www.asu.pl :: Zobacz temat - Problem ze skrzynią (chyba) Ford Taurus '90
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem ze skrzynią (chyba) Ford Taurus '90

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Lesioo
*
*


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 131
Skąd: Kętrzyn

PostWysłany: Pią Wrz 29, 2006 8:18    Temat postu: Problem ze skrzynią (chyba) Ford Taurus '90 Odpowiedz z cytatem

Witam!
Taki o to dziwny problem się wynalazł w moim nowym nabytku. Przy ruszaniu (niezawsze) na skręconych kołach pojawia się takie dziwny stukot, terkotanie tak jakby miało załapać coś ale dziwnie stuka, kurcze nie wiem jak to opisać takie tyk,tyk,tyk Very Happy dosyć głośne i coś tam załapuje i dalej jest ok, jedzie normalnie, to wina skrzyni?? czy może przeguby albo jakie inne cudo?? może ktoś tak z was już miał to może lepiej to zobrazuje słowami
_________________
Ford Taurus Wagon '90 3.0 V6

Better Reign in Hell Than to Serve in Heaven!!

http://www.fordtaurus.yoyo.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Wrz 29, 2006 8:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez to mam:) juz chyba z 10 lat:) to sa przeguby zewnetrzne. da sie z tym zyc w tych autach. po pierwsze unikaj dodawania azu przy skrecie a juz calkiem ruszania ze skreconymi kolami. po drugie .przy najblizszej okazji sciagnij gumy z przegubow,wymyj je dokladnie ropa ,kup smar do przegubow(specjalny) i mocno nasmaruj.jesli gumy masz zuzyte to je wymien. zerwac taki przegub bardzo ciezko bo na szczescie jest dobrze wkonany a sprzeglo hydrokinetyczne jakie mamy nie pozwala na silne szarpniecie,niemniej trza uwazac:) mnie po 2 takich operacjach"mycie-smarowanie" to terkotanie ustalo i jest prawie niezauwazalne.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lesioo
*
*


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 131
Skąd: Kętrzyn

PostWysłany: Pią Wrz 29, 2006 8:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź mam nadzieję że to to, bo chyba ze skrzynią coś takiego by się nie mogło dziać chociaż ja nie wiem, ale pierwsze co się nasunęło na myśl to skrzynia bo jakiś taki dziwny odgłos był, a gumy i tak muszę powymieniać bo jakoś te zawieszenie dziwnie pracuje stukot z przodu stukot z tyłu już chyba najwyższy czas, dzięki raz jeszcze i miejmy nadzieje ze to tylko przeguby pozdrawiam Very Happy
_________________
Ford Taurus Wagon '90 3.0 V6

Better Reign in Hell Than to Serve in Heaven!!

http://www.fordtaurus.yoyo.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
cofi7
*
*


Dołączył: Feb 28, 2006
Posty: 233
Skąd: ZAMOŚĆ

PostWysłany: Pią Wrz 29, 2006 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i ja u siebie tez tak mam i tak jak mowi esdarek niedawac mocno gazu na skreconych kolach przy ruszaniu to bedzie dobrze, ja juz tak jezdze 3 rok i dzialaja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Wrz 29, 2006 18:34    Temat postu: przeguby Odpowiedz z cytatem

Na 100% przeguby....

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group