www.asu.pl :: Zobacz temat - KLIMATYZACJA
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KLIMATYZACJA

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
dmucha
*
*


Dołączył: Apr 25, 2006
Posty: 48
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 8:26    Temat postu: KLIMATYZACJA Odpowiedz z cytatem

Witam

Od wczoraj w moim aucie Voyager 2,5 TD 1997r zaczęła bardzo głośno chodzić sprężarka od klimatyzacji. Pojechałem do warsztatu, a fachowiec mówi, że nie chodzi pierwszy bieg wiatraka (to może być przyczyną) i mam w pierwszej kolejnosci jechac do elektryka. Jak elektryk zrobi to wrócić mam do niego i dalej będzie szukał, no chyba, że czasami głośna praca sprężarki ustanie.
I moje pytanie czy ktoś z szanownych Kolegów spotkał się z takim zjawiskiem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotrek
*
*


Dołączył:
Posty: 124

PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedynym elementem który tam moze głośno pracować to łożysko elektro-sprzęgła sprężarka jeśli by zaczeła chodzić głośno to wiedziałbyś od razu poprostu przestała by chłodzić klima
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dex
*
*


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 366
Skąd: GorzĂłw Wlkp.

PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie koniecznie łożysko. Może zacierać się sprężarka. ponieważ jesteś z Poznania to masz serwis na wylocie na Świecko w Swadzimiu firma DAN MAR na przeciwko NICO. Tam możesz podjechać i ci powiedzą co jej dolega.
_________________
Chrysler Town & Country 3,8 stown&go 2005.
Dodge Grand Caravan 3,3 Sport 02 - sprzedany
Grand Voyager 2,4i 1999- sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na wylocie na Oborniki w Jelonku k Pń jest serwis klimy www.kaczor.poznan.pl Nie są najtańsi, ale naprawdę porządni.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Trykacz
*
*


Dołączył: Aug 22, 2007
Posty: 4

PostWysłany: Sro Paź 10, 2007 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odświeżę wątek bo mam podobny problem. Klima działała dosyć głośno, ale chłodziła prawidłowo. Wyczuwalny był spadek mocy po załączeniu sprężarki, lecz klima chłodziła prawidłowo. Po kilku tygodniach zaczęło wywalać bezpiecznik i po wymianie na nowy kilka minut działania i znowu to samo. Co obstawiacie jako przyczynę? Mam już się rozglądać za nową sprężarką?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dmucha
*
*


Dołączył: Apr 25, 2006
Posty: 48
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Paź 11, 2007 7:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trykacz napisał:
Odświeżę wątek bo mam podobny problem. Klima działała dosyć głośno, ale chłodziła prawidłowo. Wyczuwalny był spadek mocy po załączeniu sprężarki, lecz klima chłodziła prawidłowo. Po kilku tygodniach zaczęło wywalać bezpiecznik i po wymianie na nowy kilka minut działania i znowu to samo. Co obstawiacie jako przyczynę? Mam już się rozglądać za nową sprężarką?



U mnie sprężarka chodziła głośno z powodu awarii sprzęgiełka. Być może to jest problem u Ciebie-wywalanie bezpiecznika.
_________________
VOYAGER 2,5 TD 1997r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Paź 13, 2007 1:09    Temat postu: bezpiecznik Odpowiedz z cytatem

Hmmm. Mi sie wydaje ze to nie wina samej sprezarki co elektromagnesu lub instalacji... Nawet jak sprezarka chodzila by bardzo ciezko to dlaczego mialoby wywalac bezp. Question
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group