www.asu.pl :: Zobacz temat - SKRZYPNIECIA
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SKRZYPNIECIA

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
BRODA
*
*


Dołączył: Apr 04, 2006
Posty: 72

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2006 22:18    Temat postu: SKRZYPNIECIA Odpowiedz z cytatem

Od jakiegos tygodnia zauwazylem w swoim voyku ze kiedy przejezdzam po jakichs nierownosciach np.martwym policjancie czy np.autem zacznie troszke bujac ze wzgledu na nierownosci drogi to slysze jakby skrzypienie z przodu.Bylem wczoraj na plycie i szarpakach i nic nie wykazalo.Amortyzatory komp. wykazal 70% i 69% sprawnosci.Przyjechalem do domu i otworzylem maske,zaczolem go bujac i wtedy tez to skrzypienie tez slychac.Cz moze to byc ze sa uszkodzone mocowania amortyzatorow?Stukow zadnych nie slychac tylko to skrzypienie jakby ocierala jakas guma o metal.Tak mi sie to kojazy.I jeszcze jedno od dluzszego czasu gdy rano wyjezdzam do pracy na pierwszych 2 lub 3 km slysze delikatne stuki dobiegajace z tylu gdzies z zawieszenia ktore po czasie ustaja.Moze to wina jakichs gum ktorych na plycie nie jestem w stanie wykryc?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2006 22:26    Temat postu: gorne mocowania Odpowiedz z cytatem

Na 100% to gorne mocowania. Standard w tych modelach/rocznikach....

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
BRODA
*
*


Dołączył: Apr 04, 2006
Posty: 72

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2006 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile kosztuje taki komplecik ,bo jak rozumiem to musze wymienic dwie strony.?Odnosnie tylu to tez tam jest cos takiego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BRODA
*
*


Dołączył: Apr 04, 2006
Posty: 72

PostWysłany: Wto Kwi 25, 2006 0:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy moge na razie ztym jezdzic?Czy z czasem bede odczuwal cos gorszego podczas jazdy i czy to ma wplyw na prowadzenie samochodu?Czy morze pogorszyc osiagi przy chamowaniu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Kwi 25, 2006 8:07    Temat postu: gorne mocowanie Odpowiedz z cytatem

Osiagi przy hamowaniu nie powinny sie pogorszyc, na jazde tez nie bedzie mialo wplywu wiec spokojnie mozesz jezdzic.
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
BRODA
*
*


Dołączył: Apr 04, 2006
Posty: 72

PostWysłany: Wto Kwi 25, 2006 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bedzie to odczowalne z biegiem czasu i przejechanych kilometrow w jakis inny sposob?Jakies delirki czy cos innego?Czy ma to wplyw w jakims stopniu na zmiane biegow ,czy w ogole na skrzynie- szarpniecia itp?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Kwi 25, 2006 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez tak mialem,jezdzilem kilka lat,wymienilem ,mnie skrzypi (bo bylo wqrzajace) ale nic sie poza tym nie zmienilo. zeby bylo smiesznie nie musialem wymieniac tylko w zasadzie rozebrac,wyczyscic i nasmaroac ale dzwiek byl taki jakby juz byly rozsypane. teraz czeka mnie to samo z tylu. doraznie pomaga polanie calego tego czegos jakims olejem ktory nie niszczy gumy(np. od skrzyni biegow)
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Sob Kwi 29, 2006 12:22    Temat postu: Byk Odpowiedz z cytatem

Witajcie ponowinie Panowie bracia, rodacy!!!
Jestem przeprowadzony, podlaczony i szczesliwy, ze znowu jestem z Wami. Pisze od razu w tym poscie, bo mam podobne skrzypienie w tylnym lewym amorku. Jest to przy tej gumie na gornym mocowaniu. Jak podniose auto na podnosniku i amorek opadnie calkiem w dol, to wszystko gra przez jakis czas, ale pozniej wraca. Szpilka amortyzatora rusza mi sie normalnie w rekach gdy stoi na 4 kolach. Musze ostro szarpnac, ale sie rusza... Nienawidze jak mi cos w aucie skrzypi!
Powiedzcie mi czy mam racje twierdzac, ze to na tej gornej gumie jest problem, i czy moge to jakos zalatac lub w przeciwnym razie ile to kosztuje. Wielkie dzieki Smile
Pozdrawiam - taurus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Kwi 29, 2006 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli w taurusie jest tak jak w tempo(a raczej jest) to nie pomoze zadne dorazna naprawa. szpilka zrobila sobie luz i id tego czsu piluje gume i metal luz ten powiekszajac. po pewnym czasie bedziesz mial owalny otwor na szpilke. dzieje sie tak najprawdopodbniej z tzw. starosci gdyz ciagle sciskana mocoaniem guma wkoncu ustepuje i szpilka ma luzy. mozna oczywiscie podlozyc cos ale starcza to na krotko(przerabialem temat zalewajac otwor silokonem ,podkaladajac kawalki gumy itp.). skrzypienie wkrotce zniknie-zastapi je lomot Smile takie mocowania nie sa drogie i nalezy je wymienic.
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Sob Kwi 29, 2006 13:00    Temat postu: Byk Odpowiedz z cytatem

Witaj Darku!
Dziekuje za szybka odpowiedz. Czyli to ta guma, cala, duza na ktorej od spodu opiera sie sprezyna, tak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Kwi 29, 2006 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to tai element metalowo gumowy przez srodek ktorego przechodzi szpilka amortyzatora. tlumi ona drgania przenoszone z amortyzatora na karoserie i jest(u mnie) zamocowana do kielicha 2 srubami.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=99606673
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Czw Maj 04, 2006 22:51    Temat postu: Byk Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Tak, to ta czesc o ktorej mowie, aczkolwiek moja guma jest o niebo inna : tu na zdjeciu z allegro wyglada jak krazek z metalem, u mnie jest stozkowa, duzo dluzsza i z jakimis zebami gumianymi u nasady sprezyn. Ta na zdjeciu jest do roku 90, a ja mam 96 i pewnie z tad ta roznica.
Pozdrawiam - taurus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group