www.asu.pl :: Zobacz temat - martwy silnik w dodge
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

martwy silnik w dodge

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
tomekb11
*
*


Dołączył: Sep 30, 2006
Posty: 5

PostWysłany: Wto Paź 03, 2006 7:24    Temat postu: martwy silnik w dodge Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.......no i potrzebuję pomocy.Umilkł mi silnik(caravan 3.0 1997) wcześniej miał problemy z uruchomieniem na zimnym, ale po wymianie pompy paliwa polepszyło się.Od jakiegoś czasu wariowała mi tablica wskaźników, ale mimo to silnik pracował.Teraz tablica się uspokoiła ale silnik padł. Były przypadki że gasł w czasie jazdy ale po chwili przerwy odpalał.Czy może to być problem z komputerem??Jeżeli tak to czy ktoś jest w stanie mi pomóc?? Dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Paź 03, 2006 7:33    Temat postu: silnik Odpowiedz z cytatem

Musisz napisac cos wiecej. Czy wogole nie ma reakcji, czy slychac, ze cos tam strzela ale odpalic nie moze. Mozesz sprawdzic czy skacze oskra.....itp.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomekb11
*
*


Dołączył: Sep 30, 2006
Posty: 5

PostWysłany: Wto Paź 03, 2006 7:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od wczoraj żadnej reakcji....iskry brak pompa paliwa pracuje normalnie.....po włączeniu zapłonu czasami wariują przekażniki....ale na to nie ma reguły
_________________
Dodge Caravan 3.0 1997
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Paź 03, 2006 7:46    Temat postu: hmmmm Odpowiedz z cytatem

Hmmmm. Sprawdz kosci przy aparacie zaplonowym. W aparacie tez jest czujnik i moze on strzelil. Sprawdzales wszystkie bezpieczniki i przekazniki ?? Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomekb11
*
*


Dołączył: Sep 30, 2006
Posty: 5

PostWysłany: Wto Paź 03, 2006 8:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze pytanko.......czy cewka zapłonowa pracuje jak każda normalna tzn plus na stałe a sterowanie masą czy dostaje jakiś inny sygnał z komputera??
_________________
Dodge Caravan 3.0 1997
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomekb11
*
*


Dołączył: Sep 30, 2006
Posty: 5

PostWysłany: Wto Paź 03, 2006 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba znalazłem przyczynę Very Happy ....."zimny lut" w komputerze......teraz szukam kogoś kto to potrafi naprawić(nie wiem w którym miejscu jest przerwa)
_________________
Dodge Caravan 3.0 1997
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakim sposobem stwierdziles ze to zimny lut i akurat w komputerze?? Shocked
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
tomekb11
*
*


Dołączył: Sep 30, 2006
Posty: 5

PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupiłem to auto po małym wypadku więc trzeba było odkręcić podzespoły z komory silnika. Przy okazji zauważyłem że śruby którymi jest przykręcona pokrywa komputera są luźne.....wcześniej bawiłem się trochę elektroniką więc z ciekawości zajrzałem do środka........no i się zmartwiłem : wyciekła z niego woda a żel którym zalane są układy zaczął się odrywać od płytki. Wysuszyłem i uszczelniłem komputer i dwa lata nie miałem z nim problemu. Niedawno zaczęły się problemy z pracą silnika i tablicą wskaźników aż do poniedziałku, kiedy to silnik umilkł na stałe. Teraz przez przypadek i w akcie desperacji rozkręciłem go ponownie i podłączyłem do samochodu, poruszałem płytką i silnik ożył Very Happy . zaklinowałem płytkę pianką, uszczelniłem żelem i jeżdżę.
_________________
Dodge Caravan 3.0 1997
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group