www.asu.pl :: Zobacz temat - poszarpywanie na "R"
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

poszarpywanie na "R"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
nonnenacker
*
*


Dołączył: Jul 05, 2006
Posty: 4

PostWysłany: Sro Lip 05, 2006 16:04    Temat postu: poszarpywanie na "R" Odpowiedz z cytatem

Witam jestem nowy na forum i mam pytanie do "starych" użytkowników automatycznych skrzyń biegów dwa dni temu zauważyłem że po wrzuceniu "R" bieg załapuje ale przy cofaniu delikatnie poszarpuje i cofanie nie zawsze odbywa się w sposób płynny (nie zawsze czasami odbywa się wszystko tak jak być powinno) natomiast w trakcie jazdy do przodu te objawy nie występują co powinienem zrobić (ford scorpio 1994r)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Lip 05, 2006 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narazie nic,nie ma sensu otwierac skrzynie dla takiej pierdoly,jak sie juz cos zuzywa to niech jeszcze pojezdzi,no chyba ze masz za duzo kasy na remont skrzyni,wymien olej i filtr,zwroc uwage po sciagnieciu filtra czy sa jakies opilki metalu,kolor oleju i zapach,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Sro Lip 05, 2006 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no organoleptyka podstawa Wink

zasada jest taka: jak jest w kolorze podobnym do tego co sie wlewa (nowy) to jest gitara.. jak zmieni kolor to czas na namyslanie na zmiane .. a jak juz wali tak ze odrzuca to znaczy ze sie przynajmniej spozniles Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
nonnenacker
*
*


Dołączył: Jul 05, 2006
Posty: 4

PostWysłany: Sro Lip 05, 2006 19:21    Temat postu: poszarpywanie na "R" Odpowiedz z cytatem

Czy myślicie że wymiana płynu może wystarczyć czy zanosi się na grubszą robotę (kolor jest ciemniejszy niż nowego ale chyba tragedia to jeszcze nie jest) z góry dzięki za informacje pozdrawiam,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Lip 05, 2006 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wymien olej i filtr,to najtansza opcja,zobacz stary filtry czy sa opilki itp,najlepiej jakbys byl przy odkrecaniu filtra,byc moze cos sie juz zuzywa ale jeszcze nie ma koniecznosci remontu skkrzyni,moze poprzedni wlasciciel troche przeciagnal z wymiana ze wzgledu na sprzedaz auta,a nalepiej napisz skad jestes moze ktos od nas bedzie mogl podjechac i ci cos doradzic na miejscu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
nonnenacker
*
*


Dołączył: Jul 05, 2006
Posty: 4

PostWysłany: Czw Lip 06, 2006 8:03    Temat postu: poszarpywanie na "R" Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedzi, ja jestem z Gdańska i mam pytanie czy wiecie gdzie może jest w tym mieście jakiś dobry (w miare niedrogi) zakład w którym można naprawiac automaty
Wczoraj troche jeżdziłem na wstecznym i było wszystko ok, dzwoniłem do gościa od którego kupiłem to auto jest to nasz znajomy i on nie miał takich objawów a nie oszczędzał na częściach więc nie sądze aby zaniechał jakieś wymiany płynów czy oleju.
muszę tylko potwierdzić jaki to jest płyn Dexron II, czy dexron III wymienie płyn i filtr zobacze co się będzie dziać dzięki pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Czw Lip 06, 2006 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlej Dextron III
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
nonnenacker
*
*


Dołączył: Jul 05, 2006
Posty: 4

PostWysłany: Czw Lip 06, 2006 9:32    Temat postu: poszarpywanie na "R" Odpowiedz z cytatem

Tak mi gość właśnie mówił że chyba jest dexron III co do szarpania powraca przy mocno rozgrzanym silniku dzięki za odpowiedzi pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group