www.asu.pl :: Zobacz temat - Auto z USA - DVD i GPS jak lub gdzie przerobic
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Auto z USA - DVD i GPS jak lub gdzie przerobic

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
ikar
*
*


Dołączył: Jun 01, 2006
Posty: 7

PostWysłany: Czw Cze 01, 2006 23:04    Temat postu: Auto z USA - DVD i GPS jak lub gdzie przerobic Odpowiedz z cytatem

Witam
Stalem sie szczesliwym posiadaczem przywiezione z USA, Chysler`a Town@Country..., ma nawigacje. Oczywiscie plytka jest na Ameryke. Spotkal sie ktos z szanownych grupowiczow z kims kto bylby w stanie cos zasugerowac w tej materii? Sprawa DVD jakby podobna tam jest inny NTSC u nas PAL.... szukalem szukale ale niestety nic nieznalazlem w temacie wiec albo to dziewiczy temat albo faktycznie nic nie da rady z tym zrobic.

ikar
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pią Cze 02, 2006 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do NAVI to europa powinna sie znalesc na emulu albo orginał za grubą kase a DVD owszem NTSC ale to nie ma znaczenia fakt dotyczy regionu który masz zablokowany teoretycznie nie jest to wielki problem wystarczy model DVD i gogle oraz pare ladnych godzin poswieconych na szukanie jak odblokowac region w tym odtwarzaczu lub zmienic na 2 czyli europe pokusilbym sie o telefon do serwisu chryslera jakiegos autoryzowanego napewno zostawili sobie jakas furtke na zmiane tego w salonach w koncu nikt nie produkuje odtwarzaczy tylko na USA i na EUROPE osobno powinni miec mozliwosc zmiany regionu jezeli oni ci to potwierdza to masz 90% szans na zrobienie tego samemu za pomocą google Smile Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
valdi
*
*


Dołączył: Jun 21, 2005
Posty: 38
Skąd: OstrĂłda

PostWysłany: Nie Cze 04, 2006 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, na obecny czas mojej wiedzy to z DVD jest problem. W serwisach nic nie poradzą a indywidualni hobbyści też mają z tym problem. Od lipca ub. roku do dzisiaj nikt mi w tej materii nie pomógł. Próbowałem przegrywać filmy z pala na ntsc ale nie da rady. Już kilka programów wypróbowałem łącznie z profesjonalnymi i nic. Poprostu w tą stronę nikt nie przegrywa, z ntsc na pal no problem. Jedyne wyjście to filmy w formacie divix przetworzyć na dvd ntsc, i jeszcze najlepiej ustawić region 1. Idzie bez straty formatu dzwięku i masz to jak w kinie domowym. Mam parę filmów już tak zrobionych i jest ok. tylko przetwarzanie trwa ok 8-10 godzin. No i wyszukać trzeba filmy w polskiej wersji językowej lub polski lektor, bo w czasie jazdy trudno czytać. Bo nawet jak jest z polskimi napisami i jeszcze innymi to bez pilota nie wejdziesz w menu. Ja oprócz filmów kupiłem płyty z koncertami i dla pasażerów też to jakaś rozrywka chyba że nie lubią takiej muzyki.Pozdrawiam, Valdi.
_________________
DODGE GRAND CARAVAN 3,8 2004 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ikar
*
*


Dołączył: Jun 01, 2006
Posty: 7

PostWysłany: Pon Cze 05, 2006 21:29    Temat postu: DVD? no problem :) Odpowiedz z cytatem

Sprawa pozornie jest trudna...
pare spedzonych godzin w necie , testow i prob i po problemie;
oto przepis na "produkcje" plytek DVD do czytnikow montowanych w amerykanskich autach;
1. wez dobre markowe plyty DVD-R lub DVD+R (na tanich mi nie dzialalo ale nie musi byc to zasada - trafil mi sie jeden gatunek ktory jednak zadzialal:))
2. wez program DVD Shrink ( ja mam wersje DVD Shrink 3.2) Programem tym nalezy zrzucic zawartosc plytki na hdd. UWAGA!!! jesli obrabiany material posiada rowniez inne niz polska wersja jezykowa zaznacz tylko polska! dzieki temu nie bedzie potrzeby uzywania pilota do wyboru odpowiedniej opcji jak juz na ekranie pojawi sie menu. czytnik automatycznie przejdzie do odtwarzania materialu. Ja pilota posiadam Smile
zrzut trwa okolo 10-15 minut.
3. wez program Dvdsanta ( ja posiadam wersje Dvdsanta v4.00) przechodzimy do katalogu w ktorym mamy przekonwerterowany material przez DVD Shrink i wybieramy plik VIDEO_TS.IFO teraz zaznaczamy format 16:9 i pamietamy by konwersja odbyla sie z zaznaczona opcja NTSC. Proces trwa tyle ile dlugosc przy odtwarzaniu tego materialu. Na koniec program zaproponuje nam bezposrednie wypalenie plytki z materialem. Mozna tak zrobic ale polecam jednak nie wypalac odrazu i na tym etapie zakonczyc prace tym programem. Daje nam to mozliwosc uruchomienia zawartosci jeszcze na hdd i sprawdzenie czy wszystko jest OK. Jak juz taka pewnosc posiadamy to smialo zagladamy do Nero i po klopocie. Sugeruje nie uzywanie predkosci wiekszych niz X4 a wlasciwie im wolniej tym pewniej.
Teraz wkladamy wypalona plytke do DVD w samochodzie i mozemy byc juz dumni z siebie Very Happy UDALO SIE !!!
_________________
Pozdrawiam
ikar

----------------------------
CHRYSLER TOWN&COUNTRY 3.8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Wto Cze 06, 2006 2:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To gratulacje. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Chrysler 300M 3,5 '99 gaz jedyny w okolicy - już nie
Chrysler Town&Country 3,8 '05
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group