www.asu.pl :: Zobacz temat - stacyjka
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

stacyjka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 20:15    Temat postu: stacyjka Odpowiedz z cytatem

Myślę, że to odpowiedni dział na mój nowy problem. W wini wkładam do stacyjki klucz, ale przekręcam motylem. I ten motyl ostatnio rozjeżdźa (jak odmienić "rozjechać"?) się względem kluczyka. Powoduje to problem z przekręceniem kluczyka - załącza się blokada kierownicy, oraz po wyłączeniu sygnalizuje mi pozostawienie kluczyka w stacyjce. Muszę przytrzymać kluczyk-motyl razem wtedy udaje się w miarę bez problemu operować stacyjką. Czy jest to rozbieralne i do naprawienia? Jak zdjąć ten motyl bo bez tego nie można ściągnąć obudowę kolumny i zajrzeć do środka.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Sro Cze 21, 2006 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już wiem jak wyjąć stacyjkę - na automativeforums.com podpowiedzieli. Pod kolumną są trzy otwory ze śrubami, oraz czwarty w którym jest widoczny koniec bolca. Odłączamy akumulator, ustawiamy stacyjkę na "ON" i wciskamy bolec (np. cienkim torx'em). Ruszając lekko gałką do przekręcania kluczyka możemy wyjąć gałkę (motyl) wraz z kluczem. Natomiast dalej nie wiem co zrobić z luzem który się pojawił. Napiszcie jak wrzucić zdjęcie to będzie dużo łatwiej objaśnić.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Cze 21, 2006 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja ci niestety nie pomoge ale jakby ktos mial taki"motyl" w wersji niklowanej to chetnie sie zamienie(mam czarny)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Sro Cze 21, 2006 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.pioter.go.pl/
tu są zdjęcia które zrobiłem. Strzałkami zaznaczyłem które części można nieznacznie przekręcić względem siebie. Powoduje to problem z przekręceniem stacyjki, albo jeśli źle wyłączę-przekręcę to sygnalizuje pozostawienie kluczyka w stacyjce. Mam więcej zdjęć które można by wrzucić na forum.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pryjom
*
*


Dołączył: Oct 19, 2005
Posty: 124
Skąd: tychy

PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 7:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie tez sie tak dzieje rozbieralem to ale nie dalo wiekszych efektow po prostu przyzwyczailem sie ciagnac kluczyk z motylem
_________________
Windstar 3.0 95r- sprzedany
Freestar 4.2 2004 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są zestawy z nowym kluczykiem za bodajże 230PLN. Jest to o tyle problematyczne, że z nowym kluczem. Po wymianie będę miał inny do drzwi -rzadko kiedy używany, otwieram pilotem - oraz nowy do stacyjki. Pytanie, czy ktoś kiedykolwiek kupił tzw. stacyjkę w wersji serwisowej z zapadkami czyli taką którą można dopasować do starego klucza. WOlałbym takie rozwiązanie niż dwa klucze. Są też zestawy za ponad 600pln ale komplet do stacyjki i wszytkich drzwi, spora przesada, więc odpada.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Wto Lip 18, 2006 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry nie mam na razie czasu w pełni tłumaczyć....

[QUOTE=12Ounce]Had a chance to inspect the "lock cylinder set" today, it looks pretty good. A new barrel insert is provided complete with a bag of detent ball, springs, and several "keys" of various lengths. The instructions are fairly complete. You install "keys" in the correct order to match your old tumbler ... or you can match the key shape directly ... the instructions cover it all.

SW-6383
1L3Z-11582-A
Lock Cylinder Set List: 81.98 USD

also, just for info:
SW-5011
F4DZ-11572-B
Ignition Switch List: 41.84 USD

You can probably get these items at one of the off mentioned websites, such as rockauto.com.

Good Luck![/QUOTE]
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group