekspatowany codziennie! na drugie auto mnie nie stac, poza tym jako hobby czy bardziej uczuciowo ts moze byc traktowany z tym ze ja od niego tez bede wymagal dosyc sporo. a to ze ma 15lat liczylem sie z tym jak kupowalem auto ze czym starsze tym bedzie bardziej awaryjne. ale sadze ze nie bedzie az tak zle i ze bedzie mi sluzyl jeszcze pare lat a ja bede topil w min kase Wink


P.s Narazie tylko czekam na pieniazki i biore sie za pierwsza grubsza naprawe ts (zawieszenie i hamulce)!!
_________________
sklep spoĹźywczy online
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawo - ta postawa mi sie podoba. prawdziwy pasjonat.

wiec chyba razem wytniemy sobie podluzne dziure w dachu jak w skarbonkach - na kase Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tobiasz
*
*


Dołączył: Jul 13, 2006
Posty: 252
Skąd: Lodz

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no coz zawsze wychodzilem z zalozenia ze na hobby nie bede zarabial, niestety sytuacija zmusila mnie do otworzenia firmy i padlo na branze informatyczna.............wiec musialem szukac nowego zainteresowania, a Ponto byl pod reka Laughing


P.s bedzie dobrze jakies 30tys i ponto bedzie zasuwal jeszcze 15lat Wink
_________________
sklep spoĹźywczy online
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Garet
*
*


Dołączył: Feb 16, 2006
Posty: 267
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

falkon napisał:
/.../z asu jak i z pontiac forum wiesz juz ze samochody ktore mamy zostaly sprowadzone do europy po tym jak w stanach "zrobily juz swoje" - niestety.

Arrow ...ale za to jak pieknie sie starzeja Cool



Nie zgodzę się. Mój był sprowadzony z Kanady z przebiegiem 25 tyś. mil. Czyli dopiero co dotarty. Aha i w Polsce jeżdził nim jeden gość zanim trafił do mnie. Na chwilę obecną od zakupu (16 mieś) przejechałem równiutko 40000 km. Z tego co wymieniłem to: szczęki, klocki i tarcze hamulcowe. Wymiana pompy paliwa, świec, przewodów zapłonowych i filtrów. Chyba mam fuksa czy co Rolling Eyes
_________________
Tees 3,1 V6 BIAŁY
Ludzie! Kochajcie stare baby!!!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jasne garet, ja takze jestem drugim wlascicielem - i oboje wiemy ze nam sie udalo - rozmawialismy o tym nie raz.

a swoja droga to chyba jutro zlapie za sluchawe i pogadamy. Laughing

...ale w duzej wiekszosci przypadkow jest tak jak pisze - niestety.

a ty Tobiasz fight, fight Wink

my plastic maniacy musimy sie trzymac razem, co nie Garet Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tobiasz
*
*


Dołączył: Jul 13, 2006
Posty: 252
Skąd: Lodz

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Falko ja jestem 4 wlascicielem i co z tego Confused moglem gorzej trafic. Gdyby nie moja glupota to jeszcze nie robil bym nic przy aucie (pisalem o tym wczesnej) a teraz tak naprawde mam do wymiany badz zrobienia:
Amorki i zrobic ten hamulec a!! i wymienic klocki. tylko ze chce go zrobic pozadnie wiec wymieniam jeszcze pare rzeczy Wink
_________________
sklep spoĹźywczy online
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety nie bede na grudniowym zlocie, ale mam nadzieje spotkac sie z garetem w listopadzie w okolicach lodzi, a wlasciwie kolo wezla belchatowskiego.

Tobiasz, jesli jestes gdzies z okolicy to moze sie spotkamy? ja z garetem umawiam sie juz od ladnych paru miesiecy Wink

co wy na to?

a pro po amorow to po ich wymiane rzeczywiscie woz prowadzi sie o wiele lepiej po wymianie. a jak tam twoje gumy stabilizatora Tobiasz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tobiasz
*
*


Dołączył: Jul 13, 2006
Posty: 252
Skąd: Lodz

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Falko gumki jeszcze sa!! ale i tak zostana wymienione z reszta liste czesci do wymiany pisalem na forum ponta!! i troche tego bedzie, mam nadzieje ze z zawieszeniem bede mial spokoj na conajmniej 2-3lata Very Happy

Falko jezeli chodzi o spotkanie to nie ma sprawy!!
Mieszkam w Lodzi a wiec bede mial nie daleko. Albo moze wy do mnie przyjedziecie, jest kolo mnie fajny lokal powinno wam sie spodobac Cool

A moze sie jeszcze kogos sciagnie z okolic??


Pozdrawiam
_________________
sklep spoĹźywczy online
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group