www.asu.pl :: Zobacz temat - Olej Chrysler Voyager ATF +4
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Olej Chrysler Voyager ATF +4

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
diabolo88
*
*


Dołączył: Oct 10, 2016
Posty: 54

PostWysłany: Wto Lut 26, 2019 14:06    Temat postu: Olej Chrysler Voyager ATF +4 Odpowiedz z cytatem

Chciałem poinformować wszystkich forumowiczów, że jest dostępny olej MANNOL ATF DEXRON VI ATF+4 MERCON SP-IV - 4L, który spełnia wymagania Chryslera w cenie jedynie 4l za 86 zł na alledrogo. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Lut 26, 2019 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To go lej do swojej skrzyni a przestan pierdolic glupoty. Zobaczymy jak dlugo na tym wynalazku pojezdzisz.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
diabolo88
*
*


Dołączył: Oct 10, 2016
Posty: 54

PostWysłany: Wto Kwi 16, 2019 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czego sapiesz? Znalazłem tani olej, a wiem że często ludzie o to pytają to napisałem co znalazłem. Mam tej firmy dexron II w PTSie i działa więc nie rozumiem ataku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Kwi 16, 2019 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpierw troche edukacji o olejach, szczegolnie do skrzyn chryslerowskich,a potem dopiero robienie ludziom wody z mozgu,odpowiedz co do tego oleju masz w innym watku.
Narazie widze, ze jestes na etapie jak wiekszosc polskich mechanikow przy kontakcie z amerykanskim automatem. Leja co popadnie, byle czerwone i na etykiecie pisze ATF.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
diabolo88
*
*


Dołączył: Oct 10, 2016
Posty: 54

PostWysłany: Sro Kwi 17, 2019 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto robi wodę z mózgu? https://mannol.de/pl/?action=accessory_chemical_preview&name=Dexron%20VI
Stoi jak wół, że ma specyfikację ATF +4 Chrysler.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Kwi 17, 2019 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakbys stosowal sie do dzialania forum i uczestnictwa w nim tak jak nakazuje etykieta, to najpierw przeczytalbys cale forum, a nie ladowal sie jak dzik w pomidory.
To o czym piszemy juz dawno na tym forum bylo napisane lata temu.
Jak na oleju slonecznikowym napisze ci, ze spelnia normy chryslera to uwierzysz w to?
Nie zastanawia Cie, ze w dziale skrzynie biegow najwiecej zali i wylewania lez jest od wlascicieli chryslerow i spolki?
Bo to takie typowo polskie, na wszystkim znamy sie lepiej od producenta.
Chrysler nie udostepnial swojej specyfikacji firmom trzecim.
Dzieki takiemu podejsciu udalo mi sie niedawno kupic durango za kilkanascie procent wartosci rynkowej, tylko dlatego, ze wlasciciel byl przekonany, ze ma walnieta skrzynie biegow. Wystarczylo zmienic olej na wlasciwy i wyregulowac TVCable. Ot tyle.
Rob jak chcesz, sluchaj swoich guru.
Ja zawsze twierdze, ze inzynier w takim koncernie ma wieksza wiedze i doswiadczenie jak przyslowiowy pan Henio, nawet z serwisu.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
diabolo88
*
*


Dołączył: Oct 10, 2016
Posty: 54

PostWysłany: Sro Maj 01, 2019 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwracam honor i kajam się publicznie. Skrzynia padła Very Happy Od teraz koniec z mądrościami Razz Jutro jadę po Chevroleta Trans Sporta 3.4 97 r. Auto zadbane, nie skorodowane. Świecą się kontrolki od abs i tcs, ale mam nadzieję, że nie będzie to nic poważnego. Silnik pracuje równo, skrzynia podobno też (to sprawdzę jutro). Zamiast pouczać wziąłem się tym razem za czytanie. W jednym z postów wyczytałem, że bolączką tych silników jest odprowadzanie temperatury i można zastosować dodatkową pompę elektryczną, która oszczędza uszczelki pod głowicami. Jeżeli go kupię to będę prosił o poradę jak to ogarnąć. Żaden ze mnie mechanik, ale jestem uparty i zawzięty. Mam nadzieję, że nie żywisz urazy i będę mógł liczyć na Twoją pomoc. Pozdro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Czw Maj 02, 2019 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co mam zywic Laughing , te silniki sa pancerne, to ewolucja z pojemnosci 3.1, ale przegrzewaja sie tylko w pontonach, pilnuj poziomu plynu chlodniczego i powinno byc ok, jak bedziesz mial wersje z dwoma wentylatorami to ten wlaczany od temp.plynu chlodniczego mozesz zblokowac przez przekaznik i wlaczac recznie z kabiny, przy okazji zamontowac czujnik temp. o nizszym progu wlaczania i to powinno wystarczyc.
Sprawdz olej w skrzyni na bialej chusteczce higenicznej, powinien byc malinowy, bez czarnych zanieczyszczen i pachniec na olej, bez spalenizny, bo jesli czuc juz spalonym to trzymaj sie z daleka od takiej skrzyni. Powodzenia.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
diabolo88
*
*


Dołączył: Oct 10, 2016
Posty: 54

PostWysłany: Pon Maj 06, 2019 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chevy ideał jak na swoje lata. Wymaga jedynie konserwacji bo długo stał i rudy podgryza. Podejrzewam, że abs i trc są sprawne bo w pewnym momencie przestały świecić. Pod maską auto było czymś lepkim uświnione. Myślałem że olejem więc umyłem silnik i komorę dedykowanym płynem, ale to świństwo jest lepkie i się nie zmywa. Co do silnika- czy to oznacza że mam sobie odpuścić dodatkową pompkę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
diabolo88
*
*


Dołączył: Oct 10, 2016
Posty: 54

PostWysłany: Pon Maj 06, 2019 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I najważniejsze- skrzynia nie padła w vojku ale weszła w tryb awaryjny bo klema była niedokręcona. Dzisiaj wymieniam olej na petrol canada atf +4 😊
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Czw Maj 09, 2019 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tlumaczenie jak dziecku, ATF+4 to tylko i wylacznie MOPAR!!!!, firma nie udostepniala specyfikacji firmom trzecim.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group