www.asu.pl :: Zobacz temat - KROKOWKA W VOYAGER 3.3L
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KROKOWKA W VOYAGER 3.3L

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
BRODA
*
*


Dołączył: Apr 04, 2006
Posty: 72

PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 12:35    Temat postu: KROKOWKA W VOYAGER 3.3L Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie czy jak odlacze kostke od silniczka krokowego to powinno to wplynac w jakims stopniu na wolne obroty?U mnie nic sie nie dzieje,po odlaczeniu chodzi tak samo.Pytam poniewaz na benzynie czuje tak jakby drgniecia,a jak odpale rano to obroty potrafia nieraz zpasc do 300 i nagle podskakuja ,a jak zalacze bieg to nieraz mam tak ze obroty spadna do 500-600 i slychac strasznie jak ssie powietrze.Mam wrazenie jakby ssanie sie nie wlanczalo.Innego dnia jest wszystko ok.Gdzie szukac?Komp. nic nie wskazal.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szwaga
*
*


Dołączył: Nov 07, 2004
Posty: 164
Skąd: Ząbkowice

PostWysłany: Sro Maj 03, 2006 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

posprawdzaj dokładniepodciśnienia - być może spadł (lub pękł) któryś z wężyków podciśnieniowych (tempomat ,itp) na kolektorze przy przepustnicy - właśnie podobne objawy miałem gdy ułamał się jeden z tych wężyków

pozdrawiam

Marek
_________________
CHRYSLER GRAND VOYAGER 3,3 '96 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Maj 04, 2006 9:41    Temat postu: IAC Odpowiedz z cytatem

IAC - IDLE AIR CONTROL (inaczej silniczek krokowy). Odlaczenie jego nie zawsze cos daje. Jesli jest zaciety to odlaczenie czy podlaczenie nic nie zmieni.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
BRODA
*
*


Dołączył: Apr 04, 2006
Posty: 72

PostWysłany: Czw Maj 04, 2006 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tempomat tak czy inaczej nie dziala.Nie wiem co jest.Wezyki sa cale i na swoim miejscu.Silniczek krokowy dwa miesiace temu wyciagalem i czyscilem ale nie wiem jak sprawdzic czy sie zacina.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BRODA
*
*


Dołączył: Apr 04, 2006
Posty: 72

PostWysłany: Czw Maj 04, 2006 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedno na gazie moge wajcha mieszac i jest ok.Tylko gdy jest na N to czuc ta nie rowna prace a jak zalacze bieg to sie wszystko stabilizuje.A gdy mieszam na benzynie to obroty skacza.zalacze bieg to tez jest ok.Gdzie szukac?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Maj 08, 2006 10:06    Temat postu: szukac Odpowiedz z cytatem

Nie szukac, tylko wymienic silniczek krokowy (jesli wszystkie podcisnienia sa OK). Mozesz wsadzic drugi uzywany i wtedy sprawdzic. W kazdym warsztacie maja takie uzywki

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
BRODA
*
*


Dołączył: Apr 04, 2006
Posty: 72

PostWysłany: Pon Maj 08, 2006 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ile kosztuje nowy silniczek,lub uzywany sprawdzony?I czy wyczyszczenie obecnego cos poprawi?Rok temu juz raz czyscilem byl caly czarny od jakiegos nalotu ale na dluzsza mete nie pomoglo.Nierowna praca powrucila.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Maj 09, 2006 7:55    Temat postu: silnik krokowy Odpowiedz z cytatem

Uzywka w granicach 100-150 zł. Nowy ok. 300-400 (musialbym sprawdzic aby podac dokladna cene)

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
BRODA
*
*


Dołączył: Apr 04, 2006
Posty: 72

PostWysłany: Wto Maj 09, 2006 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jak Pan mialby uzywke sprawdzona za te piniadze to chetnie bym sie na nia pisal.Z tego wynika ze ona sie zacina? Komp.bledu nie pokazuje.Byl tylko jakis blad tz.ASR czy cos takiego ale mechanik powiedzial ze to jest zwiazane z odczytem mil.Czy to prawda to nie wiem .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 8:55    Temat postu: uzywka Odpowiedz z cytatem

Sprawdzonej w 100% nie mamy. Mamy dobre ale nie dalbym sobie glowy obciac ze to bedzie chodzic przez dluzszy czas. Najlepiej poszukac gdzies gdzie rozbieraja na czesci takiego caravana i kupic.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group