www.asu.pl :: Zobacz temat - wariuje wskaznik gazu
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wariuje wskaznik gazu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Sie 22, 2006 10:04    Temat postu: wariuje wskaznik gazu Odpowiedz z cytatem

pytanie gl skierowane do jarecka ale moze ktos inny tez ma jakies doswiadczania w temacie:)
instalacja brc just lambda. zbiornik toroidalny 40l. wielozawor(no wlasnie nie domyslam sie jaki ale moge sprzwdzic) obajwy:

-po pelnym zatankowaniu diody (wszystkie 4) migaja
-pozniej jest w miare normalnie(kolejno gasna w miarez zuzycia gazu)
-pod koniec kiedy powinna migac"rezerwa) dzieja sei dziwne rzeczy: do konca pali sie ostatnia dioda/zapalaja sei przy hamowaniu lub ruszani 3 diody i nie gasna az do wylaczenia silnika.
-rano przed odpaleniem "rezerwa" miga ale po krotkiej jezdzie w/w efekt sie powtarza.

wczesniej dzialalo tak,ze po zatankowaniu palily sie wszsytkie diody,potem kolejno gasly jak spalalem gaz,czasem na zakretach lub przy hamowaniu przygasaly lub zapalay sie (wiadomo, gaz plynny to sie przemieszczal w zbiorniku) a na koncu ostatnia zaczynala migac i jechalem tankowac.
jakos tak sadze,ze to wina czujnika w wielozaworze. nie wiem tylko czy jest to kwestia przeczyszczenia go, digiecia jakiegos drucika czy tez wymiany(wiem jak to dziala w baku z benzyna ale jak w gazowym to juz mniej:) dodatkowuo chcialem zapytac czy ktos kiedys zagladal do kilkuletniego zbiornika z gazem. swego czasu namietnie uzywalem gazowych butli 11 kg i mialem mozliwosc zobaczenie co w takiej butli zostaje na dnie po kilku latach-zgroza: jakas maz przypominajaca mazut,emulsje wiertarska,gluty a do tegodosyc duze kawalki jakby aluminiowych platkow!!! czy moze to obkleilo moj wielozawor???
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
pestek
*
*


Dołączył: Aug 31, 2006
Posty: 120
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Pią Wrz 01, 2006 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie jest jeszcze ciekawiej. Instalacja Autronick 700, parownik MLgas, zbiornik toroidalny. W tych instalacjach jest tylko 1 dioda która po odpaleniu pokazuje miganiem że jest gotowa do przejścia na gaz( jak się rozgrzeje na paliwie) potem po przegazowaniu pow 2000 obrotów silnika przechdzi na gaz sygnalizując to ciągłym paleniem diody, i gdy jest końcówka gazu miganiem kieruje nas w stronę tankowni- i tak powinno być, tak miałem w popszednim aucie. A teraz przed przegazowaniem miga ,po przegazowaniu zapala się ciągle alle i tu najciekawsze że gdy jest za uboga mieszanka to też miga na gazie ( trochę przypomina mi to podciśnieniowy wskażnik EKONOMIZER jaki miałem kiedyś w gażnikowym AuDI. Od kiedy nauczyłem się ustawiać swoją instalkę pzyzwyczaiłem się do tego i nie szukam nawet przyczyny takiego stanu rzeczy, chociaż brakuje mi wskażnika gazu w butli. Czytałem na jakimś forum o wykorzystaniu paliwowego wskaźnika i nad tym chyba popracuję. Jak na razie mój ekonomizer bardzo się sprawdza bo często zdejmuje nogę z gazu i staram się płynnie operować pedałem gdy do mnie mruga i dzięki temu 13 litrów pali . Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
jarek-j24
*
*


Dołączył: Apr 20, 2006
Posty: 12

PostWysłany: Pią Wrz 01, 2006 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może być nie skuteczna masa przy szkiełku sprawdz czy jest dobrze zamocowana
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Wrz 01, 2006 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem co to jest masa i wiem co znaczy zle zamocowana ale co to jest szkielko??Smile
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
pestek
*
*


Dołączył: Aug 31, 2006
Posty: 120
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Pią Wrz 01, 2006 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkiełko jest przy butli na zaworze ( taki regulator rezerwy i wskaźnik poziomu jednocześnie)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
pestek
*
*


Dołączył: Aug 31, 2006
Posty: 120
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Pią Wrz 01, 2006 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie jeżeli butla z zaworem ma już parę lat to mogło się wyrobić ułozyskowanie pływaka i dlatego klinuje się niekiedy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group