www.asu.pl :: Zobacz temat - CD nie fabryczne w Taurusie
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

CD nie fabryczne w Taurusie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
pc
*
*


Dołączył: Jul 08, 2006
Posty: 115
Skąd: Ford Taurus '96 Wagon GL 3.0l. U

PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 11:52    Temat postu: CD nie fabryczne w Taurusie Odpowiedz z cytatem

Drodzy moi pomóżcie.

Z poprzedniego samochodu został mi odtwarzacz SONY CDX-R3350 i nie wiem za ....... jak je zamontować w Taurusie z ’96 roku.
Nie wiem, jakie są tam wyprowadzenia kabli, (co który znaczy), skąd wziąć gniazda połączeniowe ewentualnie jakąś przejściówkę, i gdzie je zamontować. Nie chciałbym odcinać oryginalnego radia, bo się ładnie na desce prezentuje. Nowe chciałbym zamontować gdzieś na dole. Żebym może wiedział, kto produkuje radia dla Forda to znalazłbym wtyczkę. A tak nawet w firmie montującej radia nie wiedzieli, jaki to wtyk. Pomocy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o rozpiske konektora do radia ford usa to posiadam i moge podeslac ale nie dopmyslam sie czy w taurusie jest taka typowa bo to radzi jest tam zintegrowane z polowa deski rozdzielczej:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
pc
*
*


Dołączył: Jul 08, 2006
Posty: 115
Skąd: Ford Taurus '96 Wagon GL 3.0l. U

PostWysłany: Wto Sie 01, 2006 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzieś kiedyś na alegro był taurus z zamontowanym radyjkiem z cd ale nie wiem jak.
Naprawde nie ma nikogo kto by zwas maił w taurusie (okularniku ) zamontowane zwykłe radio z CD?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Sie 01, 2006 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysle,ze w/g schematu powinienes odciac pewne kable i polaczyc je z radiem cd(np kable z glosnikow) i dolaczyc sie do innych rownolegle(zasilanie,podswietlenie itp-aby nie stracic kontroli i podwietlenia calego okraglego panelu). majac schemat takiego taurusa(a jest na autozone) sprawa nie powinna byc zbty meczaca.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
pc
*
*


Dołączył: Jul 08, 2006
Posty: 115
Skąd: Ford Taurus '96 Wagon GL 3.0l. U

PostWysłany: Wto Sie 01, 2006 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Esterek. Myśle pododobnie. Ale najbardziej mi doskwiera myśl gdzie je (tzn radio) zamocować aby nie szpeciło za bardzo wnętrza i zachować pełna funkcjonalnośc. Gdzieś widziałek jak ktoś zamontował radyjko w miejsce popielniczki. Ale trochę szkoda jej bo jest pojemna i mieści się tam wiele rzeczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pc
*
*


Dołączył: Jul 08, 2006
Posty: 115
Skąd: Ford Taurus '96 Wagon GL 3.0l. U

PostWysłany: Wto Sie 01, 2006 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam za pomyłkę - EsDArek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Sie 01, 2006 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esterek tez fajnie:)
jak to jest radio z pilotem to montuj w schowek. jakos tak teraz nie kumam dokladnie deski ale da sei przeciez je podwiesic estetycznie pod spod panelu jescze nizej pod popielniczka.wystarczy blaszka auminiowe w formie kieszenie,okleisz czarna okleina(lub inna podobna do tapicerki) albo taka dywanowa jak masz na podlode i przykrecisz na plaskowniczkach od dolu deski
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
pc
*
*


Dołączył: Jul 08, 2006
Posty: 115
Skąd: Ford Taurus '96 Wagon GL 3.0l. U

PostWysłany: Sro Sie 02, 2006 8:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIezła koncepcja. Ale powiedz mi jeszcze czy te przewody wychodzące z jajka w panelu mają zawierają przewody od głośników. Czy wszystko jest w tyle auta (umnie w kombiaku to szmat drogi).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Sie 02, 2006 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i moze byc tak(a tego na 100% nie wiem) ze masz wzmacniacz z tylu.ford tak czesto robil tyle,ze te wzmacniacze byly zasilane syganalem ze wzmacniacza radia czyli bylu boosterem czy tez wzmacniaczem ktory byl sterowany nie sygnalem m.cz 75 ohm na kablu wspolosiowym(jak nowoczesne wzmacniacze) ale po prostu wpinalo sie go pomiedzy oryginale wyjscie glosnikowe radia a glosniki. moze tez byc tak,ze masz tylko tuner w jajku a wzmacniacz w innym miejscu. tego nie wiem i to musisz sprawdzic na schemacie auta lub tez u takich ktorzy juz w tym panelu grzebali.jak by nie bylo to zaden problem odpiac oryginalne(kiepskie zraszta) kable od glosnikow i pociagnac dobre,z miedzi beztlenowej bezposrednio do radia. generalnie mysle,ze to wogole najmadrszejsze wyjscie i nic nie niszczysz. pociagnij sobie nowe przewody,tamte odepnij od glosnikow i zaizoluj(oddzielnie plus i minus!) do radia podciagnij zasilanie(najlepie besposrednio z klemy akumulatora oraz sterowanie poprez stacyjke zeby bylo wygodniej. mase wezmiesz z budy auta no i mozesz se podlaczyc "ill" czyli plynna regulacje oswietlania oraz/lub antene wysuwana jesli masz zainstalowana i ci jeszcze dziala:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Pią Sie 04, 2006 18:12    Temat postu: byk Odpowiedz z cytatem

No wiec tak:
Z tylu odcinasz kable od glosnikow, bo ci nie beda dzialac jak podlaczysz nowe kable. Pozatym zasilanie podlaczysz do jakiegos kabla pod kierownica, ktory dostaje prad po wyjeciu kluczykow. Chodzi tu o pamiec fleszowa. Drugie zasilanie wez sobie z tylu panelu radia oryginalnego. Oba zasilania znajdziesz miernikiem. Ja radio dalem pod kierownice.
_________________
'96 Ford Taurus LX 3.0L Duratec 24V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group