www.asu.pl :: Zobacz temat - Windstar 3,8l chłodniczka oleju skrzyni biegów
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Windstar 3,8l chłodniczka oleju skrzyni biegów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Czw Wrz 16, 2004 21:24    Temat postu: Windstar 3,8l chłodniczka oleju skrzyni biegów Odpowiedz z cytatem

Confused Tak jak już pisałem parę tematów ponieżej mam Windstara 3,8 l rok 95 - i posiada chłodniczke oleju !!
Moje pytanie jest nastepujace czy te roczniki w standarcie posiadały chłodniczke oleju ? czy poprzedni właściciel sobie zamonotował Smile
Z textu na pierwszej stornie wnioskuej ze powienem się cieszyc tym że jest ta chłodnica .
Czy w jakimś stopniu uchroni to moją skrzynie przed zajechaniem Smile
zwiększy okres eksploatacji .
Pytanie dodatkowe ile litrów oleju wchodzi do skrzyni przy wymianie ?
Ponieważ filtr juz kupiłem i nie wiem ile oleju kupić !!
Pzdr Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Wrz 16, 2004 21:48    Temat postu: skrzynia winstar - olej Odpowiedz z cytatem

Z tego co pamietam to w tych rocznikach nie wystepuja te chlodniczki montowane fabrycznie. Poprzedni wlasciciel musial ja sobie prawdopodobnie zamontowac. Napewno w pewien sposob przdluzy zywotnosci skrzyni ( napewno nie zaszkodzi Wink ) . Skrzynia bedzie miala lepsze chlodzenie ( co jest bardzo wazne ). Co do oleju to 6 litrow napewno wystarczy. Najlepiej olej zmienic na cieplej skrzyni ( olej jest mniej gesty i lepiej splynie ). Przy odkrecaniu trzeba uwazac zeby sie nie oblac Very Happy ( nie ma korka spustowego ). Przy zalewaniu nalezy wlac z 4-5 litrow az cos pojawi sie na bagnecie. Nastepnie nalezy odpalic silnik i juz na odpalonym zalewac az do stanu ( na zimnym i na goracym silniku sa inne podzialki ). Olej DEXTRON III ( czerwony ). Najlepiej ten drozszy ( okolo 19-20 zl za litr juz mozna brac ). Te po 13-18 zl lepiej sobie odpuscic.
Reszta ktora zostanie mozna schowac. Przyda sie na dolewke do skrzyni lub ukladu wspomagania.

Pozdrawiam Wink i milej zabawy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Pią Wrz 17, 2004 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielki za pomoc pewnie nie długo sie zobaczymy przyjade na diagonostyke do was Smile)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Pią Wrz 17, 2004 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielki za pomoc pewnie nie długo sie zobaczymy przyjade na diagonostyke do was Smile)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Wrz 17, 2004 16:43    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sro Paź 27, 2004 9:25    Temat postu: chłodnica oleju skrz. Odpowiedz z cytatem

pytanie robie często trasy po 1000 km często w tatry czy słowacje , windstar zapin..dala jak po maśle ale --- np jak zaczynają sie góry wiadomo autka o małych silniczkach wymiękają - 3,8 l sobie radzi tylko po takich paru stromych podjazdach mam uczucie jakby ślizgało mi sie sprzęgło ???? kiedy zrobiliśmy przerwę autko ostygło , wszystko było ok ba pomijam beskid i zakopianke aż do zakopca o 2 w nocy bawiłem się z czarną alfą 156 i została daleko w tyle Laughing ta sytuacja sama nasuneła mi myśl chłodnica oleju skrzyni biegów ????? pomoże ?????? na górskie trasy ??? kolejna sprawa przy wymianie oleju wlali mi za dużo oleum .... na miarce jest jakieś 1 cm ponad max Sad i zaczeło sie chlapanie cosik tam cieknie spod niego mało bo mało ale denerwuje co prawda z biegiem czasu coraz mniej cieknie . Co zrobić ? olać ? zrobiłem trase około 600 km bez przerwy wpadam na stacje tankuje a tam pod autkiem olej plama momentalnie nakapało ja wiem z kieliszek może dwa od tamtej pory jest spokuj , kapie po kropelce olej sprawdzam co 2-3 dni . jest ponad max
czasem jak chce ostro na trasie przyspieszyć autko wchodzi na obroty wysokie , a skrzynia nic nie zmienia dopiero po chwili tz jakieś ze 2-3 sek a czasem normalnie pedał do dechy i elegancko skrzynka pracuje ... jakieś 2-3 razy zdarzyło mi sie że odpalam autko zapinam szybko wsteczny i mocne szarpnięcie .. ale kiedy odpalam poczekam ze 3-4 sec. zapinam wsteczny jest normalnie lekko pyknie i ok .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Paź 27, 2004 11:04    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Zacznijmy od wyciekow. To ze jest nalane za duzo oleju to nie ma nic wspolnego z wyciekiem. Nawet jak stan oleju bedzie dobry to i tak bedzie dalej cieknac (trzeba to uszczelnic). Jak jest na zimnej skrzyni stan dobry a na cieplym stan jest za wysoki to wina moze lezec w chlodzeniu oleju. Trzeba sprawdzic czy chlodnica ma dobre przejscie przez chlodnice. Minimalnie za wysokim stanem nie ma co sie przejmowac ( nic sie nie stanie ). Za duzo roboty ze zlewaniem i ponownym zalewaniem. Jednak na przyszlosc trzeba uwazac zeby zalewac stan.
Oczywiscie ze dodatkowa chlodniczka pomoze. Wrecz na gorskie trasy powinna byc !!!! Efekt przeciagania moze zniknac (napewno bedzie lepiej). Z mocnym szarpniecie moze byc kilka przyczyn :
1. Za szybko wrzucony bieg ( silnik nie zdazyl wejsc na normalne obroty )
2. Wywalona poduszka ( puka gdy wrzucamy bieg i odrazu dajemy ostro gazu )
3. Plyta sie przyciera ( watpie )

Osobiscie najpierw sprawdzilbym poduszke. Hmmm. Chyba na wszystko odpowiedzialem Cool .

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sro Paź 27, 2004 12:09    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

poduszka ? jaka gdzie ?? pod silnikiem ?? skrzynią ?
na zimnym i na ciepłym jest bodaj taki sam stan oleju w skrzyni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Paź 27, 2004 17:10    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Co do stanu oleju to na zimnym i na cieplym jest rozny Very Happy . Olej pod wplywem temperatury rozszerza swoja objetosc i jest do wiecej. Dlatego sa dwie podzialki na bagnecie ( dolna na zimnym a gorna na goracym ). A jezeli na zimnym jest dobrze a na goracym za duzo to znaczy ze jest problem z chlodzeniem skrzyni. Co do poduszki to najlepiej sprawdzic wszystkie. Ale jak jest uderzenie przy wstecznym to znaczy ze poduszka przednia ( silnik idzie do przodu ).

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Czw Paź 28, 2004 8:27    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

sprawdze jak ostygnie - wiesz co pod korkiem od chłodnicy tak tekko w lewo od korka z 2 3 ? cm niżej z brzegu chłodnicy wychodzą jakieś miedziane czy aluminiowe rurki cieńkie jakieś 3-4 mm jeden z nich mam zgnieciony nie do końca ma przepływ ale napewno ograniczony słyszałem że to jest od chłodzenia płynu czy pompy od wspomagania ukł.kierowniczego ??? czy może jest to od czegoś innego ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Paź 28, 2004 17:09    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Te rurki wychodzace z chlodnicy sa od chlodzenia oleju w skrzyni. One musza miec dobry przeplyw Confused . Inaczej skrzynia nie bedzie miala chlodzenia.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2005 8:41    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

tak poduszka przednia ... mam pytanie z kimś z forum gadałem na temat poduszki przedniej - pod silnikiem (windstar) ktoś miał na sprzedaż nawet podał mi nr kom . ale gdzies posiałem namiary help ......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
ads
*
*


Dołączył: Dec 04, 2004
Posty: 19
Skąd: Kołobrzeg

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2005 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Jak cos to ja mam taka poduszke na sprzedaz w dobrej cenie
502049492
pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DARO
*
*


Dołączył: Oct 20, 2004
Posty: 194
Skąd: Pawlowice sl

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2005 10:51    Temat postu: chlodniczka skrzyni Odpowiedz z cytatem

witam !
w jakiej cenie mozna dostac chlodniczke do winiego 95 i jaki jest koszt montazu owej chlodnicy czy jest to skaplikowany zabieg???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group