www.asu.pl :: Zobacz temat - Ford tempo i lpg
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ford tempo i lpg

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Ftempo
*
*


Dołączył: Apr 20, 2006
Posty: 30

PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 16:51    Temat postu: Ford tempo i lpg Odpowiedz z cytatem

Od pół roku jestem szcześliwym Very Happy posiadaczem Forda Tempo 2,3 GL 87r. Ford posiada już instalacje lpg którą mam zamiar zdemontować, a nastepnie założyć nową. Moje pytanie jest następujące: Jaki jest koszt demontazu instalacji?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no nareszcie jakis tempo:)
jestem szczesliwym posiadaczem forda tempo od kilkunastu lat:) mam instalacje gazowa i nigdy jej nie zdemontuje!!! nie domyslam sie nie tyle jaki jest koszt demontazu ale tez jaki jest jego sens? jesli instalacja dziala niepoprawnie to wystarczy wymienic jakas jej czesc(czesci)ale wyrywac cala? przeciez znaczacego postepu w dziedzinie przewodow,wlewu,wielozaworu,zbiornika nie poczyniono ostatnio. dobry parownik, porzadny mikser ,kawalek komputera z emulatorem wtrysku powinno rozwiazac sprawe. napisz prosze dlaczego chcesz demontowac bo strasznie nie to nurtuje.
darek
p.s. 87 to ta buda co moja czy poprzednia?
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Ftempo
*
*


Dołączył: Apr 20, 2006
Posty: 30

PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Instalacja ta jest stara jak świat Sad. Reduktor ma jakieś dziwne śrubki do regulacji (chyba składu mieszanki). Wszystko "działa", tylko zawór wlewu jest zepsuty (szkoda że zorienotowałem sie dopieru po stracie 40 kg lpg) oraz jest cała zaśniedziała, a przewody lepiej nie mówić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm mysle,ze jak dziala to bedzie dzialac ale jak chcesz wymienic to powinni ci to zrobic gratis(demontaz) przy montazu nowej instalacji. powiedz jaki masz mikser, jaki reduktor,czy masz silnik krokowy czy tylko srubke i ile ci to auto pali gazu?
jeszcze raz zapytam jaka to karoseria 1,2 czy 3?
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Ftempo
*
*


Dołączył: Apr 20, 2006
Posty: 30

PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niewiem czym sie różni karoseria 1.2 od 3 Sad .
Moj wygląda dokładnie tak samo jak twój (nawet kolor ten sam Smile )
Według papierów instalacja jest firmy Landi Renzo, a reduktor typu JH.
Cytat:
jaki masz mikser, jaki reduktor,czy masz silnik krokowy czy tylko srubke i ile ci to auto pali gazu?

Niewiem wiec jutro sprawdze, a spalanie minimalne jak na razie to 40 kg na 1 km Very Happy (popszedni właściciel mowił że spalał 12 - 14 kg gazu na setkie).Bym to instalkie zostawił jeżeli by nie ta śrubka ponieważ boje się że może się rozregulować i zatrze się silnik.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic ci sie nie zatrze to normalne ze w takim aucie nikt nie zalozyl instalacji wtrysku sekwencyjnego w ktorej nie ma srubek do regulacji bo koszt takiej instalki od 3500zl do 4500zl zalezy w jakiej wersji a co do instalacji LANDI RENZO to jedne z najlepszych na rynku wymien tylko zawor tankowania i wielozawor na butli wyczysc sniedz i wyreguluj u gazownikow i jezdzij a bedziesz zadowolony chyba ze chcesz wydac 4 tys to wal smialo do gazownikow po rekach beda cie calowac zdejma stara instalke gratis zaloza nowa i powinni gratis auto umyc bo zadko zdaza sie taki klient co wymienia instalke na nowa zrozumialbym zestaw naprawczy membramy itd.. ale calosc Smile Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Ftempo
*
*


Dołączył: Apr 20, 2006
Posty: 30

PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
\LANDI RENZO to jedne z najlepszych na rynku

Jak tak piszesz to chyba raczej wymienie ten zawór, przewody gumowe i odczyszcze ją. Jak byś ją zobaczył w jakim jest stanie też byś pomyślał że nadaje sie tylko do wymiany. Zobaczymy ile bedzie palić na setkie Wink .
Dzieki!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 7:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie w 100% z jareckiem. jesli nie wybuchla,nie spalila sie , nie ukradli ci wiekszosci jej czesci to naprawde mozna ja naprawic a wymiana na nowa w tym aucie jest po prostu wywaleniam kasy . mnie pali 11-13 gazu w miescie i nie sadze aby po regulacjach palil ci inaczej. karoseria 1 generacji: znak charakterystyczny-slupki w kolorze karoserii. 2 generacja(jak moj) czarny slupek srodkowy, male okienko tylnymi drzwiami i dziwny ksztalt ostatniego slupka. 3 generacja brak chromow na karoserii, chromowany grill zastapiony badziewnym plastikiem w kolorze budy. pierwesza generacja miala tez zupelnie inne wnetrze a 2 i 3 juz nowsze.
pozdrawiam!
darek
p.s. popatrz w dziale galeria jest moj tempo(wnetrze tez) to bedziesz mogl ocenic ktora masz generacje.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Ftempo
*
*


Dołączył: Apr 20, 2006
Posty: 30

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Po wymianie przewodów gumowych, zaworu wlewu, rurki miedzianej łączącej butle gazu i elektrozawór, mebrany, wyczyszczeniu z osadu oraz wyregulowniu przez gazownika instalacja ożyła Smile . Po przejechaniu bezcelowych 100km z średnio predkościa 55-60 mph spalanie wyszło 12.5 kg (dokładnie na 105 km ponieważ jechałem aż silnik ustanie z braku gazu).Wiec w mieście sądze że bedzie około 16 kg. Instalacja ta ma reduktor Landi Hartog JH, a silniczka krokowego raczej nie ma.
Esdarek byś mógł zrobić jakiś szkic jak rozmieściłeś (tzn. gdzie zamontowałeś) magnetyzery w swoim bolidzie.

P.S.
Po dokładnym obejżeniu galerii doszedłem do wniosku że mój Ford to taki 1.5 ponieważ 1 ma wpuszczone światła, a u mnie są takie jak u ciebie a tablica rozdzielcza i gril jest typu 1, co do słupków to nie wiem ponieważ miał kładziony nowy lakier w 99r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Kwi 23, 2006 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no widzisz:) zaoszczedzone w ten sposob pieniadze mozesz przekazac na konto ktore podam ci na privie;) pali ci tyle ile powinien-moj pali tak 11-13 gazu w miescie w zaleznosci od pory roku.
jak tylko bede biegal przy aucie z aparatem to ci pokaze na fotce gdzie mam smieszne magnesy. poki co wklejam ci fotki abys sie mogl okreslic jakie masz auto:)




pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Ftempo
*
*


Dołączył: Apr 20, 2006
Posty: 30

PostWysłany: Nie Kwi 23, 2006 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje autko to 1 generacja.
Sam zobacz:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Kwi 23, 2006 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale po liftingu:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Kwi 25, 2006 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak obiecalem pokazuje gdzie zamontowalem magnetyzery:)
info dla sceptykow-jesli one nic nie robia to chociaz zatrzymuja wszystkie opilki metalowe w wezu:)


pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Ftempo
*
*


Dołączył: Apr 20, 2006
Posty: 30

PostWysłany: Sro Kwi 26, 2006 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za zdjęcia. Chyba sobie coś takiego zbuduje może jeszcze wiecej zaoszczedze na paliwie, a instalka lpg co prawda bez silniczka korkowego ale i tak spisuje się super. Może wiesz co ile tys. km trzeba ją regulować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Kwi 26, 2006 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ci dobrze pracuje i zapala,nagle spalanie nie podnosi sie to niema specjalnie reguly,ale zawsze lepiej wydac pare groszy przed okresem poznojesienno-zimowym i po zimie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Kwi 26, 2006 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze gada:) jak wszystko gra i ci tyle pali a auto jezdzi tak jak na benzynie to lepiej nie ruszac:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group