www.asu.pl :: Zobacz temat - wtyczka do LOV-ECO
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wtyczka do LOV-ECO

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 22:34    Temat postu: wtyczka do LOV-ECO Odpowiedz z cytatem

Mam taki komputerek do gazu LOV-ECO na którym jeszcze jest liczba 438046 (typ?). Jest to instalacja sprzed pięciu lat i już w trzech zakładach specjalizujących się w LOVATO powiedzili mi, że nie mają wtyczki do niego bo jest starego typu. Znalazłem takie opisy do wtyczek na MAX232 oraz DALLAS DS275:
http://www.kmitl.ac.th/~kswichit/MAX232/MAX232.htm
Gniazdko jest typowe 2x4piny, podobno pasują wtyczki audio od CD-ROM'ów.
Ściągnąłem też z płatnej Evil or Very Mad elektrody.pl opis zakładania instalacji i softy do lov-eco- mam nadzieję, że odpowiedni do mojego starego gruchota. Pytania: jak liczyć piny, czy to wystarczy aby dać gazownikowi by zrobił regulację oraz czy (i gdzie) wrzucić soft, tak by następni forumowicze mogli sobie już nieodpłatnie go ściągnąć?

PS - dodane. na elektroda.pl znalazłem schemat wyprowadzeń na kostki dla różnych kompów gazowych i jest tam min LOVATO
| x | x | tx | rx |
| x | x |+12 |masa|

Pomierzyłem napięcie: +12V oraz masa są na miejscu. Na tx i rx mam +5V (pomiar miernikiem-zabawką). Śmiem twierdzić, że problem leży tylko w innej wtyczce, ale wolę się upewnić. Druga rzecz, czy mam się upierać przy podłączeniu do kompa gazowego (czytaj: robić kabelek z przejściówką na DB-9 na ukł. MAX232 aby gość mógł się podpiąć) czy lecieć do gazownika i ustawiać tylko wg analizatora spalin?
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dopisalem do postu, ale nie zaznaczyl sie jako nowy, wiec pozwalam sobie w ten sposob przypomniec sie z problemem.
[/list]
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Sob Lip 22, 2006 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem coś takiego:

http://www.allegro.pl/item115011727_promocja_interfejs_do_gazu_lpg_super_cena_f_vat.html

zadzwoń i zapytaj.

Samodzielne zrobienie przejściówki na MAX232 nie przekroczy 20 zeta łącznie z dojazdem do najbliższego sklepu elektronicznego. Najwiecej bedzie kosztował kabel
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Sob Lip 29, 2006 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem sobie układ na MAX232 - całość z pudełkiem kosztowało 8PLN + trochę roboty. Ściągnąłem sobie pliki, ale niestety nie działają. Jeden z programów odwołuje się do COM2 którego nie mam w laptopie. Jak próbowałem zmienić w ustawieniech tak by był widziany jako COM2 to soft odwołuje się do COM1. W drugim programie przy pierwszym odpaleniu krzyczy, że nie widzi kompa gazowego, przy kolejnych odpaleniach wiesza się. Programy są stare, pewnie pisane pod Win 98 albo 2000. Czy jest jakaś różnica dla XP i np Win98? Jak sprawdzić czy układ w ogóle działa? Wymuszać mu na "sucho" stany i obserwować stany na wyjściu? Ma ktoś programik który wymusza stany RX na COM'ach? Może ktoś ma sprawdzony program do LOVECO?
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Nie Lip 30, 2006 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie nie poradzisz. bierz starego lapa z win 95 i normalnym com'em i wtedy dziala wsio.

ja tez sie pierdzielilem z przelotkami z usb i innymi zgrozami w windowsie .. Neutral na czyms powyzej 98se nie odpalisz tych starych programikow .. tj mi sie nie udalo albo za szybko sie poddalem.


p.s.
moze ty bedziesz w stanie mi wyjasnic do czego potrzebny jest sygnal z tpsu? tj to jest sygnalik z potencjometru przepustnicy i okresla kat otwarcia przepustnicy. ale kwestia tego jak wyglada charakterystyka tego sygnalu wzgledem wzbogacania i zubazania mieszanki? czy to reaguje na zbocza wzrastajace czy opadajace sygnalu z tpsu? bo tak nie wiem jak zaimplementowac w mojej centralce gazowej ten cholerny sygnal Razz najbardziej logicznym i wydajnym patentem wydaje mi sie aktywacja bogatej mieszanki przy narastaniu sygnalu a deaktywacja przy opadaniu .. ale nie do konca jestem przekonany ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Nie Lip 30, 2006 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i poradziłem sobie. Tj. mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa...
Wziałem ze starej myszy kabel (gotowy DB9 i wtyk op drugiej stronie) rozciąłem i polutowałem do MAX232. Dopiero dzisiaj przypomniałem sobie, że któraś mysz przerywała na wiązce. No i BINGO - przedzwoniłem wtyczka - wtyczka i znalazłem przerwę na RX. Wyciąłem pół przewodu i hula aż miło. Teraz tylko szkolenie u JARECKA (Dubelt - z TPS'a również) i wszystkich gazowników na drzewo wysłać, jadę do znajomego machanika z analizatorem spalin i sam będę ustawiać wszystko.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Nie Lip 30, 2006 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no gazownicy to jak ktos keidys okreslil tylko sa do kuchenek gazowych .. nawet tez nie zawsze .. Neutral

u mnie wogole stare landi sfiruje dziwnie .. sam juz nie mam pojecia co z tym starym kompem jest nie tak. doczytalem na elektrodzie ze ktos resetnal do fabrycznych ustawien i zaczelo mu latac ladnie .. u mnie to pomoglo na chwile .. nie mam pojecia co sie dzieje bo mi sygnal z lambdy zaczyna dziwnie zczytywac jak jest goraco .. Neutral tps plywa (tu chyba kondensatorki sie rozwalily i zle wygladzaja mi napiecie)

a budowa wlasnej centralki dalej w planach Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pon Lip 31, 2006 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

primo - ma ktoś komputerek LOVECO? Potrzebuję pomoc z podglądnięciem LED'ów. Są tam trzy diody zielona i czerwona świecą gdy mieszanka za uboga/bogata oraz zółta. Potrzebne podejrzenie jak one mrugają przy jałowych i 3000obr/min.
secundo - czy ktoś zna czeski trochę lepiej niż przeciętny obywatel tego kraju? (pozwoliłem się awansem zaliczyć do tej grupy Smile ) Chodzi o procedurę autokalibracji LOVECO.

PLEASE!!!!
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group