www.asu.pl :: Zobacz temat - prawa szyba
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

prawa szyba

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
zbir46
*
*


Dołączył: Nov 06, 2005
Posty: 253
Skąd: PIASTÓW/ k WARSZAWY

PostWysłany: Wto Lip 18, 2006 20:16    Temat postu: prawa szyba Odpowiedz z cytatem

od pewnego czasu nie działa mi opuszczanie prawej przedniej szyby(lewa działa )jak to sie zaczeło ,,lekko,,puknołem w okolice przełacznika od opuszczania szyb w prawych drzwiach i zadzialało...potem juz pukanie nie skutkowalo ..i tak jezdze ...lewa szyba sie opuszcza ( prawej nie moze opuscic ani kierowca ani pasazer)..nie działa lez automatyczne domykanie szyb...po załaczeniu alarmu...co to moze byc...cos sie rozłączylo ..bezpiecznik ..czy jakis przekaznik...dzieki..pozd..
_________________
WINDSTAR 3.8 /97..ZAGAZOWANY
t.jackowski3@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 0:07    Temat postu: byk Odpowiedz z cytatem

Witaj!
A ja na wstepie wyczyscil bym wszystkie przelaczniki a potem ew. instalacje posprawdzal.
_________________
'96 Ford Taurus LX 3.0L Duratec 24V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zbir46
*
*


Dołączył: Nov 06, 2005
Posty: 253
Skąd: PIASTÓW/ k WARSZAWY

PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki ..
_________________
WINDSTAR 3.8 /97..ZAGAZOWANY
t.jackowski3@wp.pl


Ostatnio zmieniony przez zbir46 dnia Sro Lip 19, 2006 10:07, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zbir46
*
*


Dołączył: Nov 06, 2005
Posty: 253
Skąd: PIASTÓW/ k WARSZAWY

PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tzn...powyjmowac ..i potraktowac np..benz..ekstrakcyjna..odtłuscic....ewent.. jakims drodnym papierwm sciernym ..czy cos w tym rodzaju...a czy te szyby maja jakis przekaznik tyóry mógł pasc
_________________
WINDSTAR 3.8 /97..ZAGAZOWANY
t.jackowski3@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 14:54    Temat postu: byk Odpowiedz z cytatem

Tak, wlasnie o to mi chodzi. Nie mam 100% pewnosci, ale sadze ze musza miec jakis przekaznik ( nie jeden). Ja osobiscie bez schematow sie nie ruszam. To duze ulatwienie. Pozdrawiam.
_________________
'96 Ford Taurus LX 3.0L Duratec 24V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darioso
*
*


Dołączył: Mar 17, 2005
Posty: 208
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdemontuj osłonę plastikową drzwi - odsłoń plastikową zasłonkę, rozłącz przewód zasilający silnik podnośnika szyby (są 2 przewody plusowe o przeciwnej polaryzacji - szyba w górę lub w dół). Sprawdź kontrolką czy jest zasilanie. Minus na masę oczywiście a plusem (drugim końcem kontrolki) na końcówki z przewodu doprowadzającego prąd. Przy naciskaniu przełącznika uruchamiającego podnoszenie szyby lub opuszczanie (wszystko jedno, czy ten od kierowcy czy pasażera) kontrolka powinna się zaświecić. Jeśli nie świeci, sprawdź bezpiecznik w puszce koło nóg kierowcy.Jak świeci tzn. instalacja OK. coś jest z silnikiem mechanizmu podnoszenia/opuszczania szyby. U mnie prawa strona też nie chodziła, prąd był. Puknąłem kilka razy młotkiem w silnik i szyba ruszyła. Czyli zawiesiły się szczotki w silniczku. Jeśli to nie pomoże to prawdopodobnie silnik jest spalony, do wymiany.
_________________
WINDSTAR 96 3.8 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zbir46
*
*


Dołączył: Nov 06, 2005
Posty: 253
Skąd: PIASTÓW/ k WARSZAWY

PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki....bede dzialał...
_________________
WINDSTAR 3.8 /97..ZAGAZOWANY
t.jackowski3@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group