www.asu.pl :: Zobacz temat - gaśnie na wolnych obrotach po zatankowaniu
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

gaśnie na wolnych obrotach po zatankowaniu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
charger
*
*


Dołączył: Jul 09, 2006
Posty: 390
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Sie 13, 2006 17:05    Temat postu: gaśnie na wolnych obrotach po zatankowaniu Odpowiedz z cytatem

Witam.
Posiadam Ford Windstar 3.8 LPG Lovato.
Zatankowałem dzisiaj gaz do pełna na stacji ORLEN na klecińskiej we wrocławiu. Po tym tankowaniu silnik gaśnie na wolnych obrotach, a w zasadzie to ponizej 1000 obr juz gaśnie. Na benzynie chodzi idealnie. Co sie moglo stac? Dodam ze jak go trzymam na wyzszych obrotach to nie gasnie.
Po zatankowaniu (i zaplacenu oczywiscie) wsiadlem do auta, odpalilem, przelaczylem na gaz i pach, zgasł. Tak sprobowalem kilka razy. W koncu postanowilem pojechac troche na benzynie i w czasie jazdy go przelaczyc na gaz. Sprobowalem i na pierwszym zakrecie gdy obroty spadły ponizej tysiaca zgasł mi. Do domu wrocilem na benzynie.
Aha jak skonczył koles mi tankowac to zawór nie odbił "weza do tankowania" i gosiu ze stacji recznie zatrzymał tankowanie, bo wiecej juz nie wchodziło. No i jak wczesniej jeszcze jechałem to swieciła mi sie rezerwa gazu mimo iz mialem NAPEWNO ponad pol baku, bo na stacji weszlo mi 17.6 l a wchodzi 38 l. Ale jak jechałem zatankowac to juz sie nie swicieła. Co jest z moim winnim?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
charger
*
*


Dołączył: Jul 09, 2006
Posty: 390
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Sie 13, 2006 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodam, ze teraz sprawdzilem windstara i chodzi teraz bezproblemu. Juz nic nie gasnie. Chodzi idealnie. Co to za cyrk?
PS. Czy żeby wymienić zawór wlewu gazu to trzeba spuszczac (lub wyjezdzic) gaz ze zbiornika? I jaki byłby koszt wymiany tego zaworu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Nie Sie 13, 2006 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To gaśniecie to rtoche dziwny objaw tym bardziej ze sam ustąpił.
Jezeli chodzi o wymiane zaworu wletu (ten do któreho podpina się dystyebutoe) to wystarczy zakręcić zawór na butli i możesz demontować.
Na butli są 2 zaworki takie śrubowe jesden od instalacji napełniającej drugi od tej która idzie na parownik.
Natomoiast zawór odcinajacy napełnianie butli znajduje się w jej wnętrzu i w tym wypadku trzeba dostać sie do jej środka co oczywiście wiaże sie z jej całkowitym opróżnieniem. Nie wiem czy można robić to samemu, choć to żaden problem, ale butlre na propan buyan fabrycznie orzed 1 tankowaniem napełniane są azotem do odpowiedniego siśnienia. Przynajmniej te które widzimy na stacjach. Nie jestem perien czy dotyczy to również zbiorników samochodowych.
Na razie poczekaj do przyszłego tankowania to sprawdzisz poprawniość działania instalacji. Może to wszystko jakieś zbiegi okolicznosci.
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Sie 14, 2006 8:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byc moze zrobila ci sie w ukladzie jakas banka powietrzna i gasl
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
charger
*
*


Dołączył: Jul 09, 2006
Posty: 390
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sie 14, 2006 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mozliwe, narazie nic sie nie dzieje. A wiecie jaki jest koszt wymiany zaworu wlewu gazu (kosztr zaworu + wymiana)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group