www.asu.pl :: Zobacz temat - Dziwne zachowanie skrzyni - VOYAGER
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dziwne zachowanie skrzyni - VOYAGER

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
waldorf
*
*


Dołączył: Sep 27, 2005
Posty: 32

PostWysłany: Wto Lip 04, 2006 18:25    Temat postu: Dziwne zachowanie skrzyni - VOYAGER Odpowiedz z cytatem

Witam

Ostatnio po przejechaniu ok 400 km, w końcowej fazie podróży zauważyłem, że mój VOYAGER 3.3 (1996) zachowuje się dziwnie. Po zatrzymaniu i nie wyłączeniu biegu autko dziwnie szarpie jakby chciało samo ruszyć. Dziwnie też rusza na wstecznym (jakby coś szarpało), podczas jazdy z prędkością większą niż ok. 20 km/h wszystko działa dobrze, biegi wchodzą bez problemów. Na następny dzień już tego nie zauważyłem, ale zapobiegawczo wymieniłem olej i filtr skrzyni, wszystko było dobrze, ale niestety dziś kilka razy stało się podobnie - ale zjawisko występuje sporadycznie, chyba zwłaszcza przy rozgrzanym aucie.
Proszę o wskazówki - co z tym robić
_________________
Pozdrawiam Waldek

_________________________________
PLYMOUTH VOYAGER 3.3 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Sro Lip 05, 2006 0:40    Temat postu: byk Odpowiedz z cytatem

Zakladajac, ze to nie skrzynia, to powiedzial bym, ze to delikatne szarpniecie do przodu ( jesli takie jest) to moze byc od nie do konca sprawnych juz swiec. A pytanie, czy jak cofiesz, to trzymasz na chamulcu by ruszac powoli ?
_________________
'96 Ford Taurus LX 3.0L Duratec 24V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lip 11, 2006 21:33    Temat postu: szarpanie Odpowiedz z cytatem

Moze swiece, silnik krokowy silnika, przystawka itd. Postaraj sie najpierw wybadac czy to skrzynia szarpie czy faluja obroty silnika...

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
RAV
*
*


Dołączył: May 27, 2007
Posty: 6
Skąd: POZNAŃ

PostWysłany: Pon Maj 28, 2007 10:57    Temat postu: Dziwne zachowanie Odpowiedz z cytatem

jak wymieniłem filtr powietrza, to szarpanie i niekontrolowana praca skrzyni, podobna do pana przypadku, ustąpiła.
Rav.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group